Купи стока за 20 лева и спечели награда за 46 000 лв?!

Купи тениска за 20 лева и спечели награда кемпер за 46 000 лв.
Този марж не беше ли забранен?
 
Забранен, затова четох и са глобили един голям сайт финансиран с южноафрикански пари с една глобика скоро.
 
Изтъркай талонче за 3лв и спечели 2 000 000 лв - игра за балъци обаче разрешена .А иначе хората са пуснали 4000 тениски по 20лв и отдавна са си избили караваната , просто тук за разлика от талончета шанса да спечелиш е 1 на 4000.
 
Писах аз, че е измама и ми изтриха поста отдолу на рекламата.Ама до като има глупаци ще има и хитреци.
 
  • Like
Реакции: KA7
Не става въпрос дали е измама или не. Това първо. И аз не съм сигурен, но по закон мисля, че наградата не може да превишава Х пъти продажната цена на стоката за участие.

Второ, от тази тениска има поне 10лв марж. Кемперът ако струва 46к ритейл цена, то за тях е в пъти по малко защото са производители.

Според мен себестойността на един кемпер е не повече от 15-20к. Но и 30 да е, при 10 кинта марж на тениска, 3000 тениски при такава награда се продават лесно.
 
не повече от 15-20к
Не виждам как краен клиент ще получи повече от 20-25 % отстъпка. Дори дребен дилър трудно може да постигне това.
 
Надо покупат товар, консуматорско мислене, демек.
 
И аз не съм сигурен, но по закон мисля, че наградата не може да превишава Х пъти продажната цена на стоката за участие.
100 пъти продажната цена при стоки с ниска стойност и 15 минимални работни заплати, при стоки със сравнително висока продажна цена (ако не са направили някоя промяна)
 

Горе