Къде да рекламирам ?

От: Къде да рекламирам ?

Много съм доволен от фейсбук.Можеш да си направиш доста добре таргетирана аудитория :)
 
От: Къде да рекламирам ?

кое ще е по-добре според вас реклама на страницата ми във фб или реклама на самия сайт пак във фб или някъде другаде?
 
От: Къде да рекламирам ?

Рекламата на страницата излиза много скъпо.Пробвал съм и си е направо обир, не ти го препоръчвам.Пробвай с 20-30 лева един път на реклама на сайта.А можеш и да пробваш инстаграм там тепърва ще има много хляб.
 
От: Къде да рекламирам ?

При мен беше обратното...рекламата на страницата ми излезе в пъти по евтино.
Да не забравяме и факта, че веднъж натрупани активи в траницата могат да бъдат използвани многократно (тоест да си оспамиш потребителите).
 
От: Къде да рекламирам ?

Задължително една кампания в Facebook. Помисли и за Instagram. Освен рекламата ще е добре да се замислиш и за SEO. :)
 
От: Къде да рекламирам ?

Задължително - SEO
Препоръчително - Facebook, Adwords
По желание - аз съм рекламирал в една мрежа http://biz-ads.eu и бях доволен от резултатите, но все пак зависи и каква е тематиката на сайта ти.
 
Re: От: Къде да рекламирам ?

Задължително - SEO
Препоръчително - Facebook, Adwords
По желание - аз съм рекламирал в една мрежа http://biz-ads.eu и бях доволен от резултатите, но все пак зависи и каква е тематиката на сайта ти.

Да, това е печелеща стратегия. Това според мен е печеливш и то доста модел. ;)
 
От: Re: От: Къде да рекламирам ?

Да, това е печелеща стратегия. Това според мен е печеливш и то доста модел. ;)

Така е, въпреки че според мен е най-добре цялостна рекламна и маркетингова стратегия, да се използват всички начини за онлайн реклама - дали като част от SEO процеса, дали отделно, няма значение, но: PR статии, интервюта, банер реклама, реклама на клик, видеопрезентации, SEO оптимизация, социални сигнали, имейл маркетинг, обмен на линкове, сателитни сайтове, участия в каталози, директории, форуми и блогове...може и да изпускам нещо, но на прима виста това се сещам :) Все пак каквото и да се избере е важно да се направи качествено и професионално, не да се търсят най-евтините варианти, както правят повечето фирми и търговци у нас...
 
Re: От: Re: От: Къде да рекламирам ?

Така е, въпреки че според мен е най-добре цялостна рекламна и маркетингова стратегия, да се използват всички начини за онлайн реклама - дали като част от SEO процеса, дали отделно, няма значение, но: PR статии, интервюта, банер реклама, реклама на клик, видеопрезентации, SEO оптимизация, социални сигнали, имейл маркетинг, обмен на линкове, сателитни сайтове, участия в каталози, директории, форуми и блогове...може и да изпускам нещо, но на прима виста това се сещам :) Все пак каквото и да се избере е важно да се направи качествено и професионално, не да се търсят най-евтините варианти, както правят повечето фирми и търговци у нас...

Да, съгласен съм. И всичко трябва да следва една визия за нещата. Примерно SEO трябва да му е цел №1, но да се мисли за този метод малко по в страни, защото технически е обвързан с останалите стратегии, а да не говорим, че се изисква много повече време, за да постигне дори минимума в това, което се изисква. Аз лично бих разчитал и на доста медийно присъствие под формата на спонсорство, хем се налагаш като бранд в дадена аудитория, хем печелиш добър линк и ще ти помогне при SEO-то.

Друго - един стабилен бюджет за PPC и Social. Това бих предложил на второ четене. Моментални резултати, но реални ползи след известно време при добра настройка на кампаниите. А именно тази настройка няма как да се случи още в началото.

И може мейл маркетинг, но хора, които са заинтертесувани в продуктите. Определено не с листи, което пак се иска техническо време и кампания за събирането им. И не на последно място - облъчване на вече съществуващите такива. Или някакъв ъпсел. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Къде да рекламирам ?

Да, съгласен съм. И всичко трябва да следва една визия за нещата. Примерно SEO трябва да му е цел №1, но да се мисли за този метод малко по в страни, защото технически е обвързан с останалите стратегии, а да не говорим, че се изисква много повече време, за да постигне дори минимума в това, което се изисква. Аз лично бих разчитал и на доста медийно присъствие под формата на спонсорство, хем се налагаш като бранд в дадена аудитория, хем печелиш добър линк и ще ти помогне при SEO-то.

Друго - един стабилен бюджет за PPC и Social. Това бих предложил на второ четене. Моментални резултати, но реални ползи след известно време при добра настройка на кампаниите. А именно тази настройка няма как да се случи още в началото.

И може мейл маркетинг, но хора, които са заинтертесувани в продуктите. Определено не с листи, което пак се иска техническо време и кампания за събирането им. И не на последно място - облъчване на вече съществуващите такива. Или някакъв ъпсел. ;)

Медийното присъствие е много силен SEO фактор в последно време, правилни насоки даваш, но това важи по-скоро за фирми и частни лица с по-голям бюджет. Иначе - участие в благотворителни инициативи (реално, не само от гледна точка на SEO), връзки от университетски сайтове, оптимизация на снимките, външна реклама (новите тенденции...), SEO оптимизирани текстове, грамотно написани, разбира се, са сред по-подценяваните или рядко използвани техники. Стига толкова, че да не го превърнем в диалог, но все пак бих се радвал, ако някой научи нещо полезно от тези постове :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Къде да рекламирам ?

Медийното присъствие е много силен SEO фактор в последно време, правилни насоки даваш, но това важи по-скоро за фирми и частни лица с по-голям бюджет. Иначе - участие в благотворителни инициативи (реално, не само от гледна точка на SEO), връзки от университетски сайтове, оптимизация на снимките, външна реклама (новите тенденции...), SEO оптимизирани текстове, грамотно написани, разбира се, са сред по-подценяваните или рядко използвани техники. Стига толкова, че да не го превърнем в диалог, но все пак бих се радвал, ако някой научи нещо полезно от тези постове :)

Медийното може да е и обвързано и с бартер. Казвам го от опит. ;) Също така това го предложих и на мои познати, занимаващи се в друга сфера, но имат възможност през "дупките" да направят такъв бартер с предаване, радио, телевизия, за да им се направи даден вид реклама или да са на сайта им като партньори, което никак не е малко, имайки предвид, че сериозните медии са си наистина авторитетни сайтове. Да, с бюджети е по-лесно, но трябва да се мисли и за без какво може да се направи. Все пак тръгва се леко.

Никой не гледа да пришпори нещата, особено като тръгва плахо и с не много ресурси. ;)
 
От: Къде да рекламирам ?

Здравейте, Реших да не пускам нова тема, тъй като въпроса ми е много близък до тази тема, а именно къде да рекламирам за бг аудитория спортен сайт, който има банери на букмейкъри. Преди време, може би 2,3 гдини от адвърдс ме баннаха, заради това и искаха да си променя коренно сайта, да махна всички банери, линкове и после
щяли да го преразглеждат, но така и си остана, аз реших да пробвам другаде, но нещо беше недостатъчно усешно, бях пуснал в ad-hits, но нямах почти никакви кликове /аудиоторията беше чуждестранна/, пусках и реклама /банери/ в подобни сайтове, като моя. но и там не беше кой знае какво, та моля за съвет:
-фейсбук има ли шанс да не ме баннат
-инстаграм
-някоя друга платформа, ако може да преложите


мерси
 
От: Къде да рекламирам ?

Гледам че се е включил човек на АДНОВ. Та към него или може би към други представители на други рекламни платформи има тук. Защо не пускате както големите.. Примерно аз бих се навил да рекламирам при вас ако ми дадете 100 лв. ваучер след като съм изразходвал примерно 30 лв.
 
От: Къде да рекламирам ?

Може да рекламираш и по офроуд начин, плащаш на две циганета да ти облепят плакати като кандидат президент и да пуснат флаери във всички пощи :wink:
Трябва да рекламираш и отвън матрицата, и ще останеш доволен :beer:
 
От: Къде да рекламирам ?

Може да рекламираш и по офроуд начин, плащаш на две циганета да ти облепят плакати като кандидат президент и да пуснат флаери във всички пощи :wink:
Трябва да рекламираш и отвън матрицата, и ще останеш доволен :beer:

Идеята ти не е чак толкова лоша. Место да дам 100 лв за реклама в интернет.. да дам 100 лв на 2 циганина и 2 кутии бои да ми нашарят сайта навсякъде
 

Горе