Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

V.Andreev

Well-Known Member
Лично на мен ми е интересно, къде и как да направим над 5% "сигурна" доходност на година

Имам очаквания за предложения за инвестиране в метали, земя, имот...но какви други начини има и колко тези начина са сигурни?

Сигурно ще кажете, че зависи от бюджета? Разбирам го - заради това нека ако е възможно и имате желание, давайте примери с малък бюджет и с голям.

Под малък бюджет да се има в предвид - до 10,000лв

Благодаря на всеки включил се! Надявам се темата да помогни и на много други хора!
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Имаше някъде подобна тема наскоро и много коментираха инвестиране в злато.
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Ако направим преглед в новините за фондовите борси, ще открием че на скоро Сорос е закупил злато. Прочетем ли за него малко история, бихме следвали неговите стъпки.
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Купи си 5к акции на Адвансд Терафонд, при брутен дивидент от 10 стинки ти докарва изискваните "сигурни" 5% - http://www.advanceterrafund.bg
 
От: От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Купи си 5к акции на Адвансд Терафонд, при брутен дивидент от 10 стинки ти докарва изискваните "сигурни" 5% - http://www.advanceterrafund.bg

Би ли споделил как точно се купуват акции и защо мислиш, че са "сигурно"? Аз нямам опит с купуването на акции, сигурно и много други хора които четат тази тема се питат същият въпрос.

От къде ги купувам и къде ги продавам, какви такси има при купуване и какви при продаване ( ако има такива )
 
От: От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Би ли споделил как точно се купуват акции и защо мислиш, че са "сигурно"? Аз нямам опит с купуването на акции, сигурно и много други хора които четат тази тема се питат същият въпрос.

От къде ги купувам и къде ги продавам, какви такси има при купуване и какви при продаване ( ако има такива )

Това със сигурното беше ирония - няма нищо сигурно, а иначе през инвестиционен посредник.
 
От: От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Купи си 5к акции на Адвансд Терафонд, при брутен дивидент от 10 стинки ти докарва изискваните "сигурни" 5% - http://www.advanceterrafund.bg

ако ги беше купил 10 дена по-рано 2,064, ще е на -5% :wink:

като гледам 1,959/днес/ е най-ниската цена от 4 години насам, коментар?
 
От: От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

ако ги беше купил 10 дена по-рано 2,064, ще е на -5% :wink:

като гледам 1,959/днес/ е най-ниската цена от 4 години насам, коментар?

Избери си тогава софарма трейдинг - щеше да имаш спрямо вчера 5.5%. Виж привилигировните на София Комерс или облигациите 15%+ ... има още не ми се пише.
А до въпросът ти бизнес моделът на купените земи преди 8-10 години и тяхната им препродажба вече се изчерпа, отива АДСИЦа на оперативна печалба от отдаване на земята - като скиртият коз е фин. лизинг на земи на високи цени, които ще бъдат отчетени през 2020 - до тогава цената няма много да лавира, особено ако видим и цените на зърното по световните борси. Хубавото е че там цените са на локални дъна ...
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

въпроса ми е главно за тоя вид АДСИЦ, гледам има пропадане на цената всяка година след изплащане на дивидентите от предходната, заради отлив на акционери или нещо друго?

едит, всъщност цената на акция продава преди да се обявят дивидентите 30.06
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

въпроса ми е главно за тоя вид АДСИЦ, гледам има пропадане на цената всяка година след изплащане на дивидентите от предходната, заради отлив на акционери или нещо друго?

Винаги след дивидент тук за последните години, цената корегира - корегира именно заради изчерпване на досегашният модел - преди няколко години доходността беше в зависимост от периода на покупка 30-35% ... в момента цената е на реални нива спрямо активите. Спад на акционерите няма, това е едно от малкото дружества с огромен free float и без мажоритар.
 
Лично на мен ми е интересно, къде и как да направим над 5% "сигурна" доходност на година

Имам очаквания за предложения за инвестиране в метали, земя, имот...но какви други начини има и колко тези начина са сигурни?

Сигурно ще кажете, че зависи от бюджета? Разбирам го - заради това нека ако е възможно и имате желание, давайте примери с малък бюджет и с голям.

Под малък бюджет да се има в предвид - до 10,000лв

Благодаря на всеки включил се! Надявам се темата да помогни и на много други хора!

За малко пари до 10 000 лв. можеш да ги сложиш на влог в банка на 5% лихва. В Англия TSB и Nationwide дават 5% до 2000 лири и 2500 лири съответно.
Съшо така 4% до 5000 лири в Лойдс.

100% сигурно, даже на лихвата не се дължи данък в УК.
 
От: Re: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Здравейте! А може ли от България да се вложат пари в английска банка и по какъв начин?
 
Re: От: Re: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Здравейте! А може ли от България да се вложат пари в английска банка и по какъв начин?

На кретко, да.
Има обаче някой пинизи за да се вземат добри лихви.
99% ти трябва приятел в Англия и трябва да отидеш до там да си отвориш сметка.
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

каква английска банка, утре паунда може да стане 1 евро, преди точно една година курса паунд/евро е 1,42, днес е 1,30, т.е. -8,5% "доходност" за година, и тука не слагам разликите от курс купува/продава, които може да стигнат до 2-3%
 
От: Къде и как да докараме над 5% "сигурна" доходност на година

Това с депозитите вече умря. Сега зорлем хората трябва да станат инвеститори или предприемачи. И аз в момента умувам къде да вложа споменатата сума. Ифрая на дребно и с долара.
 

Горе