Къде бъркам при импорт?

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
дайте едно рамо, че явно аз нещо бъркам при импорт, а искам да му хвана цаката най-накрая. Става дума за следното:
Имам ексел, подреден по колони със съответните категории, под-категории и тн. Концертирам към csv с разделител (,)-запетая, пробвам с CSV Import Pro, а също и с Total Import Pro да ги вкарвам в магазина.
Става обаче следното: импортва код на продукта, баркод, количество, снимка, но не го вкарва в категория/подкатегория и не хваща заглавие, описание и атрибути.

import.jpg

Ето принт сктийн с настройките на полетата, може би там да бъркам...не знам.
 
От: Къде бъркам при импорт?

В самият CSV е желателно съдържанието на всяка колона да е в двойни кавички. Така се избягва грешното прочитане на ,(запетаи) в описание и/или заглавие.
 
От: Къде бъркам при импорт?

Ако се опитваш да вкараш размери на продуктите като атрибут няма да стане по този начин,аз си го вкарвам като опция,с тотал иморта,че другия не вкарва опции,подробности на съпорта на разработчиците.
Който обаче е взел модула по втория начин по-добре да не им задава въпроси :mrgreen:,защото веднага ще попитата за ИД-то с което е закупен модула,но може да се намерят някой готови отговори.
Според мен най-вероятната причина е някви йероглифи или в заглавия или в описания примерно §,",' в заглавието не се възприема добре от модула и ако ги вкарваш по име примерно твърде вероятно е от там да дава проблем
 
От: Къде бъркам при импорт?

@Blinky не съм пробвал - в офиса ми е и днес ще прегледам и ще кажа какво става

@buymore - няма логика в случващото се. Редовете са 1100, вкарва заглавията на 100, като 5 вкарва и в категория, но грешна. Останалите ги качва без заглавие, описание и тн, както съм го описал по-горе.
Относно размерите исках като атрибут, тъй като не всички имат размери и за това реших - тези с размерите да са отделни продукти, а размера да е атрибут....

EDIT: Не мисля, че е от двойните кавички, тъй като там където има описание е по 2-3 думи без запетай. Няма и никакви странни знаци в заглавията....
 
Последно редактирано:
От: Къде бъркам при импорт?

Някъде грешиш,на мен като ми е правило такива мизерии винаги е било или от дублиращи се наименования или от " кавички и други знаци,които в CSV файла явно объркват импорта защото тези файлове са текстови с различни разделители
 
От: Къде бъркам при импорт?

Някъде грешиш,на мен като ми е правило такива мизерии винаги е било или от дублиращи се наименования или от " кавички и други знаци,които в CSV файла явно объркват импорта защото тези файлове са текстови с различни разделители

То е ясно, че аз бъркам някъде въпроса е къде? Аз ти казвах и на теб преди време - импортвам само когато правя магазин, както е и в случая, а няма как да се науча да работя с това чудо тотал импорт про ако не го ползвам често, но просто не ми се налага. Най-вероятно е пак нещо дребно, което пропускам, както преди 8-9 месеца когато ти ми помага с един импорт на продукти и снимките, които не искаха да влизат...

Какъв е проблема с дублиращи се наименования? На кое? На категория, продукт?
 
От: От: Къде бъркам при импорт?

Ако се опитваш да вкараш размери на продуктите като атрибут няма да стане по този начин,аз си го вкарвам като опция,с тотал иморта,че другия не вкарва опции,подробности на съпорта на разработчиците.
Който обаче е взел модула по втория начин по-добре да не им задава въпроси :mrgreen:,защото веднага ще попитата за ИД-то с което е закупен модула,но може да се намерят някой готови отговори.
Според мен най-вероятната причина е някви йероглифи или в заглавия или в описания примерно §,",' в заглавието не се възприема добре от модула и ако ги вкарваш по име примерно твърде вероятно е от там да дава проблем

Това за размера е логично и съм го чел, но ситуацията е малко по-различна. Имам следното в отделни колони:
1. Име на продукт
2. Размер
3. Цвят
4. Материал

Работата е там, че продукт с едно име и размер, но различен цвят има различен продуктов код за всеки цвят. Това от където и да го гледам си е все 2 продукта за качване, а това не ми е проблем. По тази причина реших, че най-лесно би било ако размера е просто атрибут.
 
От: Къде бъркам при импорт?

Разгледах файла и според мен проблема идва от огромния брой еднакви имена на продуктите,като пуснах един филтър и останаха точно 215 продукта,като решение предлагам да се използва функцията Merge multi-row products в трета стъпка на тотал импорта което ще съедини продуктите с еднакви имена,но ще добави разделител там където има разлики.

Може и да бъркам не съм имал време да го тествам.
Редактирания файл който съм ти пратил съм пропуснал Материал,но то става на същия принцип като цвят и размер.

Ако все пак обаче държиш да ги вкараш с атрибути трябва да добавиш към имената на продуктите по нещо уникално примерно различни цифри и ще стане много лесно,но ще имаш множество продукти с дублирани описания изображения и т.н.т.

А и ще вкараш 1000 продукта,а те са всъшност 200 с различни опции
 
От: Къде бъркам при импорт?

Видях го това с заглавията, но са набили 1 продукт - 5 разновидности и всичките са с различни продуктови кодове. Хич не се сетих, че може от това да идва проблема. Мерси за съдействието. Ще тествам да го вкарам и ще пиша. Още един път благодаря за времето, което отдели!
 
От: Къде бъркам при импорт?

Намерих по просто решение в стъпка 3 на Тотал импорта просто въведи следните функции

2013_11_22_083827.jpg


Ъпдейтвай продуктите по ID ,че в Sku има запетай,изчисти всякакво форматиране от файла дори болднат текст,използвай си твоя файл

По този начин ще получиш една опция SIZE която ще има различни варианти на комбинациите размер цвят и материя и в крайна сметка ще вкараш 215 продукта а не 1000

Примерно ще имаш нещо такова:

Размер:
XXL-100%бла бла-бял
L-50%еди кво си-зелен
S-100% дъра дъра-син
 
От: Къде бъркам при импорт?

Сега забелязвам още един проблем,различните опции са и с различни цени,което вече идва в повече:)
Защото принципа на работа на опънкарт с опции с различни цени е да добавя стойности към основната цена,с Тотал импорта може да се вкара самата цена,но не и да се изчисли разликата между основната цена и цената на отделните опции още повече,че не се знае коя точно е основната цена и да се вкара само тя като стойност.
Не виждам друго решение освен корекции на ръка,ако някой има други идеи да сподели
 
От: Къде бъркам при импорт?

Сега забелязвам още един проблем,различните опции са и с различни цени,което вече идва в повече:)
Защото принципа на работа на опънкарт с опции с различни цени е да добавя стойности към основната цена,с Тотал импорта може да се вкара самата цена,но не и да се изчисли разликата между основната цена и цената на отделните опции още повече,че не се знае коя точно е основната цена и да се вкара само тя като стойност.
Не виждам друго решение освен корекции на ръка,ако някой има други идеи да сподели

Корекция на ръка на кое? Заглавие? Цена? Съвсем се омотах с тия неща...

Мислех, че може да се направи и другото - цвят, размер да се вкарат в заглавието още на ниво ексел. Тогава ще отпадне нуждата от атрибути, но пак ще остане това, че са 200-220 продукта, а ще влязат 1000, което пък води към следващото - дублажа...От друга страна ако са в заглавията, то няма да са дублират или аз греша?
 
От: Къде бъркам при импорт?

Проблема е в начина на добавяне на цени в опциите на OpenCart
Примерно ако:
размер XXL ти е цена 20лв
размер L ти е 15 лв

Ако предположим,че основната цена ти е 15лв в импорта в таблицата трябва да изглеждат така XXL:10:5:0:0|L:10:0:0:0
Тоест в реда : име на опция:налично количество:добавена стойност към основната цена:тегло:ред на сортиране
Демек ако OpenCart не добавяше стойност към основната цена,много по лесно е да вкараме в случая направо цена 20 вместо добавяне на стойност
Мисля,че имаше някакъв модул да се промени това,но не можах да го намеря

Ако добавиш част от опциите към заглавието ще вкараш 1000 продукта да,защото добавяйки ги ще ги направиш уникални
Егати не мислех,че ше се стигне до задънена улица:),който има идеи да помага
 
От: Къде бъркам при импорт?

Колкото и да го мисля проблема няма лесно решение. Единственото, което ми хрумна зяпайки го 1ч днес е малко стил компромис:
Ексела да претърпи ръчна обработка като:
1. Размер, материал и цвят идат в заглавието. Така ще се избяга от дублажав заглавията.

Тъй като 1 не решава напълно проблема, тъй като има продукти с еднакво заглавие, материал и размер и се различават по шарка, а тя пък не е само цвят с малко брейнсторминг (тук да се види, че и модерни думи се знаят :) ) със СТАН дойде и идеята за 2рата част:
2. Набиват се вдичките 1100 реда въпреки, че са 220 продукта. После с екстеншън се комбинират и продуктите стават продуктови атрибути. Малко изчанчена вариация на продуктови комбинации, ама ...
 
От: Къде бъркам при импорт?

СТАН няма ли модул който да променя вариантите/опциите на продуктите цената да стане равна,а не да се добавя?
Сигурен съм,че имаше нещо подобно.
Защото после ако ти се наложи да ги редактираш трябва да редактираш 1000 продукта,а много по-лесно е да са си 200.
Ето това имам в предвид

1piy.jpg


А намерих го ето,но трябва да се махне + и -,но пък не се знае Тотал импорта как ще ги вкара,абе действай както си решил и това е :mrgreen:
 
От: Къде бъркам при импорт?

СТАН няма ли модул който да променя вариантите/опциите на продуктите цената да стане равна,а не да се добавя?
Сигурен съм,че имаше нещо подобно.
Защото после ако ти се наложи да ги редактираш трябва да редактираш 1000 продукта,а много по-лесно е да са си 200.
Ето това имам в предвид

1piy.jpg


А намерих го ето,но трябва да се махне + и -,но пък не се знае Тотал импорта как ще ги вкара,абе действай както си решил и това е :mrgreen:

Ако го взема ще стане ли по описаният в стъпка 3 начин с тотал импорта?

дрън-дрън-дрън и още 10 символа
 

Горе