Къде да публикувам статии с които да рекламирам сайта си?

kolev89

New Member
Вие къде публикувате статиите си за да набирате посетители за сайтовете си и ако може да се качват безплатно. За момента аз сложих една в Digg.com, но за един ден нито един глас. Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
 
Сайтове за Статии и Социални мрежи

Здрасти,

аз ползвам тези по-долу, искат регистрация, но си струва, защото колкото повече хора публикуват статията ти, толкова повече връзки получаваш.

article-hangout com
web-source net
ezinearticles com
articlecube com
articlecity com
article-planet com
marketing-seek com

За социални мрежи използвам onlywire com, защото автоматично добавя в 20 и няколко социални мрежи. Първоначалната регистрация отнема около 1-2 часа, но след това е супер лесно и бързо.
 
Това наистина е много полезен пост и мисля да се възползвам от него.А това че е първи..дано да стане тенденция със такива постове да се представят новите потребители :D
 
Re: Къде да публикувам статии с които да рекламирам сайта си

kolev89 каза:
Вие къде публикувате статиите си за да набирате посетители за сайтовете си и ако може да се качват безплатно. За момента аз сложих една в Digg.com, но за един ден нито един глас. Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.

Мога да ти дам списък с около 200 безплатни директории за статии а и ти можеш да си намериш защото са хиляди. аз побликувам статии в около 200-250. По 10-тина статии. Предполагам обаче ти е ясно че в тез директории едва ли влиза някой да ти чете статията и да ти генерира посещения. Целта им е по скоро връзки към теб. Колкото повече толкова по добре. Помагат за по доброро класиране в Гугъл. От там и повече посещения и то таргетирани.
 
Не препоръчвам слагането на една и съща статия в 200 директории, ако са различни статии ок.

Като цяло идеята на директориите със статии е, че са място, от което хората вземат безплатно съдържание, т.е. една и съща статия може д абъде публикувана в много сайтове, т.е. това е дублирано съсдържание.

Няма проблем да имаш няколко такива връзки, но ако имаш много връзки от страници с едно и също съдържание не е ок.

Използвай директориите за статии като част от микса с връзки, който изграждаш - малко от директории, малко от линк обняма, малко от директории със статии, няколко едностранни линка, от youtube, от социални мрежи.

Като цяло гледай да има някакво равновесие и нещата да изглеждат естествени, прекалено много връзки от статии с едно и също съдържание не е ок и за Google е ясно, че се опитваш да го манипулираш.

Така че придържай се към близко до естественото поведение :)

Иначе и аз знам много директории със статии, просто съм дала тези, които дават добър линк и наистина вършат работа :)
 
Руми каза:
Не препоръчвам слагането на една и съща статия в 200 директории, ако са различни статии ок.

Като цяло идеята на директориите със статии е, че са място, от което хората вземат безплатно съдържание, т.е. една и съща статия може д абъде публикувана в много сайтове, т.е. това е дублирано съсдържание.

Няма проблем да имаш няколко такива връзки, но ако имаш много връзки от страници с едно и също съдържание не е ок.

Използвай директориите за статии като част от микса с връзки, който изграждаш - малко от директории, малко от линк обняма, малко от директории със статии, няколко едностранни линка, от youtube, от социални мрежи.

Като цяло гледай да има някакво равновесие и нещата да изглеждат естествени, прекалено много връзки от статии с едно и също съдържание не е ок и за Google е ясно, че се опитваш да го манипулираш.

Така че придържай се към близко до естественото поведение :)

Иначе и аз знам много директории със статии, просто съм дала тези, които дават добър линк и наистина вършат работа :)

Мнението ми по ВСИЧКИ коментирани въпроси е обратно на това на Руми:

- Силно Препоръчвам слагането на 10-тина статии в еднакви директории
- Като цяло идеята на директориите със статии НЕ е, че са място, от което хората вземат безплатно съдържание. Има 7-8 директории които хората посещават за да вземат безплатно съдаржание.
- НЕ Е ПРОБЛЕМ ако имаш много връзки от страници с едно и също съдържание особено ако са страници от Article Directory
- Това в НИКАКЪВ ама НИКАКЪВ случай не е манипулиране на Гугъл защото линка е еднопосочен. Ако беше манипулиране си е чисто негативно СЕО, а както вече казахме такова нещо няма. Ако беше манипулиране и Руми ми беше конкурентен сайт, щах да дам на някой 100 лв да сложи в 10000 Article Directory една и съща статия с линк към сайта на Руми и Гугъл да каже че Руми го манипулира и да я изрита. И за 100лв щях да имам 1 конкурент помалко
- Публикуването на статии в Article Directory е естественото поведение :). Искам много хора да четат статиите ми и ги публикувам на много места. какво по естествено от това. Ако имаш фабрика за пакетиране на семки в едно магазинче ли ще ги предлагаш или в 1000. И ще се опитваш ли във всяко магазинче да промениш съдържанието на семките? Колкото повече толкова повече - говорим за конкретния случай със статии
- Всички линкове вършат работа кои повече кои по малко. Виж това:
"Spammy sites or blogs begin linking to your site. What effect is this likely to have on your search engine rankings?
The correct answer is that a very slight positive effect is most likely. This is because search engines do NOT want to penalize for the acquisition of spammy links, as this would simply encourage sites to point low quality links at their competition in order to knock them out of the results. The slight positive effect is typical because not all engines are 100% perfect at removing the link value from spam."

Ами това е. АА забравих да спомена че сайтовете ми са доста стари - повече от 4 години и в момента са на първите места в Гугъл по много много търсени думи. И не смятам че линковете ми към 2000 статии са проболем - помагат
 
E-Business,

няма проблем :) всеки с подхода си :). Аз вярвам в естественото развитие на нещата и че доброто съдържание и добрите линкове вършат чудеса.

200 линка от директории за статии не са добри линкове.

За нов сайт, който все още е незвестен на конкуренцията не е логично тя да му събмитва статии, по-логично е новият сайт да си го прави сам.

За млад сайт наистина не съветвам през първите 6 месеца да се правят ексцесии с линкове. Или поне да се случва някак постепенно.

Всеки има глава на раменете си и нека сам помисли кое е добре и кое не.

Айде че сърмите, боба, питката, ушафа и какво ли още не ме чакаттттт

:p
 
Руми каза:
E-Business,

няма проблем :) всеки с подхода си :). Аз вярвам в естественото развитие на нещата и че доброто съдържание и добрите линкове вършат чудеса.

200 линка от директории за статии не са добри линкове.

За нов сайт, който все още е незвестен на конкуренцията не е логично тя да му събмитва статии, по-логично е новият сайт да си го прави сам.

За млад сайт наистина не съветвам през първите 6 месеца да се правят ексцесии с линкове. Или поне да се случва някак постепенно.

Всеки има глава на раменете си и нека сам помисли кое е добре и кое не.

Айде че сърмите, боба, питката, ушафа и какво ли още не ме чакаттттт

:p
:p
 
мдам трябва да има някакъв толеранс колко събмитваш но Амазон ком плюят прес релеизи (платена дисрибуция) за страх един или няколко седмично които попадат на хиляди сайтове и са нп така че си мисля че този толеранс е висок


иначе и ние следваме нормалиния бизнес модел с които една компания би развивала сайтовете си

ПП мастера го беше споделил някъде че първия ден от сео състезанието си е сложил 5000 линка от други сайтове и страници и бил нп (първи за доста дъго време и завърши трети накрая :))
 
Ето нещо много полезно в тази насока --->
socialmarker com

Има 2 програми - Social Bookmarks Submitter и Bookmarking Demon.
Само че не мога да намеря работещи кракнати версии. Ако някой успее да праща по лс :lol:
 
Ами ... аз да се предложа :)
Съвсем скоро пуснах българска директория за статии (още е много малка, надявам се да не се подиграете с размера :)) със проста концепция:

Вие пускте свойте статии (по 3 абзаца примерно) и 4тият абзац го слагате "Авторът Тралала Балабанов е собственик на ввв.уебсайт.ком, и се е занимавал тралала", като всеки ползващ статията се задължава да включи абзаца.

По този начин, всеки с нов сайт, си намира безплатно съдържание, а вие си намирате безплатни бек-линкове ;)

сайта е: dir. izkustvoto .com
 
Айде аз да ви помогна с едно голямо списъче от мрежички, в които събмитвам сайтове от услугата в подписа ми Smile

Линкче :)
 
От: Къде да публикувам статии с които да рекламирам сайта си?

Здравейте
Някой дали може да ми каже още такива линкчета кадето мога да пополяризирам сайт,освен посочените по горе.Ще бъда изключително благодарен а дори може и да почерпя :)))))
 
От: Къде да публикувам статии с които да рекламирам сайта си?

Айде аз да ви помогна с едно голямо списъче от мрежички, в които събмитвам сайтове от услугата в подписа ми Smile

Линкче :)
Тоз линк броукън ми се виде :oops:
 

Горе