Линкове и IP

hatre

Active Member
Вие като поставяте линкове, сменяте ли си IP-то? Чувал съм за това, а като гледам почит всички сайтове имат ГГ аналитик, така че той получава инфо за IP-тата, които публикуват и лесно може да види че с 1 IP се публикуват линкове към 1 домейн.
 
От: Линкове и IP

Зависи в какъв сайт и по-скоро биха те баннали по IP ама за това има други тракери Analytics съмнявам се някой да го ползва за тази цел
 
От: Линкове и IP

За тази цел си има ботове и т.н. както и да е ако ползваш чужди сайтове, ползвай HMA или нещо от сорта
 
От: Линкове и IP

Едва ли G има толкова умни алгоритми.
 
От: Линкове и IP

Ми то това не е нещо умно, в аналитик са статистиките, кой каква страница е посещава, което значи че те имат такива направо на цял свят. Аз чести спирам JS като публикувам лиnк, би трябвал така да не се задейства кога на аналитика, но някои сайтове работят с JS и не може при всички да се спира, пък друго е да вижда различни IP
 
От: Линкове и IP

как ще разбере, че ти публикуваш линк към твоя сайт?
може просто да си посетил същия сайт в който някой друг е споделил твоя линк

иначе идеята не е лоша и гугъл би я харесал, но доколко може да се реализира - нз
 
От: От: Линкове и IP

И аз така викам, те са хиени
иначе идеята не е лоша и гугъл би я харесал, но доколко може да се реализира - нз
Ето обяснението:
Като влезеш във форум, като този или в сайт с WP, публикуваш нова тема я виждаш, с превю или след като е публикувана. Ако там има код на аналитик, той те отчита като посетител, още при превюто (зависи как и къде е сложен) и вижда урл адреса. Ти си първия човек, който е посетил този урл адрес и тъй като преди това той не е съществувал в индекса на ГГ може да се каже че ти си го създал. Така или иначе ти си посещавал хиляди сайтове, но малко са тези при които си бил първия посетител и имат линк към един и същ сайт.


Част от таблицата, която прави аналитика, може да извежда така

URL адреси Посетител
url1 10.10.10.1
url2 10.10.10.1
url3 10.10.10.1
url4 34.56.43.2


Ако това 10.10.10.1 си ти, направил си нов сайт с 100 линка и на 30 от тях е засечено че това IP е посещавало страници с линк към сайта, а при някои от тях е бил първия посетител, може се кажи че ти си слагаш линковете. Друго, че ако си админ на сайта, още в началото на създаването му, твоето IP ще е един от най активните посетители.
Друг е въпроса, че някои хора са с динамични IP, което се промяна или се случва доставчика да ти смени IP-то, или може да си пускаш реклами, обяви, които не може да се считат толкова за манипулиране на търсачката ахаха тази дума манипулиране много ми е смешна.
 
От: Линкове и IP

Вие като поставяте линкове, сменяте ли си IP-то? Чувал съм за това, а като гледам почит всички сайтове имат ГГ аналитик, така че той получава инфо за IP-тата, които публикуват и лесно може да види че с 1 IP се публикуват линкове към 1 домейн.
Нямаш ли Tor браузър?
 
От: Линкове и IP

Според мен прекалявате с параноята. Изключително е сложно и непрактично да се ползва Google Analytics за засичане на линкове с цел SEO.
 

Горе