Линкване от нетематичен сайт

pamir

Member
Здравейте, чудя се какъв е най-добрият начин да се направи линк от нетематичен сайт. Т.е. който е с тотално различна тематика от сайта, който линкваме.

Вариантите, които обмислям, са:

1. Добавяне на текст, който свързва изкуствено тематиката на двата сайта, в края на началната страница и линк в него

2. Добавяне на страница с текстове, тематични към сайта който оптимизираме, и линк от тази страница

3. Линк от главното меню на сайта, което е sitewide

4. Накакви други идеи или комбинация от тези

Може ли да споделите мнение?
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Преди година редовно се линквах със сайтове с тотално различна тематика. Според мене така или иначе това не дава много за търсачките, но има 2 опции в зависимост от трафика на този сайт от който ще е линка. Ако е с голям трафик, най-добре един sitewide линк да го виждат всички и евентуално кликат (ако има как с дин <h1> tag), ако е с по-малък трафик по-добре отделна страничка с две изречения текст и линка... А най-добре и двете
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Преди година редовно се линквах със сайтове с тотално различна тематика. Според мене така или иначе това не дава много за търсачките, но има 2 опции в зависимост от трафика на този сайт от който ще е линка. Ако е с голям трафик, най-добре един sitewide линк да го виждат всички и евентуално кликат (ако има как с дин <h1> tag), ако е с по-малък трафик по-добре отделна страничка с две изречения текст и линка... А най-добре и двете

Но мен ме интересува не трафика, а SEO ефекта от линковете.
 
От: Линкване от нетематичен сайт

за SEO единствено линк-а с h1 таг - това ще е с най-голяма тежест, другото ще е с второстепенен ефект(пробвал съм и знам от опит :)

Bullshit :mad:

Най-добрия начин е да се създаде страница, която да отговаря на твоята тематика, с не по-малко от 200 думи текст, твоята кл. дума в title, h1 и текста, и да е достъпна с 1-2 клика от главната.
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Не съм убеден в това - проблема е, че той говори за сайт с тотално различна тематика. Как ще седи например статия за автосервиз в сайт за готварски рецепти? Ще се получи сайт по всичкология, а освен ако не е уикипедия гугъл няма да даде голяма тежест на статията... А линка си е чиста работа...
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Bullshit :mad:

Най-добрия начин е да се създаде страница, която да отговаря на твоята тематика, с не по-малко от 200 думи текст, твоята кл. дума в title, h1 и текста, и да е достъпна с 1-2 клика от главната.

Аха искаш да кажеш че ако title, h1 и текста са в синхрон това е по-важно, отколкото линка да е на главната страница. И самата страничка трябва да е линкната от целия сайт може би.
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Ибавате се нещо :)

20 линка от нетематични сайтове пр 0,1,2

за един месец направиха сайт от Н/А на пр3 ?
плюс хубави места по първите страници при търсене?
и това не е ефект?
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Ибавате се нещо :)

20 линка от нетематични сайтове пр 0,1,2

за един месец направиха сайт от Н/А на пр3 ?
плюс хубави места по първите страници при търсене?
и това не е ефект?

Кой казва че няма ефект? Тук въпроса е как да се направи линка от нетематичен сайт да е с максимален ефект.
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Бе тия дни гледах в една бая конкурентна ниша разни сайтчета на по 3 месеца се ранкнали по първите места. И като им разгледах бековете - все от .ru сайтове, нищо общо с тематиката и хипер спамерско линкване.
Незнам тоя Гугъл ташак ли си прави нещо или какво... Мене за няколко такива линкчета по футъри и сайдбарове такава секира ми тегли, че една година вече съм у сендбокса :) При тия как минава незнам... Ама може и да са били такива линкове за криене на основните, щото не съм ги гледал един по един всичките...
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Бе тия дни гледах в една бая конкурентна ниша разни сайтчета на по 3 месеца се ранкнали по първите места. И като им разгледах бековете - все от .ru сайтове, нищо общо с тематиката и хипер спамерско линкване.
Незнам тоя Гугъл ташак ли си прави нещо или какво... Мене за няколко такива линкчета по футъри и сайдбарове такава секира ми тегли, че една година вече съм у сендбокса :) При тия как минава незнам... Ама може и да са били такива линкове за криене на основните, щото не съм ги гледал един по един всичките...

Има много такива сайтове, линкнати от САПЕ-то. Просто огромния брой линкове от разнообразни сайтове докарва тежест.
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Просто огромния брой линкове от разнообразни сайтове докарва тежест. - май това е истината :)
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Има много такива сайтове, линкнати от САПЕ-то. Просто огромния брой линкове от разнообразни сайтове докарва тежест.

Вярно е, проверено и в google.co.uk, и в .com - какви-то и да са им алгоритмите, огромен брой смотани линкове докарсва прекрасни позиции.
Аз съм си мислил, че позиции се докарват не само от количеството линкове, а и от постоянното им набавяне - взимаш 1 идниец да седи и ръчно да тропа коментари и сайта расте. Само че напоследък е на мода да се взимат българи за тази цел че са по-адекватни от индийските цигани
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Вярно е, проверено и в google.co.uk, и в .com - какви-то и да са им алгоритмите, огромен брой смотани линкове докарсва прекрасни позиции.
Аз съм си мислил, че позиции се докарват не само от количеството линкове, а и от постоянното им набавяне - взимаш 1 идниец да седи и ръчно да тропа коментари и сайта расте. Само че напоследък е на мода да се взимат българи за тази цел че са по-адекватни от индийските цигани

Предполагам, че имаш предвид коментари в дофолоу блогове?
 
От: Линкване от нетематичен сайт

Коментари dofollow и nofollow, директории за статии и букмакрване. Друго не е нужно
 

Горе