Курсове, семинари, обучения и събития

GeorgiTodorov

Active Member
Провокиран от темата на Данко за курсовете в Udemy, реших да отворя една тема за всички предстоящи курсове, семинари и събития през годината. Ако всеки драсва в темата, когато чуе за някакво събитие или обучение, ще имаме една много полезна тема.

Ето на този уебинар ще се пусна другата седмица ;)

Уебинар: Основи на И-мейл Маркетинга
Начална дата: 08/Януари/2015 16:00 ч. до 08/Януари/2015 17:30 ч.
Крайна дата за записване: 07/Януари/2015
02 / 852 57 07
Лектор: Вергиния Къшева
http://courselab.net/online-ouchenia/osnovi-i-meil-marketing-uebinar/
 
От: Курсове, семинари, обучения и събития

Добре, само безплатни.
 
От: Курсове, семинари, обучения и събития

Здравейте! Темата е страхотна и аз имам нещо интересно. Една нова българска онлайн обучителна платформа за различни софтиери като илюстратор, фотошоп, афтер ефектс, 3DS MAX и Vray, Autocad и много други. Курсовете по принцип са платни, но при регистрация в сайта получаваш 20 безплатни урока, от който курс си избереш. Разгледайте ги има много интресни неща :)

http://aula.bg/course
 
От: Курсове, семинари, обучения и събития

Здравейте! Темата е страхотна и аз имам нещо интересно. Една нова българска онлайн обучителна платформа за различни софтиери като илюстратор, фотошоп, афтер ефектс, 3DS MAX и Vray, Autocad и много други. Курсовете по принцип са платни, но при регистрация в сайта получаваш 20 безплатни урока, от който курс си избереш. Разгледайте ги има много интресни неща :)

http://aula.bg/course

Сайта е с много приятен дизайн, май си струва да се погледне и вътре.
 
От: Курсове, семинари, обучения и събития

Който не може, преподава.

Това не означава, че всички "гурута" са измамници, разбира се има такива, които дават добра информация, но практиката учи най-добре. Умението да се проваляш супер бързо и провала да ти струва малко пари е безценно, ето това трябва да правите, да се проваляте супер бързо и да ви струва малко пари.

Безплатни семинари никакъв смисъл нямат, защото хората, които правят безплатни семинари, обикновенно го правят с цел да си продадат платения семинар, загубеното време струва повече от инфото което получаваш.

Вместо това, докато карата си пускайте аудио книги, докато се упражнявате слушайте аудио книги, докато сте в тоалетната също, докато ядете също, докато вършите механична задача също, ето така се учи без да се губи време. Също е много важно на кой книгите слушате

http://www.tailopez.com/books ей тази листа е много добра, съставена от човек, който чете книга на ден + е мултимилионер.

Горния семинар на тази Къшева, като гледам темите и като гледам колко време говори за тях, не струва. Ето как ще научите за е-мейл маркетинга. Опт-ин-вате се във възможно най-много листи и гледате какво правят, кликате на реклами и гледате какви скуеезе пейджове имат, правите същите реклами и гледате резултатите, ей така се учи много ама много по-бързо плюс има практика.

Безплатните семинари струват много ама много пари под формата на време. За час и половина могат да се направят толкова неща, че не е истина. Особенно ако сте млади, сигурно много сте чували че имате цялото време на света, но това не е истина.

Никакво време няма, ама никакво! Един ден се събуждаш и си на 40. Практика, опит и т.н. Фирмите не напразно търсят хора с опит, вместо да наемат някой за 2 пъти по-ниска цена и да му пускат семинарчета за да го научат как да си върши работата. Ако някой инвестира в бизнеса ти или теглиш пари от банката, не те питат абе ти колко семинара си посетил, какво образование имаш и т.н. Питат те за опит, какво си постигнал, какво си направил, а не какво умееш. Това което си направил до сега показва ясно какво умееш, другото е просто хартийка, дипломпа/сертификат или знание което не ползваш, не струва нищо, освен доказателство, че поне не си губиш времето пред телевизора, но все пак е загубено време, а не опит.

Толкова е просто, че чак понякога се изнервям на малоумниците, които не могат да го разберат. Вижте какво правят най-успешните и правите същото, толкова е лесно да разбереш какво правят, толкова е лесно да копираш, толкова е лесно да се проваляш бързо и евтино, пак никой не го прави. Направо не е за вярване. Ако искате ментор и това е супер лесно, намирате успешни хора, свързвате се с тях и ги молите за 15 минутки на седмица, ако откажат, досаждате докато не дойде сериозно не и спокойно, сериозното не се разбира лесно. Като дойде сериозно не, намирате други успешни, то има хиляди такива. Тези хора семинари не правят, със семинарчета нищо не става, освен някои изключения, но тези семинари започват от минимум 3-4к$, а най-добрия който знам отностно бизнес е 20к$ и протича 7 дена.

Но онлай семинарите са загуба на време в 90% от случаите, иска се действие, а за действието се искат топки...
 
  • Like
Реакции: 3des
От: Курсове, семинари, обучения и събития

Е, аз уважавам безплатните семинари. Но имам система - семинар за 2 часа го превъртам за 20-30 мин. максимум, пълни са с празни приказки и хвалби. И от най-елементарния винаги съм извличал (дори само частичка) нещо полезно.
 

Горе