Крослинкинг (Cross-linking)

vetzkov

Well-Known Member
Реших да се завърна малко по активно във форумчето след успешната кандидат-студентска кампания :D и смятам че е уместно да пусна този туторъл от 2 части , който има за цел да даде едни фундаментални основи относно небезизвестния метод наречен Cross-linking. Надявам се да има поне 1 човек , на който да му свърши работа в целия форум за Онлайн маркетинг и интернет търговия
:wink:


YouTube - Webmaster Strategy: Cross-linking your web sites part 1 of 2 Част 1ва

[video=youtube;p4LBzQpXWng]http://www.youtube.com/watch?v=p4LBzQpXWng[/video]


YouTube - Webmaster Strategy: Cross-linking your web sites part 2 of 2 Част 2ра

[video=youtube;c6NCE8AifV8]http://www.youtube.com/watch?v=c6NCE8AifV8[/video]


Приятно гледане :)
 
Последно редактирано от модератор:
Blinky каза:
Мерси бате, много яки филмчета. Интересни са и е добре да се изгледат за да се разбере как крослинкването може да помогне за SEO-то. :lol:
мдам това беше и идеята :) дано хората имат търпението и желанието да ги изгледат от-до , защото се казват важни неща
 
Да наистина има неща, които са от голямо значение при правенето на този вид линкване. Аз лично препоръчвам това да се знае, и друго което мога да допълня е че линкването от различни IP-та не само е добро за SEO-то, но и може и да ви побутне в някои търсачки (google.de, google.ca) на добри позиции, ако разчете IP-тата на съответния сървър, ако е от дадените държави. Но предполагам че това си го знаете. :)
 
Честно казано СЕО не се учи с гледане, четене и прочее, ако не пробваш това, което си изчел. Всичко, което съм написал в блога си за СЕО е "изстрадано" на няколко сайта. Та, в тази връзка, гледайте, но и пробвайте!
 
:)

bgkulinar ....прочетох ти много внимателно блога и искам да те питам следното .......Ако имам 15 страници с дупликат контент , а в момента го освежавам с нови 240 с уникално съдържание ....старите влият ли на ранкирането ми в гоогле ....питам те защото преди време гепих един сайт и го качих на моя домейн .....задържа се 6 месеца на позиция номер 1 в гогле и ми донесе доста пари , а съдържанието беше изцяло крадено ?
 
Re: :)

Nindja каза:
...Ако имам 15 страници с дупликат контент , а в момента го освежавам с нови 240 с уникално съдържание ....старите влият ли на ранкирането ми в гоогле ....?
Имаш предвид, дали ще има ползва за СЕРП, ако пренасочиш тези 15 страници към главната ли? Ако е така, вероятно ползата ще клони към нула, но пък се оттърваваш от 15 излишни страници. Гугъл индексира ограничено количество страници от всеки сайт. Колко повече "скрап" е индексиран, толкова по-зле за сайта. Затова неособено важни страници трябва да се забраняват било чрез robots.txt, било чрез мета тагове (по сложния вариант). Гугъл прави индексиране автоматично, което води до грешки. Ще дам пример: в phpBB по незнайни причини гугъл много обича да индексира: posting.php (страниците за писане на ново мнение/тема), profile.php (профилите на юзърите). Така че е хубаво да се забранят.
 

Горе