Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Asen Popivanov

Active Member
Колеги, преди малко докато анализирах сайта си устнових, че конкурентех сайт е копирал част от текста на индексната ми страница и го е споделил във тяхна фен страница във фейсбук. Сайта ми съдържа този текст, който си е изцяло мой, авторски от около 5 месеца, а копиране/споделяне от конкурента е направенона 20 януари 2015 г. Дали ще се отази зле на показателите на сайта ми. при положение, че все пак ранга на фен страницата е по-добър от моя сайт? Писах съобщение на фен страницата и на администраторката лично, но за сега няма отговор... Как да постъпя с поред вас? :cry:
 
Рипорт и му пиши на лично, че ако не го свали, ще го рипортнеш и още твои приятели страницата му и ще я изтъркат. Действайте яката тук, защото говорим за някой абсолютен мишкар, който явно е стигнал дъното, щом не го притеснява така нагло да краде от директните си конкуренти. Този само с хардкот методи. И един репорт в Google. Ако се сетиш нещо друго - пусни му сайта в няколко хиляди блог комента, да се вади с месеци. И така. Но преди това се свържи с него и пробвай по-лесния начин. Ако не - пускай тежката артилерия. Против съм, но трябва да се научат мамка им и малоумна.
 
От: Re: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Рипорт и му пиши на лично, че ако не го свали, ще го рипортнеш и още твои приятели страницата му и ще я изтъркат. Действайте яката тук, защото говорим за някой абсолютен мишкар, който явно е стигнал дъното, щом не го притеснява така нагло да краде от директните си конкуренти. Този само с хардкот методи. И един репорт в Google. Ако се сетиш нещо друго - пусни му сайта в няколко хиляди блог комента, да се вади с месеци. И така. Но преди това се свържи с него и пробвай по-лесния начин. Ако не - пускай тежката артилерия. Против съм, но трябва да се научат мамка им и малоумна.
Да - писах на лични. По някои от ключовите фрази моят сайт е на 3-4 позиции пред техният, а по други - на 3-4 след техният. Те са ме забелязали и са решили, че копирайки текст от моят сайт във тяхната фейсбук страница би ми повалило сайта, за което има реална опастност, разбира се, но за късмет забелязах сравнително скоро.. Ако не се разбере с добро мисля да заплаша, че и аз и мои приятели ще споделяме по профили и фен страници копирано от техният сайт съдържание. Не изкам да изпростявам и аз, да мус е не види!
 
Еее, нормално да се връткате за различни думи. ;)

Не мисля, че са толкова умни, по-вероятно да са ти го копирали, защото искат да сложат нещо в станицата си във Facebook, но не им стигна мозъка да измислят нещо. Ако е другото - да разбират и да целят постигане на вреда, чрез доблирано съдържание, да знаеш, че си загазил и ще ти правят проблем и в бъдеще. Но силно се съмнявам да са на това ниво, за да го направят толкова ламерски. Аз бих го боднал на някой блог в блогър и да го налинквам. Това вече е брутал. А това тяхното си е чисто аматоьрство. Така, че смятам, че ще се разберете. ;)

Ням юа какво да изпростяваш. Просто ги помогли и ако ти откажат, културно им кажи какво мислиш да направиш. По-скоро какво да очакват като резултати, плана си остава за теб. А те да си проучат дали може да им се случи. ;) Макар, че и това се съмнявам да направят. ;)
 
От: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

А реално, според теб, @$INeed$ би ли ми навредило това изпълнение? Има ли реална опастност за позициите ми в СЕРП-а? Нещо много съм се спекъл, та чак треперя в момента от долата постъпка. :evil:
 
Не знам каква част е взел и копирал, но реално си е дублирано, ако го намира Google. И да, би могло. За момента едва ли, но ако трябва да съм чесен, има вероятност да ти повлияе отрицателно при някой ъпдейт и по-конкретно Пандата. :)

Не се коси толкова. Това се случва в уеб пространството доста често, дори няма да повярваш. Как си пуснал сайта (говоря за аф. сайт за чуждина), така вече са те копирали с аф линковете даже. :) Не, че те успокоявам, но научи се да го приемаш по-леко. И да действаш бързо. Това му е цаката. Виж фразата, за която те е копирал и виж къде излиза той, ако излиза. Все пак имай в предвид, че ти си първоизточника, няма как да не го разбере Google, нищо, че Facebook е по-авторитетен домейн и разчитат на това някой бизнеси. Но този шит дето те е сполетял си е по-скоро олигофрения, а не толкова насочено, защото пак ти казвам - изпълнението е аматьорско. ;)
 
От: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Абе какво се шашкаш бе човек, вече втора или трета тема ти засичам с подобни неща. Да не ти пука гугъл си знае работата, зарежи ги и не си го слагай толкова навътре с тези неща.
 
От: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Абе какво се шашкаш бе човек, вече втора или трета тема ти засичам с подобни неща. Да не ти пука гугъл си знае работата, зарежи ги и не си го слагай толкова навътре с тези неща.
Уни, благодаря за включването, но според мен има сериозна опастмност при един ъпдейт, някое животинче на Гугъл да ме обезчести. Единствено се надявам да ми помогне фактът, че моят сайт е първоизточника, а разбира се би било добре човека, който е откраднал и споделил да премахне поста си от фен страницата си...
 
От: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Казах ти няма да се притесняваш за това. ;)
Вече в много теми съм го казвал за митът на сеото за дублирания контент. Развивай си сайта и да не ти пука от такива работи. Ако тръгнеш да се занимаваш с всеки който е копнал част или съдържание от теб само ще си губиш времето и няма да направиш нищо полезно за сайта ти. Така, че свиркай си и не се притеснявай.
Уни, благодаря за включването, но според мен има сериозна опастмност при един ъпдейт, някое животинче на Гугъл да ме обезчести. Единствено се надявам да ми помогне фактът, че моят сайт е първоизточника, а разбира се би било добре човека, който е откраднал и споделил да премахне поста си от фен страницата си...
 
От: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Преди време има един сайт, който седеше на първи позиции във всички търсачки за високо конкурентни думи. В един момент забелязах спад в класирането, и като направих малко проучвания, се оказа, че някакъв малоумник беше копнал всички статии в около 30 WP сайта. Всичките направени по еднакъв начин. Нямаше дори контакти, а под всяка копирана статия седеше: Публикувано от: Моето име. Резултата беше, че сайта ми отиде в кофата и от тогава няма вадене. Разбира се бяха ми набили няколко хиляди скапани линка, които също нямат махане. Съветвам те да реагираш бързо.
 
От: Копирано съдържание от мой сайт във фейсбук на конкурент

Проблема беше решен след телефонен разговор със собственика на конкурентният сайт. :) Щастлива случайност, че скоро след копирането на текста, разбрах при анализ на сайта си. По реакцият им, си мисля, че не беше направено с цел да ми навредят, а по-скоро от мързел сами да си пишат съдържание... Благодаря за коментарите! Наздраве!
 

Горе