Линк билдинг на редиректнат линк

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте,
Миналата година направих една глупост - оптимизирах страница в основния домейн. Ключовата дума е с висока конкуренция и голямо търсене. В резултат, тази страница вече е на доста добри места. Но, едва ли на хората, които търсят оферти за почивка, ще им се чете статия, няма да им хареса да кликат по линкове за оферти. Сега реших да пренасоча трафика към категория в поддомейн, в която са само оферти.
Въпросът ми е как да продължавам с оптимизирането?
Линковете, които ще насочвам към страницата ли да бъдат или към категорията с оферти?
Допълнителните ключови думи в кое описание да бъдат?
Нещо съвсем се обърках.
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

М да объркано звучиш. От това, което разбрах, искаш да опитимизираш за оферти за почивка. Тогава линквай към поддомейна с офертите за почивка, като съответно използваш и разнообразни думи като акър текст, като линкваш, не само "оферти за почивка".

ПП. вземи ги оправи малко тия оферти: Вземете сега за 600.00лв вместо за 600.00лв и спестете 0% от цената.Офертата е валидна до: 2015-04-03 14:30:00г. :D и да ти вляза на сайта, ще си поръчам нещо точно никога с тоя текст.
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

По принцип всеки ден коригирам текста на офертите, точно заради това, което си писал. Но днес не ми остана време.
За оптимизирането говорех за друго.
Опитвам се да класирам почивка на море и почивка на планина. В момента при търсене излиза страница от основния домейн - www.otdihbg.com/evtina-pochivka-na-more и www.otdihbg.com/pochivka-na-planina. Но, страниците са статии с линкове към оферти. Направих редирект към категориите в поддомейна, където са само офертите. Знам, че след известно време при търсене ще излиза вече новия адрес. Въпросът е занапред как да насоча линковете - към страницата в домейна или към категорията с офертите в поддомейна?
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

като за начало с .htaccess

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^blog\.example\.com [NC]
RewriteRule ^(.*) http://example.com/$1 [L,R=301]

# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]

# uploaded files
RewriteRule ^files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule . index.php [L]
# END WordPress

<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>
И само да добавя пооправи си малко превода. Read more -> Прочети повече и т.н.
 
От: От: Линк билдинг на редиректнат линк

като за начало с .htaccess

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^blog\.example\.com [NC]
RewriteRule ^(.*) http://example.com/$1 [L,R=301]

# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]

# uploaded files
RewriteRule ^files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule . index.php [L]
# END WordPress

<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>
И само да добавя пооправи си малко превода. Read more -> Прочети повече и т.н.

Имам плъгин за редирект, не съм ги пренасочвала в .htaccess.
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

еми аз ти давам пример с .htaccess не със плъгин, то плъгини много може поне да споменеш името на плъгина, няма смисъл да гадаем.
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

Плъгинът е SEO Redirection. Редиректът е направен. Сега как да продължа с оптимизирането?
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

линковете ги прави от сега към url-тата, на където си редиректнала. няма смисъл да правиш линкове към път, който така или иначе се редиректва.
 
От: Линк билдинг на редиректнат линк

линковете ги прави от сега към url-тата, на където си редиректнала. няма смисъл да правиш линкове към път, който така или иначе се редиректва.

Това питах.
Благодаря ти!
 

Горе