Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Blinky

Owner
Представилите на компанията Google заявиха, че в най-близко бъдеще, в рамките на услугата Google Docs ще се появи възможност да се съхраняват файлове в различен формат, което ще позволи услугата да се използва не само за работа с документи, но и за съхранение на такива. Потребителите ще могат да качват файлове с размер до 250 Mb всеки, а общия размер на качените файловете ще бъде до 15GB. Ако размера не ви устройва, Вие винаги можете да увеличите пространството си само срещу 25 цента за GB на година.

Много индустриални експерти и обикновени потребители се зарадваха на тази новина, но всъщност Google не направиха нищо ново. В момента има различни виртуални сървъри, на които може да съхранявате информацията си напълно безплатно. Ако уточним повече, това е виртуално пространство за съхранение на информация, което се предоставя както безплатно, така и срещу заплащане. Например от Dropbox предоставят 2 гигабайта безплатно пространство за съхранение на файлове, трябва да отбележим, че срещу 9,99$/m ще получите 100 GB, а срещу 15$/m ще получите 5 по 100 GB свободно пространство. Още едно подобно място за съхранение на файлове е Box.Net, насочен предимно към корпоративни потребители, Box.Net предоставя безплатно виртуално пространство с размер до 10 GB, а размера на качените файлове не трябва да надвишава 25 Mb. Трябва също така да обърнем внимание на две услуги, които ни предоставя Microsoft. Първата са нарича Live Mesh и е предназначена предимно за тези потребители, на които им се налага непрекъснато да синхронизират файлове между няколко устройства като персонален компютър, лаптоп, смартфон и други. Live Mesh е абсолютно безплатен и предоставя на потребителите свободно пространство с размер до 5 GB. Втората услуга предоставяна от Microsoft е Live SkyDrive , тук няма функция за синхронизация както при Live Mesh, но има 25 GB свободно пространство. Още един важен момент е интеграцията на SkyDrive от Microsoft, например всички продукти, които влизат в пакет Office 2010 ще могат да съхраняват файлове и документи директно в SkyDrive. За България най-популярният файлов организатор е DOX.bg, той предоставя свободно пространство за съхранение и организиране на файловете в размер до 3 GB.

Вижте повече в английската част на форума: Top 7 Online File and Storage Services
 
Последно редактирано:
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Идеалното място да си запазим бекъп на важната уебмастърска информация. Браво, Блинки! Много добри теми вкарваш напоследък :)
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

ммм, препоръчвам MEGA - 50 gb безплатно, без ограчение на големита на файловете и много висока степен на криптиране :)
 
Re: От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Идеалното място да си запазим бекъп на важната уебмастърска информация. Браво, Блинки! Много добри теми вкарваш напоследък :)

Мерси много. Надявам се да са полезни. Всякакви коментари са добре дошли.
 
Re: От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

ммм, препоръчвам MEGA - 50 gb безплатно, без ограчение на големита на файловете и много висока степен на криптиране :)

Би ли дал повече инфо? Ползваш ли ги и доволен ли си? Не съм ги ползвал, но съм ги чувал.
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Ползвам ги, да си съхранявам снимки и други такива. Естествено, не качвам секретни файлове, тъй като все пак е проект на Ким Дот КОм и знаем колко е на мушката. Навсякъде има ограничение, за големината на файловете, а тук няма. Отделно си има апп за iOS i Андроид.
https://mega.co.nz
 
Безплатно е сиренцето в капана за мишки.
Имайте в предвид, че ако не плащате по явен начин за нещо, което очевидно струва пари, значи си плащате по някакъв друг начин, без да го осъзнавате дори.
 
Безплатно е сиренцето в капана за мишки.
Имайте в предвид, че ако не плащате по явен начин за нещо, което очевидно струва пари, значи си плащате по някакъв друг начин, без да го осъзнавате дори.

Така си е, но не е 100% задължително.
Аз ползвам 4shared.com (15ГБ има и други ограничения) и box.com (10 GB).
Криптирам всичко при мен и само качвам там. Но ми е малък архива (ок 30 мб.)
Ако ползвате безплатни - качвайте на поне 2 места.
 
И интернет принципът е малко по-променен от стандартното. Тук в мрежата първо предлагаш нещо фри, за да вземеш в преспектива някой друг $. Ако не ти вземат веднага, то после като позапълниш мястото, си следват планове, от които да си избереш. Някои имат рекламки.

Аз даже запълних един акаунт на imageshack.com. В този ред на мисли си търся някой читав, който да може да хоства картини, които да споделям. Най-често за тук. ;)
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Точно в тая сфера се роди freemium модел-а, така че нека да не бъдем чак толкова подозрителни. Едва ли някой е умрял за пиянските ви снимки ....
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Cloud-a на mail.ru разбира се и mega.co.nz!
 
От: Re: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Така си е, но не е 100% задължително.
Аз ползвам 4shared.com (15ГБ има и други ограничения) и box.com (10 GB).
Криптирам всичко при мен и само качвам там. Но ми е малък архива (ок 30 мб.)
Ако ползвате безплатни - качвайте на поне 2 места.


с коя програма ги криптираш?
и има ли вероятност да не се декриптират след това?
 
Re: От: Re: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

с коя програма ги криптираш?
и има ли вероятност да не се декриптират след това?
всичко е в питон скрипт - криптира с pygpg което ползва gpg
в къв смисъл да не се декриптират? вероятност винаги има - затова ги имам на 2 облака и на усб диск. ако си помня паролата би трябвало поне някъде да има читав архив.
това ми е процеса:
Аз ползвам един питон скрипт - наричам го умния тъп скрипт. Архивирам към 30 мб - в 200 файла.
Какво прави:
През определено време проверява папката дето искам да архивирам за промени (sha512 на файловете).
Ако има промени:
архивира в tar файл всички от тях (тъпата му част)
криптира архива с gpg
качва архива на 1 фтп (без (с)фтп(с))
качва архива на 2 облака през вебдав.
Еми това е.
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Представилите на компанията Google заявиха, че в най-близко бъдеще, в рамките на услугата Google Docs ще се появи възможност да се съхраняват файлове в различен формат, което ще позволи услугата да се използва не само за работа с документи, но и за съхранение на такива. ...

То наистина май не е ново - не съм обърнала внимание точно откога е, но Гугъл драйв за съхранение на файлове си има отдавна. Освен да става дума за чувствително увеличение на капацитета, сега не знам точно колко е и за допълване с нови възможности за съхранение на различни формати. Но по мое мнение предимството на Гугъл точно тук е, че не само има къде да ги съхраняваш, но и можеш да обработваш файловете. Иначе на много места можеш да си качваш файлове за съхранение - и безплатни, и платени. Т.е., ако добавят нови формати за съхранение (или пък всякакви видове формати), е добре да допълнят с възможност и за обработка и работа онлайн в Гугъл докс (пък и не само докс) по файлове в тези формати.
 
Последно редактирано:
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

До 20 януари имаше оферта за 1 TB безплатен perm forever на Cloud-а на Mail.ru (в момента дават 100 GB, колкото и Yunio). През януари четох новина, че се очаква в близко бъдеще китайския Tencent да пусне 10 TB, ето че и това също стана. Baidu увеличиха от 1 на 2 TB също.

Не знам на кой все още му се занимава да говорим в MBs/GBs, че и да „плаща“.
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

А какво относно сигурността на тези наши файлове в чудото, наречено "облак"? Бекъп само на хард дискове.
 
От: Къде безплатно да съхраняваме своите файлове?

Аз съм много довелен от Dropbox.
Работи се много лесно и ми е перфектен за съвместна работа с други хора, когато различни документи и снимки се ползват общо.
 

Горе