Леко припечелване

wessly

Active Member
Здравейте,

искам да попитам какъв е най-простия начин за докарване на някоя стотинка на ден от сайт, който е слабо посещаем и не се занимава човек много-много. Да си избие парите за домейн и хостинг поне дето се вика. Тръгнах да ползвам Adsense, но няма кликове и нещо спрях да се надявам. Ако има и други начини - споделете.
 
От: Леко припечелване

Здравей,всъщност има един начин да си избиеш парите от такъв сайт.Значи нямаш време да го потдържаш,не се занимаваш с него и според мен единствения начин да се изкара нещо е да го продадеш (разбира се ако си струва).
 
От: Леко припечелване

За някой сайт от подписа ли ти става дума или визираш някой друг? Реално какво си опитвал освен AdSense? Колко си се занимавал и какво очакваш с този трафик / развитие на сайта? Как си го промотирал, и какво реално пранираш в бъдеще. Знам, че не е добре така, но при нулево време инвестирано в него, няма и как да се иска да изкарва даже и някаква си символична сума. Дай ни детайли и ние тук ще ти помогнем да го вдигнеш по някакво задоволително, според стандартите ти, ниво. Виж и попрочети тук, ако случайно не си пообикалял форума ни.

Дай малко инфо, за да те насочим. Всичко е въпрос на време, малко труд и правилна стратегия. :)

П.П: Виждам, че си имаш 20 поста, което ми говори, че все пак си се поровил насам натам. ;)
 
От: Леко припечелване

Да, принципно нямам проблем с тия неща, но до сега не съм залагал на печеленето от сайтове. Принципно само Adsense бях сложил един страничен бар с реклами от него. Друго не съм ползвал. Трафика и развитието на сайта е според зависи. Информацията е уникална, но все пак малко. За в бъдеще планирам да се разрастне, но дотогава ми трябва нещо като лек старт. Просто някой да покаже верния път и начин разбира се.
 
От: Леко припечелване

Еми за какво е сайта и какъв стил е, за да му дадем точен път на растежа. Аз лично препоръчвам популяризация насам натам, изграждане на социални връзки, пълнене на съдържание, но най-важното точно стратегия какво целиш, за да знаеш и как да се придвижиш. Почни с едно малко планче, което да има точки кое кога и колко време ще го правиш. Примерно:

Списък със задачи за месец Януари:

1. Подобряване на дизайн
1.1. Оформяне на структурата.
1.2. Преправяне на елементи
1.3. Интегриране на нови елементи.
1.4. Слагане на лого, картинки, хедър...

2. Създаване на профили по соц. мрежите...

....и така, докато не го имаш разписан в детайли. Ще е добре да си записваш кое кога и колко време ти е отнело, за да може да следваш и оптимизирираш процеса като решиш да повториш с друг сайт. Не мисли много, всичко е толкова просто, все едно имаш програма за деня.....за....домакински задачи. Същото е, но тук знаеш, че освен пари може да спечелиш, ще научиш ценни неща.

Та моя съвет е почни с лист и план. Другото е вече изпълнение, но ако правиш изпълнението разхвърляно и на сляпо, шанса да не постигнеш това, което си заложил в началото е по-голям в сравнение с опцията с лист и план. Вече от теб си засиви колко време ще отделяш на всяка задача и как ще ги разпределиш в бъдещето. Може да слагаш и дати кое кога ще се случи, крайни срокове. Абе все едно си управляваш проект, но ти си всичко, като не е изключено да ти се помага от "вън" с фрилансинг.

Всякаква информация за плана ти може да намериш тук - от как да изглежда, през как да конвертира, до хилядите начини за оптимизация и популяризиране в мрежата. Ако има нещо, вече даже си имаш и обособена тема, може да питаш в нея.
 
От: Леко припечелване

Страшно много ти благодаря!

Значи искам да попитам, примерно имам трафик, но как да го вкарам като $. Примерно имам 1000 посещения на ден и от тях да взема нещо. Идва ми на ум, че примерно като е доста посетен сайта ще има и мераклии за платена реклама... Ако не съм прав - поправяйте.
 

Горе