Купувам CMS за новинарски сайт

трябваше ли да наспамиш форума с три еднакви теми?

ами да спамна аз, значи гемиус ги сортира по униклани посетители а са важни импресиите защото всяко отваряне на страница генерира натоварване

cms-a e се казва wordpress, + кеширане - (минус) една камара плъгини (при тези натоварвания един плъгин за рекламите ще качи потреблението като нищо с 30% затова само минимална бройка а кода на рекламите се слага дирекно в темплейта) + Coolicehost.com LSV VPSh 6 G или 8G от хексакор офертите + да слушаш Куулайс какви ти ги говори (ако не го слушаш просто ще ти трябва повече хардуер за повече пари)

и резултати от 800к уникални за месеца ~ 2,5 милиона посещения ~ 8,5 милиона импресии са възможни без да си нарушаваш феър шеър лимита

като на тези играчи от списъка

импрессии.png
 
От: Re: Купувам CMS за новинарски сайт

cms-a e се казва wordpress, + кеширане - (минус) една камара плъгини (при тези натоварвания един плъгин за рекламите ще качи потреблението като нищо с 30% затова само минимална бройка а кода на рекламите се слага дирекно в темплейта) + Coolicehost.com LSV VPSh 6 G или 8G от хексакор офертите + да слушаш Куулайс какви ти ги говори (ако не го слушаш просто ще ти трябва повече хардуер за повече пари)

и резултати от 800к уникални за месеца ~ 2,5 милиона посещения ~ 8,5 милиона импресии са възможни без да си нарушаваш феър шеър лимита

като на тези играчи от списъка

Виж файлът 11142

Съгласен съм и ще подкрепя coolice - ползваш Уордпрес и да не ти пука. Обаче за целта трябва да има кой да ти го направи. Много зависи какво ще ползваш. Уордпрес е гъвкава система и правилния човек може да направи почти всичко с нея. И не приемам някой да ми казва, че не можело да се работи с нея - по-точно той е некомпетентен и не може да работи, та системата му е виновна!

А иначе както питаш, една "къстъм направен CMS" си е скъп, предполагам ще си щастливец ако минеш тънко с 1 000 лв. Разбира се, говоря за нещо читаво направено, а не от "кварталния кодировчик".
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

WP при 7500 на ден посещения умира, не случайно съм писал къстъм. Знам, всеки има мнение, моето е такова. Проверено на практика с няколко притежатели на медии.
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

WP при 7500 на ден посещения умира, не случайно съм писал къстъм. Знам, всеки има мнение, моето е такова. Проверено на практика с няколко притежатели на медии.

Ами значи и ти и хората с които си проверявал не разбирате! Моят новинарски сайт правеше по 20 000 на ден и си беше много наред, и можеше да поеме с пъти повече. От опит ти казвам - зависи кое как ще се направи!
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

Ами значи и ти и хората с които си проверявал не разбирате! Моят новинарски сайт правеше по 20 000 на ден и си беше много наред, и можеше да поеме с пъти повече. От опит ти казвам - зависи кое как ще се направи!

Може ли да попитам колко новини имаше в този сайт? Не се заяждам, любопитно ми е, защото ако са били 20-30 хиляди си е достойно за уважение как се е справил WP!
 
От: От: Купувам CMS за новинарски сайт

Може ли да попитам колко новини имаше в този сайт? Не се заяждам, любопитно ми е, защото ако са били 20-30 хиляди си е достойно за уважение как се е справил WP!

Не, по-малко.
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

20 000 новини делени на 15 новини на ден са 1333 дена или около 4 години...
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

20 000 новини делени на 15 новини на ден са 1333 дена или около 4 години...

Така е, а сайта беше активен година и половина. След това спря, защото колкото и смешно да е - не успяхме да намерим реклама. Оказа се, че въпреки, че правеше по 20 000 на ден, никой не искаше да рекламира в него.
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

Така е, а сайта беше активен година и половина. След това спря, защото колкото и смешно да е - не успяхме да намерим реклама. Оказа се, че въпреки, че правеше по 20 000 на ден, никой не искаше да рекламира в него.

Супер странно дори, по груби сметки от адсенс би носил приход в порядъка на 20-30 Евро на ден, ако това са уникални посещения...
 
От: От: Купувам CMS за новинарски сайт

Супер странно дори, по груби сметки от адсенс би носил приход в порядъка на 20-30 Евро на ден, ако това са уникални посещения...

Е, сам го каза - груби сметки. Но действителността беше друга. Пък и трафика беше 90% от фейсбук, но за фейсбук трафик успях да постигна много добри показатели. Просто не съм в София, и не успях да намеря рекламодатели, а дистанционните ми контакти с рекламни агенции бяха ужасяващи.
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

той може би има предвид 7500 онлайн :) тъй като има много примери за сайтове с над 7к посещения на ден с WP, но и 7-8к онлайн не са проблем като цяло , но иска повече ресурс , идеята му най-вероятно е с по малко ресурс повече посещения и търси по леки от WP варианти
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

WP при 7500 на ден посещения умира, не случайно съм писал къстъм. Знам, всеки има мнение, моето е такова. Проверено на практика с няколко притежатели на медии.

В никакъв случай не е вярно. До 25 хил. на ден съм достигал с wordpress и не е имало никакви проблеми. При толкова посещения по-вероятно е да има проблеми с хостинга.
 
От: От: Купувам CMS за новинарски сайт

В никакъв случай не е вярно. До 25 хил. на ден съм достигал с wordpress и не е имало никакви проблеми. При толкова посещения по-вероятно е да има проблеми с хостинга.

Бе така си е, и аз това им казвам, но тук се правят на големи разбирачи!
 
От: От: Купувам CMS за новинарски сайт

Малко не по тема, обаче виждам че много професионалисти разглеждат поста - може ли някой да помогне да намеря профи програмист който има във портфолиото си сайтове като bazar.bg и mobile.bg?
 
От: От: Купувам CMS за новинарски сайт

Бе така си е, и аз това им казвам, но тук се правят на големи разбирачи!



както писах сигурно е имал предвид 7500 онлайн :) все пак блитц.бг държи около толкова онлайн
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

Писах ти. Всеки друг, който иска нещо подобно, може да ми пише ЛС.
Всички знаят, че готови системи не ползваме :)
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

WP при 7500 на ден посещения умира, не случайно съм писал къстъм. Знам, всеки има мнение, моето е такова. Проверено на практика с няколко притежатели на медии.
Ти сериозно ли ? Явно си използвал компании като superhosting, icn, jump, host.bg (нямам нищо против Jump говоря за шеър хостинга на компаниите))
Като цяло суперхостинг са доста калпави и всичко им е много скъпо. Лично при coolice на плана от 20 евро нямам проблем с 200 000 дневни посещения на сайт, който е на wordpress платформа ... освен това имам 10-15 плъгина което мисля, че не е малко. Не знам каква ти е практиката ама като чета какви глупости ръсиш смятам, че си пълен некадърник. Нищо лично ама не си позволявай да правиш такива коментари, защото дори и при суперхостинг тия посещения би трябвало да ги издържи най големия им план от 35лв нищо, че аз плащам 40лв и издържам 200 000 посещения дневно а при тях за 35 при 10 000 ми пишат за ъпгрейд на ВПС.

Все пак всичко зависи от темата специално при суперхостинг. Колегата Странникът явно има доста олекотена тема и няма проблеми, но аз предпочитам да използвам coolicehost вместо да ми пишат постоянно за ъпгрейт
 
От: Купувам CMS за новинарски сайт

Не знам каква ти е практиката ама като чета какви глупости ръсиш смятам, че си пълен некадърник. Нищо лично ама не си позволявай да правиш такива коментари, защото дори и при суперхостинг тия посещения би трябвало да ги издържи най големия им план от 35лв нищо, че аз плащам 40лв и издържам 200 000 посещения дневно а при тях за 35 при 10 000 ми пишат за ъпгрейд на ВПС.

Все пак всичко зависи от темата специално при суперхостинг. Колегата Странникът явно има доста олекотена тема и няма проблеми, но аз предпочитам да използвам coolicehost вместо да ми пишат постоянно за ъпгрейт

Така си е, съгласен съм с написаното от колегата. И показателите за които говоря могат да бъдат потвърдени от други хора. Ползвах средния план и за да е пълна картинката, там имаше инсталиран още един действащ сайт!

Petko Voivoda е прав и за това, че ползвам олекотена тема, а това не е никак малко!
 

Горе