Къде кликат повече потребителите?

От: Къде кликат повече потребителите?

в адулт сайтовете се клика повече върху графики/снимки/банери
същото е и с сайтовете за игри

в новинарски/информационен/какъвто и да енормален сайт, кликат повече върху текстови връзки.
 
От: Къде кликат повече потребителите?

По принцип на текстови линкове съм забелязаъл по добра кликаемост. Но разбира се има и други фактори като разполужение тематика на линка дали е свързана с темата на сайта.
 
От: Къде кликат повече потребителите?

Хората кликат върху неща от които се интересуват. За съжаление в БГ адсенса тематичните реклами не са в изобилие и бързо се 'изчерпват'
 
От: Къде кликат повече потребителите?

ба а аз къф банер мога да напрая с мотиката половината ши кликнат на него ама няма да искат да го показват по сайтовете излъчвателите :)
 
От: Къде кликат повече потребителите?

ба а аз къф банер мога да напрая с мотиката половината ши кликнат на него ама няма да искат да го показват по сайтовете излъчвателите :)
Сетих се за ония страшните реклами по изборите и клипа със секирата.:)
Тогава много скъпи клици имаше по над 1 дол.парчето.
 
От: Къде кликат повече потребителите?

С най-голямо уважение към Radev, че е компетентен по много неща,
но относно сайтовете за игри НЯМА В БГ ПО-КОМПЕТЕНТЕН от fani7117.
И за ваше сведение в сайтовете за игри се клика най-вече върху линковете, особено ако са хубаво разположени :)
 
От: От: Къде кликат повече потребителите?

...но относно сайтовете за игри НЯМА В БГ ПО-КОМПЕТЕНТЕН от fani7117...

И как стигна до това умозаключение? :D:lol:
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Къде кликат повече потребителите?

...НЯМА В БГ ПО-КОМПЕТЕНТЕН от fani7117...
netinfo са малко по компетентни :p


Лесно е. Правиш няколко долнопробни game сайта, пускаш "клицарите" вътре и правиш "маймунозаключение".

Сладко харконче, дано повече хора да разсъждават като тебе за да може кака ти още дълго време да си врътка 600К-700К импресии на ден с няколко БГ сайта за игри ;)

Пак казвам - картинната реклама не е печелившата комбинация.
 
От: От: От: От: От: Къде кликат повече потребителите?

Сладко харконче, дано повече хора да разсъждават като тебе за да може кака ти още дълго време да си врътка 600К-700К импресии на ден с няколко БГ сайта за игри ;)

Връткай си ги. Глупостта на хората няма граници. You failed to impress me.
 
От: Къде кликат повече потребителите?

600-700к импресии < 1 500 000. Мрежата ми се състои предимно от сайтове на английски език, но не вярвам, че българските деца и млади майки възприемат рекламите по различен начин... Заставам твърдо зад графичните реклами.

И за да не си говорим празни приказки и с риск да си навлека гнева на Гергана от адсенс - ето статистиките за последните 5 месеца по канали в БГ сайтовете:

картинни реклами - 173151 клика
текстови реклами - 221946 клика
линкове - 304401 клика
общо: 699498 клика

За английските сайтове е сходна картинката само че там няма да давам данни защото китайчето с което работя може да се разсърди ;)

П.П. Страхотно много се радвам че правиш 1.5М импресии дневно и то с английски сайтове. Ако работиш сам - евалата!

EDIT: Радев - к..ра ти наистина е голям - виждала съм го сканиран в един копир :p
 
От: От: Къде кликат повече потребителите?

...
картинни реклами - 173151 клика
текстови реклами - 221946 клика
линкове - 304401 клика
общо: 699498 клика ...

което ако съм сметнал правилно прави CTR под 0,01% ??
699498 / (600k x 150)
 

Горе