Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

pgplamen

Active Member
От няколко дена съм клиент на www.ssdcloud.bg и мога да кажа, че съм доста доволен от резултатите, постигнати при тях. Ето и малко тестове с моя магазин, направени от тях.
http://www.webpagetest.org/result/150302_1W_QNP/

http://www.webpagetest.org/result/150302_4F_Q35/

http://www.webpagetest.org/result/150302_GR_PWK/

Цените ми се виждат доста добри за българския пазар, дисковете са SSD и имате гарантирани ресурси.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Аз също ползвам услугата от може би седмица и съм изключително доволен от предлаганото. Скоростта с която вървят сайтовете е умопомрачителна. На тази цена, не мисля, че има по-добро някъде.

Поздравления на целия екип, който стои зад проекта. Продължавайте все така! ;)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

От няколко дена съм клиент на www.ssdcloud.bg и мога да кажа, че съм доста доволен от резултатите, постигнати при тях. Ето и малко тестове с моя магазин, направени от тях.
http://www.webpagetest.org/result/150302_1W_QNP/

http://www.webpagetest.org/result/150302_4F_Q35/

http://www.webpagetest.org/result/150302_GR_PWK/

Цените ми се виждат доста добри за българския пазар, дисковете са SSD и имате гарантирани ресурси.

Откъде я извадиха тази 500 GBPS ддос защита в БГ :mad:

Няколко двойно подсигурени оптични трасета с капацитет от 10 Gbps и допълнителна 500+ Gbps защита
И като им прочетох условията тотално се отказах да ги пробвам

Потребителите на план Start, Mini и Classic имат пикова RAM памет от 1 GB, която може да се използва в пикови моменти, но нямат право да използват системно или за дълги периоди повече от 512 MB RAM памет.

- Минимални интервали за периодично изпълнение на 'cron jobs' - 15 минути.
- Максимален размер на база от данни - 2 GB или общо 3 GB за целия акаунт.
- Максимален брой таблици на база данни - 1000.
Доставчикът си запазва правото да не архивира и съхранява файлове и бази от данни с размер над 2 GB, както и други файлове по свое усмотрение

Доставчикът не гарантира постоянна защита на Услугата по всяко време и си запазва правото да откаже тази опция по своя преценка.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Мисля че всяка фирма си има правила и мен тези ме устройват за момента. За 7 кинта имам все пак 20 GB SSD, 512 MB RAM, 1 vCPU Ядро. Имаш SSD Cloud Бекъп 30 дена 30 бекъпа. Аз съм много доволен от този модел на бекъп. За защитата от Ддос нямам такива сайтове за де се притеснявам чак толкова. За крона и за него не се притиснявам. До момента не съм видял такава цена за такива ресурси.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Привет колеги,

Благодарим Ви за мненията, включвам се да внеса малко яснота по горното:

@Petko Voivoda

Подобен тип митигация в България е нещо ново, изненадата Ви е нормална.
Търсенето обаче не е малко, особено от финансови институции и банки, което прави възможно и предлагането й.
Решението не е собствено, партнираме си с компания базирана в САЩ, технологията на която е от най-добрите в света.

По повод условията ни за ползване, държа да подчертая, че това е извадка от контекста им, затова ще копирам въпросния параграф в по цялостен вид:


Доставчикът въвежда насоки за разумни граници свързани с употребата на ресурсите, както следва:
- Минимални интервали за периодично изпълнение на 'cron jobs' - 15 минути.
- Максимален размер на база от данни - 2 GB или общо 3 GB за целия акаунт.
- Максимален брой таблици на база данни - 1000.


Държа да подчертая, че това са насоки за разумни граници.
Базите данни са до голяма степен в оперативната памет с цел осигуряване на повече бързина и с колегите считаме за неразумно и несериозно големи сайтове с единична база, размерът на която е над 2GB да се използва на нещо различно от частен клауд сървър.
Това не означава, че има ограничение - можете да сложите и 5GB база с 5000 таблици. Тези насоки са ориентир за това какво считаме за разумно и в какъв момент ще препоръчаме на клиента да се насочи към друг тип услуга.

Същото важи и за крон задачите, нищо не пречи да се сложат 20 задачи на всяка минута, но ако не е необходимо да се изпълняват толкова често, препоръчваме да не го правите с цел осигуряване на повече ресурс за сайтовете в акаунта.

Относно бекъпите - правят се 30 архивни копия. В цитираните от Вас условия си запазваме правото да не архивираме отделни файлове с размер над 2GB, тоест по подразбиране ги архивираме. Бих искал да поясня, че бекъпите се извършват от наша страна в отдалечен сървър (т.е. в друг център за данни) и с колегите считаме, че файлове с размер над 2GB са по-скоро архиви или подобни файлове несвързани със сайтовете. С цел да предпложим по-добра услуга е възможно в някои случаи да бъдат изключени от архивиращата система, разбира се за това уведомяваме своя Потребител.


Потребителите на план Start, Mini и Classic имат пикова RAM памет от 1 GB, която може да се използва в пикови моменти, но нямат право да използват системно или за дълги периоди повече от 512 MB RAM памет.

Това е положително въведение, вероятно не сте погледнали, че тези планове имат 512МБ (Старт има 256МБ), а ние даваме възможност за достигане до 1024МБ за пикови моменти, като държим на това Потребителите да са съвестни и в случай, че често използват над позволената (512МБ) да ъпгрейднат ресурсите.

Ако имате допълнителни въпроси, моля не се притеснявайте да ни потърсите - support (at) ssdcloud.bg
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Смешна работа е да ми казвате на колко време да си пускам крон-а
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

И какво значение има през колко време ще си прави крон потребителя след като тия ресурси които му давате само той ги използва?
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Хората са написали препоръчително. Аз спирам все пак съм само клиент на една нова услуга която за момента ме устройва. Моя ресурс си е мой ресурс не е споделен между много хора диска ми е голям цената е по силите ми.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

И какво значение има през колко време ще си прави крон потребителя след като тия ресурси които му давате само той ги използва?

Точно така, затова може да сложи няколко крона на всяка минута. Позволява се, но препоръчваме това да се прави само ако целите на крона го налагат - в някои случаи крон задачите могат да заемат ресурсите на съответния акаунт и това да забави работата на сайтовете.

Ако имате допълнителни въпроси, моля свържете се с нас - support (at) ssdcloud.bg или към мен - supervisor (at) ssdcloud.bg
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Тези господа са vpsbg.eu след като маса народ се опари с тяхната некадърност, решиха да правят нови брандове.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Точно от VPSBG.eu не съм чул да има недоволни. :)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Ето пиша ти аз, но съм говорил и с други колеги. Уж SSD, а скоростите, на дисковете им да се прекръстиш и ги чакаш да прочетат/запишат нещо. Близък на собственика разказва как си събират хардуеъра от възможно най-евтините дистрибутури и си ги сглабят сами. Реално плащаш за професионален хостинг, а получаваш one man show home edition :mad: който има пари да си ги дава там. Аз от няколко месец-а си разделих проектите в делта и при шефчето и спа спокоен.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Много ми става смешно, като видя някой, който се е регистрирал само, за да оплюе дадена услуга. :)

Пробвайте и тогава коментирайте какво ви харесва и какво не. С подобни мнения като горното, едва ли ще заблудите някой.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

За cs-cart, до 1000 артикула и 100 посетителя дневно кой план би бил най добър?
 
От: От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Е нали точно това пиша, пробвах и нестава. Пиша им, да си оправят нещата без отговор. В същото време гледам във форума друг се оплакал и веднага му се отговаря тук ... много професионално, няма що. Като са толкова добри защо ей така леко и неусетно сменят бранда ?

Много ми става смешно, като видя някой, който се е регистрирал само, за да оплюе дадена услуга. :)

Пробвайте и тогава коментирайте какво ви харесва и какво не. С подобни мнения като горното, едва ли ще заблудите някой.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Не съм забелязал да сменят бранда. И двете фирми си работят, просто едната предлага само VPS, а другата по-широка гама от услуги.

В случая, в темата се обсъжда SSDCloud, а ти пишеш за някакъв VPS, който УЖ си ползвал преди.
 
Последно редактирано:
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Базите данни са до голяма степен в оперативната памет с цел осигуряване на повече бързина и с колегите считаме за неразумно и несериозно големи сайтове с единична база, размерът на която е над 2GB да се използва на нещо различно от частен клауд сървър.
Това нещо не го разбрах, как така базите са в оперативната памет? :shock:
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Здравейте, JohnieBGN,

Като цяло няма общо правило, с което лесно да се прецени на базата на брой посещения и система - какви ресурси ще са необходими.
Зависи доста от това какви плъгини има, как е конфигуриран сайта и др.

Все пак смятам, че план SSD Mini би бил достатъчен за Вашите цели, но ако желаете можете да се свържете с нас и да ни предоставите повече подробности, за да можем да сме максимално полезни.

Също има възможност за къстъм план, тоест различни ресурси спрямо плановете, така че да използвате само тези, от които имате нужда.
Няма проблем да ви предоставим повече ресурси от заплатените за 48 часа с цел да прецените и проверите статистиките за използвани ресурси в акаунта си.

--

@ bobbydigital

MySQL (или в нашия случай MariaDB 10.0) има буфери (един вид кеш), в който най-честите заявки се съхраняват в паметта, като по този начин се осигурява по-бърз отговор.
Конфигурираме внимателно тези буфери и кешове, така че производителността и използвания ресурс (ram) да са в оптимален баланс.

Основно InnoDB buffer pool-а е от високо значение, затова приоритетно задаваме по-голяма стойност да се вдига в паметта.
Държа да отбележа, че това не означава, че базите се съхраняват в паметта, те се съхраняват на SSD във всички случаи и новите заявки се флъшват периодично, като принципа на работа е с т.нар бинарен лог, в който се записва всяка заявка и при краш на сървъра или MySQL/MariaDB, базите се възстановяват до последната от този бинарен лог.
Допълнително правим репликация на отделен сървър, което гарантира запазване на данните до последната изпълнена заявка в случай на авария.

--

По повод острите мнения на потребителя по-горе ще поясня само, че основно използваме Persy Stinger (сървъри сглобени от Persy, преминали 72 часа тестове извършени от тях) и сме доволни от работата, която съвестно вършат.

Не сме имали подобни оплаквания, а няма вариант да не отговорим. Има вероятност да не получавате нашите имейли, в такъв случай бихте ли отворили запитване в нашата система?
За последните години дейността ни доста се разшири, инфраструктурата, екипът, много корпоративни и международни партньори разчитат на нас, с удоволствие пренасяме своето ноу хау на всеки нов служител и този стартъп е плод на политиката да се влагат постъпилите финансови средства основно в подобрение на услугите, а вече и в разширение на гамата от услуги.
Като всяко нововъведение още е рано да се каже дали ще е толкова успешен колкото VPSBG, но сме вложили много енергия и ресурси да го направим дори по-успешен!

Вашите мнения са важни за нас и сме ентисуазирани към всяка разумна и градивна критика, винаги има място за подбрение и за нас е най-голямо удоволствие да полагаме усилия в тази насока на ежедневна база.
Въпреки това не можем постоянно да следим всички теми и форуми и Ви молим да се свържете с нас без да се притеснявате винаги, когато искате да споделите нещо или да отправите препоръка.
 
Последно редактирано:
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

SSDCloud.BG добре дошли !

Това първо...
Сега второто кажете какво дадохте на Пламен за да започне темата...

Да и трето може да е на лично


Услугата не е много ясна но цените са дъмпингови

И аз мога да напиша нещо и повярвайте ми между 30 и 40 магазина могат да решат да си сменят хоста , да преминат на твърди облъци
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Привет,

Благодаря Ви за въпросите, СТАН!

Честно казано не предполагах, че някой ще пуска тема, а основно аз си кореспондирах с него и съм сигурен, че друг колега не го е помолил за това, защото в момента не работим в такава маркетингова насока.
Но е факт, че по-рано аз лично асистирах на Пламен по неговите заявки и въпроси. Това правим с всеки клиент и ни е такава философията - да бъдем максимално полезни и да работим в интерес на клиентите си.

Относно дъмпинг на цени, опасявам се, че не съм съгласен с теб. Други колеги правят отстъпки с доста големи проценти в някои случаи, ние нямаме такава политика и реално нашите цените са сравними или по-високи.
Считаме, че плащане за по-дълги периоди е удобство не само за нас, а и за клиента, затова няма и намаления и за плащане за по-дълъг период, както е при почти всички останали колеги.
Все пак предпочитаме цените да са разумни на месечна база, вместо да караме клиентите да плащат например за година, за да се възползват от по-добри ценови условия. Разчитаме на лоялност в дългосрочен план базирана на нивото на услугата, затова сме окей на месечен цикъл на плащане.
Разбира се за План Старт минималния период е 3 месеца, тъй като цената е достатъчно ниска и е необосновано да се плаща на месечна база. Този план е основно за стартиращи сайтове или микро сайтове.
 

Горе