Купуване от themeforest.net

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
искам да си купя нещо от там но незнам дали ще мога
как става точно: правя си регистрация, плащам чрез пейпал (нали може без карта?) - после как получавам това за което ще платя ?

и още нещо, какво значи този лиценз:

Regular Licence
a website (commercial, personal, client), or intranet site project - Details


че мога да правя всичко с него - дори продавам ?
 
От: Купуване от themeforest.net

Имаш в твоя си панел списък с даунлоуд линкове дето си купил.
След като се регнеш/платиш.

Уточнявай какво е това нещо.
Ако става дума за тема, тоя лиценз значи че е за твое собствено или на твоя клиент ползване. Сингъл юзър.
няма Мултисайт, няма нищо.

Затова като купуваш от ТФ уордпрес тема си изначално прецакан понеже GPL не важи с пълна сила. ЦСС, жаваскрипт, картинките - под друг/ограничаващ лиценз са
Ама юзърите не се усещат - гледат шарения и купуват...
 
Да.

Десет символа.
 
От: Купуване от themeforest.net

като платиш ти пращат линк на мейла и теглиш...ако не си поръчал още, разгледай или изчакай, ако някой от тук (форума) има афилиейт линк да се регнеш през него... (аз нямам де :) )
 
От: Купуване от themeforest.net

ок
значи искам да го ползвам за 2 или 3 сайта
трябва да го купувам за всеки един ?

защо не слагат и цена за ползване в повече сайтове :confused:

edit: Май е могло, но цената се увеличава 50 пъти :!:
 
Последно редактирано:
От: Купуване от themeforest.net

Чети пак внимателно лиценза - може да са променили нещо.
Но иначе да - или кихаш 3 пъти регюлар цената, или купуваш екстендед.
 
Преди да купиш, погледни как стоят нещата. Не един и два разработчика просто си правят реклама на продуката посредством гората. Разгледай демото, ако адреса е нещо от сорта на demo1.domain.com отваряш домейна. Там е възможно да има опция за директно закупуване, което заобикаля гората. Отделно на това, този вариант практически не те спира да ползваш темплейта на Н на брой сайта (е пак е нужно да прочетеш общите условия, но в по-голямата част от случаите не те спират).

Проблема идва от themeforest и техните правила. Чети преди да купуваш, провери преди да купуваш и можеш да излезеш на + ;)
 
От: Купуване от themeforest.net

темплейта е качен в themeforest.net, потърсих и не се продава на друго място...
иначе е много добре направен... за 2 месеца е купен 450 пъти и струва 15$
 
От: Купуване от themeforest.net

Mного заорахте в тези лицензи. В гората не те питат на кой сайт ще го използваш ... за да може само веднъж да го използваш ..
 
От: Купуване от themeforest.net

Много е лесно и естествено да бъдеш забелязан че ползваш нелегитимно стоката.
И самите автори получават една специална значка към профила си ако те репортнат че нарушаваш лиценза... Да ти кажа, че събирането на значки не е хоби за повечето от тях, значи да те излъжа.
Дори не само авторите - всеки регнат потребител там.

ТФ са си smart asses и големи кучета, не се съмнявайте.
 
От: Купуване от themeforest.net

Затова като купуваш от ТФ уордпрес тема си изначално прецакан понеже GPL не важи с пълна сила. ЦСС, жаваскрипт, картинките - под друг/ограничаващ лиценз са
Ама юзърите не се усещат - гледат шарения и купуват...


ЦСС, жаваскрипт за всичко се плаща отдделно ли.
аз съм си харесал опън карт шаблон и за тях ли важи същото
 
От: Купуване от themeforest.net

Само да допълня нещо... поглеждай коментарите как се отнася автора към съпорта. За ХТМЛ тема може и да не е "страшно", но на няколкото CMS темплейта които съм взимал все нещо имаше. Единия път с кодировките, другия пък беше оплескал яко CSS-a и т.н (мислех че ги гледат тея неща там)

Щот преди доста време взех един флаш. Трябаше нещо дребно да се нагоди, ама пусто кат не отбирам от флашове. Писах на румънската маймуна- йок отговор. Погледнах коментарите- той от две години никакъв го няма, ама флаша хваща окото и върви. А той само прибира. И трябваше да давам допълнително за едит. Не че щах да се охарча, ама се почувствах леко пуснат по пързалкЯта и го зарязах. Та чак наскоро един от потребителите тук ми го едитна за чест и слава, че дано излезе нещо от цялата работа :)


гледат шарения и купуват...

Тва също много вярно. Кат му сложиш твоите картинки и текст и вече не изглеждат толкоз куул. Поне тези които съм взимал. Пък в демотата направо ти остават очите.

За това- първо си го тествай локално ако го намериш от някъде и тогава взимай ;)
 
От: От: Купуване от themeforest.net

Само да допълня нещо... поглеждай коментарите как се отнася автора към съпорта.

на всеки коментар е дал отговр човека :)
иначе съм го свалил нулиран и ми харесва как е направен...
 
От: От: Купуване от themeforest.net

Само да допълня нещо... поглеждай коментарите как се отнася автора към съпорта. За ХТМЛ тема може и да не е "страшно", но на няколкото CMS темплейта които съм взимал все нещо имаше. Единия път с кодировките, другия пък беше оплескал яко CSS-a и т.н (мислех че ги гледат тея неща там)

Щот преди доста време взех един флаш. Трябаше нещо дребно да се нагоди, ама пусто кат не отбирам от флашове. Писах на румънската маймуна- йок отговор. Погледнах коментарите- той от две години никакъв го няма, ама флаша хваща окото и върви. А той само прибира....
Тъй го каза сякаш тъ е окрал. Авторите не са длъжни да дават съпорт. Камо ли пък за къстъмизации. То винаги е "нещо там малко да се пипне, той знае и ше ми го направи лесно и бързо...".

И коментарите са си... Коментари. Някъде там да видя да пише 'съпорт'?
Аз имам малко стока там. Коментарите не съм ги поглеждал от 10 месеца поне :-o . Щот ми писна на *** да им обяснявам отде се пращат запитванията.
Поспамят там, малко помрънкат, па се усетят по някое време...
И продажбите даже се увеличиха откак ги постегнах :mrgreen: .
Ши им са обяснявам публично едва ли не... Ае у лево.

ПС: Са кат са замислиу, пак съм ги опуснал нещо... Преди отварях съпорт мейла веднъж на 2-3 дни. Сега нещо съм ги поразглезил и зеха да се опитват на чат да го обръщат, моля ти са...
 
От: От: Купуване от themeforest.net

Тъй го каза сякаш тъ е окрал. Авторите не са длъжни да дават съпорт. Камо ли пък за къстъмизации. То винаги е "нещо там малко да се пипне, той знае и ше ми го направи лесно и бързо...".

И коментарите са си... Коментари. Някъде там да видя да пише 'съпорт'?
Аз имам малко стока там. Коментарите не съм ги поглеждал от 10 месеца поне :-o . Щот ми писна на *** да им обяснявам отде се пращат запитванията.
Поспамят там, малко помрънкат, па се усетят по някое време...
И продажбите даже се увеличиха откак ги постегнах :mrgreen: .
Ши им са обяснявам публично едва ли не... Ае у лево.

ПС: Са кат са замислиу, пак съм ги опуснал нещо... Преди отварях съпорт мейла веднъж на 2-3 дни. Сега нещо съм ги поразглезил и зеха да се опитват на чат да го обръщат, моля ти са...

ти да не се обиди зарад "маймуна"? :)

не твърдя, че някой ми е длъжен, но като видя, че човека си наглежда стоката знам, че ще е по лесно да се фиксне проблем. Не да си взема нещо и после да търся накой друг да го оправи.

Може и аз да не се изразих правилно. Щот помня съм му писал и от формата за контакт няколко пъти без никакъв резултат ако товаимаш предвид под "от де се пращат запитвания".
 
От: От: Купуване от themeforest.net

ти да не се обиди зарад "маймуна"? :)

не твърдя, че някой ми е длъжен, но като видя, че човека си наглежда стоката знам, че ще е по лесно да се фиксне проблем. Не да си взема нещо и после да търся накой друг да го оправи.

Може и аз да не се изразих правилно. Щот помня съм му писал и от формата за контакт няколко пъти без никакъв резултат ако товаимаш предвид под "от де се пращат запитвания".
Мнеее никакъв проблем нямаш за маймуна - аз винаги поддържам хейтърлъка, обоснован или не :) .
Само давам за пример и другата гледна точка.
Виждаш че мятам камънье и по автори, и по клиенти.
Просто ТФ е една смръдлива помийна яма, обслужвана от сбирщина шибани азиатци.

Не препоръчвам да се купува оттам.
 

Горе