Критерии за онлайн магазин

cybervn

New Member
Като потребител на даден онлайн магазин по какви критерии бихте го оценили ?
Например :

  • Асортимент на предлаганите стоки
  • Коректоност към потребителите
  • Обслужване
  • Цени на стоките
  • Ползваемост на сайта ...

Други ?

И какъв тип оценка бихте избрали :

  • От едно до пет
  • От едно до десет
  • Добър, Много Добър, Перфектен...
 
Последно редактирано:
От: Критерии за онлайн магазин

освен изброените бих добавил критерии: различни опции за разплащане, време за доставка, доставка през уикенда

оценки: добър / става / не става :)
 
От: Критерии за онлайн магазин

Бих добавил също и бърз съпорт и бърз отговор на запитванията. ;)
 
От: Критерии за онлайн магазин

Ще си дам мнението за себе си какво харесвам като влезна в даден онлайн магазин.

При самото влизане в сайта първото нещо, което ми прави впечетление е разбира се дизайна. Обичам то да е изчистен, не да се чудя кое как къде, да е с простички цветове, не да ми затормозява очите и да се чудя кое да гледам, продуктите или цветовете. След това веднага търся нещо, което в момента ми е на главата, тоест нещо от което имам нужда сега или съм се заинтересувал близките дни. Да речем, че това са телефони, първото което ще кликна е телефони, разбира се ще е още по-хубаво, ако бързо го намеря и всичко е подредено добре. Ако намеря нещо което ми допада, не казвам да го купя, ами поне да ми допадне как е представено, този сайт влиза в любите ми сайтове в браузъра.
 
От: Критерии за онлайн магазин

Аз бих казал, че визията е на едно от първите 3 места. Бях пуснал един нагъзин с оргиналния темплейт. За 1 година имах 2 продажби, след това смених платформата и с новата макар и фрии (но къде къде по-мазна) шарка от 1ви септември имам 20+ поръчки в баси малката ниша...

Също така аз гледам асортимента, защото ако няма такъв надали и магазина просперира, следователно собствениците му са тупани.

Различните опции за плащане са абсолютно задължителни. Също така обръщам внимание на ссл и т.н. "секюритита"...
 

Горе