Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен сайт?

vladko82

Active Member
Не знам дали точно това е правилната секция, в която да задам въпроса си,но ми е любопитно дали е това е нормална практика на повечето хора,или така ми се струва. На 2 от сайтовете си съм купувал и редиректвал дропени/незаети домейни,съдържащи ключова дума в съответната ниша, както и такива които биха могли да бъдат конкуренция при направата на евентуално конкурентен сайт. Дори на единия ми сайт,домейна е примерно "отварям.ком" и съм купил да речем като се е освободил/или ако не е бил зает домейна "открехвам.ком" точно с тази цел.
Сега тъкмо се замислих,понеже миналата седмица продадох един домейн в седо,днес приключи трансфера и гледам,че веднага са го редиректнали към сайт съдържащ същите ключови думи като домейна. :)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Аз правя подобни неща, за да си защитя марката.

Т.е. освен .com купувам и .net и .info и ги редиректвам към главния.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Продаденият домейн беше sexycams.co, и днес като го цъкнах ми отвори sexycam.com. Няма нито линкове,нито нищо, т.е. единствено го купуват, за да не го купи някой друг и да направи конкурентен сайт...
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

колега, ако не е тайна , какви пари му взе и бързо ли се продават домейните там?
Какви пари мога да искам за този домейн http://movies-online.eu/
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

колега, ако не е тайна , какви пари му взе и бързо ли се продават домейните там?
Какви пари мога да искам за този домейн http://movies-online.eu/

В интерес на истината бавно се продават,иначе му взех 200$ чисто. Имай предвид,че имат 10% комисионна,но не по-малко от 50$.Първият домейн,който продадох там преди няколко години,го бях пуснал за 99$ и като го купиха,комисиона им беше 50,а аз взех 49 :) Иначе можеш да си го листнеш там,както във флипа,бидо,ибей...
Относно цената е доста относително,твоят домейн там е листнат за 990 евро(може би от предния собственик), на .НЕТ му искат 6500$, на .СО- 499$ , .TV e 100$ и т.н... Ти си прецени.Според мен лично на цена над 300$ трудно ще се продаде и доста ще чакаш...
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

мерси, имам около 30 домейна и ще ги пробвам всичките
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Не, имаме си по-интересни и занимателно-пълноценни занимания с живота, що питаш ? :D
Покупко-продажбата на домейнченценца е за момиченца и момченца от твоя ранг, punkprank !
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Не, имаме си по-интересни и занимателно-пълноценни занимания с живота, що питаш ? :D
Покупко-продажбата на домейнченценца е за момиченца и момченца от твоя ранг, punkprank !

Ся щи обесня, ако не си разбрал - да си изкупуваш подобни домейни, за да не ти "навредят" на "марката" е все едно да пърдиш срещу Луната, щото не ти харесва в коя фаза е.
Иначе, още по-просто казано и обяснено-изречено, то е по-добре да си направиш бранда достатъчно силен и неуязвим срещу нищо, тъй щото да ти е през кура за подобно именовани домейни.

Дерзай !
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Не, имаме си по-интересни и занимателно-пълноценни занимания с живота, що питаш ?
Покупко-продажбата на домейнченценца е за момиченца и момченца от твоя ранг, punkprank !

Още един повярвал си... Има хора,които сега започват да се занимават със сайтове и въобще с правене на пари от интернет.Има такива,които тепърва смятат да започват. Не виждам твоите високопарни коментари с какво помагат. Никаква идея,никакъв съвет.Само "аз съм голямата работа,вие "момченца и момиченца" сте плюнки"-ами разкарай се от темата и не спами и хейтвай,бе пич.Съвсем сериозно ти го казвам.Даже ще ти направи чест ако въобще не пишеш повече в тази тема.Благодаря предварително!
А по темата-спомням си как пиарите на Дж.Буш за изборите,които спечели Обама,бяха купили 200-300 домейна съдържащи името му,точно с цел някой да не му направи анти реклама. :)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

мерси, имам около 30 домейна и ще ги пробвам всичките

Ами нищо не ти пречи да си ги листнеш всичките,щом не ги ползваш, дето се вика 1-2 за годината да продадеш,ще ти покрият разходите за подновяване на останалите. :)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Да се купуват други домейни "съдържащи ключова дума в съответната ниша" няма никакъв смисъл, защото ако на тях няма сайт те не играят дори и пренасочени.
Да си купиш твоя домейн с друго разширение не е излишно - все пак няма смисъл да оставяш подобен инструмент на произвола и ако става дума за разширения с .com .net .info , които са по 16 лева на година може да не се замисляш. А домейна, които си продал са го купили, защото има реална възможност някой да сбърка името точно по този начин. А ако сайта им има десетки хиляди влизания на ден това е абсолютно възможно :)
Съгласна съм със SeoKungFu
8)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Добре, давам ти пример: Решаваш да продаваш джапанки и си регистрираш примерно "джапанки.ком", виждаш че домейните "чепици.ком" и "патъци.ком" са свободни, но "те не играят роля" и не ги вземаш. И идва някой играч, купува единия и почва да бълва евтини джапанки с домейна "чепици.ком" по ключова дума Джапанки-неговите са по-евтини от твоите и клиентите ти един по един се пренасочват към него. После идва още някой с "патъци.ком" и до няма и 6 месеца ще разбереш дали има смисъл или няма смисъл в това, което отварям като тема, и дали е прав колегата или не...
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Разбрах те още първия път.
Домейнът не играе ролята, която си мислиш. Освен това ключовата дума Играча може да си я получи от още много словосъчетания ("новиджапанки.ком").
Ако имаш домейн "джапанки.ком" може да си купиш другите разширения в случай, че някой знае, че сайта ти се казва 'джапанки' и се опита да го въведе с друго разширение...
Но той (потребителя) няма да направи това а ще напише "джапанки" в търсачка.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

И аз съм съгласен само ще добавя че има много смисъл в .com и .co заради дебелите пръсти


Да се купуват други домейни "съдържащи ключова дума в съответната ниша" няма никакъв смисъл, защото ако на тях няма сайт те не играят дори и пренасочени.
Да си купиш твоя домейн с друго разширение не е излишно - все пак няма смисъл да оставяш подобен инструмент на произвола и ако става дума за разширения с .com .net .info , които са по 16 лева на година може да не се замисляш. А домейна, които си продал са го купили, защото има реална възможност някой да сбърка името точно по този начин. А ако сайта им има десетки хиляди влизания на ден това е абсолютно възможно :)
Съгласна съм със SeoKungFu
8)
 
От: От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурент

Знам за какво говориш...
Исках да направя магазин за обувки и реших да си регна pantofi.com голяма греда на румънски обувки е пантофи

Да се пукнеш!

Добре, давам ти пример: Решаваш да продаваш джапанки и си регистрираш примерно "джапанки.ком", виждаш че домейните "чепици.ком" и "патъци.ком" са свободни, но "те не играят роля" и не ги вземаш. И идва някой играч, купува единия и почва да бълва евтини джапанки с домейна "чепици.ком" по ключова дума Джапанки-неговите са по-евтини от твоите и клиентите ти един по един се пренасочват към него. После идва още някой с "патъци.ком" и до няма и 6 месеца ще разбереш дали има смисъл или няма смисъл в това, което отварям като тема, и дали е прав колегата или не...
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

И аз съм съгласен само ще добавя че има много смисъл в .com и .co заради дебелите пръсти

ЗА .co си много прав, има доста кратки и хубави имена,за разлика от ком..
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Ама ти къде ще продаваш?
т.е. в коя държава?
.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Ако желаете да изградите бранд, единствено .com, .bg и донякъде .net вършат работа, за всичко останало можете да забравите и няма нужда да ги резервирате.... само си давате парите.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Пропусна .info
Инфото също прави чудеса
даже го слагам преди org и net

Ако желаете да изградите бранд, единствено .com, .bg и донякъде .net вършат работа, за всичко останало можете да забравите и няма нужда да ги резервирате.... само си давате парите.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Пропусна .info
Инфото също прави чудеса
даже го слагам преди org и net

@СТАН: Лъжеш се, изграждам сайтове от 14 години, .info-то няма никакви шансове. Няма сериозен рекламодател който да рекламира на .info домейн, поне аз не познавам такъв. Работих преди време в Седо (една от най-големите платформи за продажба на домейни) и ще ти кажа че търсенето на info домейни е минимално ако въобще го има. По-добре инвестирай малко пари в хубав .com или .bg домейн, след време ще се избият и няма да си си губил времето напразно.

Не казвам, че с инфо домейн не можеш да направиш добър сайт. Напротив можеш, но много по-трудно отколкото с генеричен .ком или .бг домейн. То ти ако развиеш на .info добре посещаван сайт, на .com направо чудеса ще направиш. Името на домейна оказва огромно значение на неговото развитие, колкото по-кратък, ясен и точен е, толкова по-добре. Info домейните не се помнят лесно, няма един наложен и голям бг сайт с .info и това не е случайно. Споделям от личен опит..
 

Горе