Критерии при купуване на стари домейни

pamir

Member
Здравейте колеги, имам намерение да купувам стари домейни, и се чудя кои критерии са най-важни от гледна точка на SEO:

- възрастта на домейна
- PageRank
- брой линкващи домейни
- брой индексирани страници от Гугъл
- присъствие в Алекса

Дали си заслужава например да се купи домейн с много малко беклинкове, само заради това, че е регистриран примерно 2004 година?
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

Аз лично гледам броя на линкващите домейни и броя на уникалните C-блокове, върху които са. Важно е и домейнът да не е бил някакъв п0рно или спамърски сайт преди.
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

Здравейте колеги, имам намерение да купувам стари домейни, и се чудя кои критерии са най-важни от гледна точка на SEO:

според мен не ти трябва да се набутваш за стар домейн ,по добре си вземай дроппени с няква история или пр - носят на всякво хард сео :) поне от това което виждам...

не че съм някакъв разбирач
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

@cloxy - доколкото разбирам не се интересуваш от PR (то всъщност си е доста заблуждаващо нещо)?

Има ли смисъл да купувам дропен домейн с няколко линкващи домейна (разл. С мрежи), единствено заради това, че е стар, да кажем от 2004 - 2005 и пр.? Като че ли напоследък Гугъл не отдава голямо значение на възрастта на домейна?
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

Възрастта на домейна е много субективен фактор. Тя зависи от това кога за първи път Гугъл е индексирал сайта. Зависи и след дропенето колко време е нямало сайт на домейна. Аз лично не гледам възраст, освен ако не става въпрос за наистина качествен сайт, които е съществувал от много години. В archive.org се вижда всичко.

Лошото е, че не се виждат последните 6 месеца, а много често спамъри вземат стари качествени домейни, натискат ги, докато не ги баннат и после ги оставят да изтичат или по аукционите. В archive.org домейнът изглежда перфектен, а в същност има лоши връзки или е наказан през последните месеци.
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

Ясно, трябва да се внимава значи. А ако домейна е бил без сайт примерно 1-2 години, но беклинковете са запазени и има да речем качествени линкове от 50-на домейна, ако се качи нов сайт с релевантно съдържание - беклинковете продължават ли да имат тежест? И вероятно ще си хване PR при следващ ъпдейт?
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

Аз гледам само качеството на връзките, ако е много оспамен го подминавам. Старостта на домейна вече няма особено значение след Пандата и Пингвина. Друг важен фактор е домейна да ви харесва, да е simple and related на вашата нисша. Останалото не мисля, че трябва да му обръщате внимание.
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

А ако домейна е бил без сайт примерно 1-2 години, но беклинковете са запазени и има да речем качествени линкове от 50-на домейна, ако се качи нов сайт с релевантно съдържание - беклинковете продължават ли да имат тежест?

Линковете ще имат тежест, но най-вероятно възрастта на домейна вече няма да е фактор :(
 
От: Критерии при купуване на стари домейни

Благодаря ви за мненията!
 

Горе