Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

bedio

Member
Въпроса ми е следния. Продават се сайтове резнати я от панда я от пингвин, които все пак правят някакви органик сърч посещения, примерно 100 на ден.
Има ли смисъл да купя подобни и да им сменя адреса ад соат с 301 към друг сайт, като в същото време "кажа" на Г, че сменям адреса през инструментите за уебмастъри.
Дали ще прехвърляпо този начин някакъв негатив към сайта към който насочвам, а и дали е безопасно да имам линк в такъв сайт?
 
От: Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

Аз направих 301 редирект и указание в уебмастър тулс с един БГ сайт и наказанието изчезна. Наказанието не беше кой знае какво, а именно деиндексация само на началнат страница заради нискокачествени линкове към нея. Също така нишата е малка. След като смених домейна, сайта пак се върна в топ 10 по всички ключови думи. Но повтарям пак, това е за малка БГ ниша, незнам за ЕН или за по големи ниши дали ще има ефект. За наказанието което имах не съм получавал ни предупрецдение ни нищо просто след първия голям наказателен ъпдейт на гугл го получих, забравих панда ли беше, пингвин ли.
 
От: Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

Аз мисля, че наказанието се прехвърля след време при 301. Според мен е най-добре деиндексация на стария сайт и преместване на съдържанието на нов домейн. Ако пандата е налазила сайта тя пак ще дойде обаче. Това помага при пингвини.
 
От: Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

Ако, е думнат от панда зарежи!!! Имах сайт много голям ударен от нея преместих го без редирект като чисто нов, тъкмо започна да потръгва и го резна, така, че според мен няма смисъл, колкото и да ме е яд за контента който е много и се губи. Иначе за линк от такъв сайт няма проблеми, не прехвърля наказания през линка.
 
От: Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

За линковете както казах няма проблем валиден си е и стария тръст и пр. всичко си е пушка наказанието е само на домейна, и не се прехвърля на другите. :)

А дава ли нещо въобще беклинк от орязан сайт?
 
Ако е панда (тя удря контента) би следвало ако се направи 301 но контента е нов (по дълъг обедиднен) да не удари отново

ако е пингвин който удря линковете и се направи 301 към домейн без други линкове след месеци като са прехвърлили на следващ пингвин пъдейт може да има ново наказаине (с висока вероятност все пак са същите линкове)
 
От: Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

Извинявам се че пиша в темата.
На мен някой може ли да ми обясни органичен трафик какво ще рече?
При 2000 посещения дневно 1700 органичен трафик другите от ключови думи.
Нещо не е фред ми се струва.
Да не ме е цапнало и мен нещо?
 
От: Линк или 301 редирект на орязан сайт от Панда и прочие

Някой пробвал ли е 302 от ударен от пингвин 2.1 сайт към нов домейн?
 

Горе