Къде е най-ниската цена на .bg домейн

От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

В регистера са по 70 кинта,
мисля че най-евтино на година е в Суперхостинг, но те имат някакви допълнителни изисквания и не знам дали първоначално няма да излезе по-скъпо.
Един вариант за който мислих е: регистрираш си .бг домейна в регистер.бг и като дойде време го трансферираш в суперхостинг.
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

мисля, че в host.bg са най-евтините
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

В регистъра мисля че е най-скъпо. Аз имам в суперхостинг. Началото бе трудно някви проблеми имаха с електронния подпис не им разбрах мъката ама се оправиха. 55лв. на година май беше. Ако нямаш електронен подпис май трябва нотариално заверено пълномощно но то не е 20 лв. така че пак е по-далавера мисля от директно в регистъра...
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

host.bg там е най-евтино а и не изискват кой знае каква бумащина за да си регистрираш домейн.
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

ако в регистър.бг напишеш чуждестранен адрес за финансови контакти цената е 58.67
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

А последно може ли някой, регистрирал фирма или търг. марка със същото има да ти го вземе?
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

А последно може ли някой, регистрирал фирма или търг. марка със същото има да ти го вземе?

много лесно сособено ако е регистрирана (фирмата или марката) преди домейна
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

Не е много лесно да ти го вземат.

Ако домейна ти е защитен, шансовете са 50/50. Причините поради които могат да ти го вземат са 1. въвеждане в заблуждение 2. using in bath faith, т.е ако смяташ да го продаваш. Ако на домейна няма нищо, на 100% немогат да ти го вземат.

Ако домейна ти е незащитен и те са регистрирали търговска марка след като ти си регистрирал домейна - не могат да ти го вземат.

А последно може ли някой, регистрирал фирма или търг. марка със същото има да ти го вземе?
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

В Суперхостинг е 58.75 лв. като нямах никакви проблеми при регистрацията. Нищо не съм доплащал.

какво искаш да доплащаш (какво ще се доплаща при другите?) :lol:
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

А как мога да разбера дали даден bg домейн е защитен или не?
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

какво искаш да доплащаш (какво ще се доплаща при другите?) :lol:

По-нагоре в темата на два пъти се спомена Суперхостинг с опцията, че може да се доплаща допълнително някаква такса, че имат големи изисквания и т.н. Аз дадох мнение от личен опит. Чети по-внимателно коментарите :)
 
От: Къде е най-ниската цена на .bg домейн

Могат да се проверят имената на съществуващите фирми в сайта на Търговския регистър. За запазени марки не знам къде се проверява. Иначе аз взех от Суперхостинг с електронен подпис. Стана почти толкова бързо, колкото е и .com, само дето е малко по-скъпо. Като цяло съм доволен от целия процес. Понеже скоро ще регистрирам фирма по друг повод смятам да я нарека с името на домейна и да използвам това като основание, просто за всеки случай.
 

Горе