Линк от форумите.....Какъв трябва да бъде???

alalbala

New Member
Здравейте, пускам темата защото искам да видя и вашето мнение, интересно ми е какъв, как и защо линк взимате от даден форум за да придаде тежест пред Google...

Да кажем, че форума е автомобилен, има възможност във футъра да се постави линк, какво бихте избрали анкор текст или URL текст към сайта, който искате да води?

Моето мнение: Аз мисля, че е по-добре URL текст, тъй като форума е място, където хората обсъждат теми и споделят своя опит. Често засичам, как потребителите постват URL линк-а на съответен сайт, а не го правят като анкор текст с ключова дума. Какво мислите Вие, как е по добре и какво бихте направили?
 
надали ще има голяма тежест такъв линк, преди години може би, но сега вече не
 
надали ще има голяма тежест такъв линк, преди години може би, но сега вече не
Следя една немска компания и ми прави впечатление, че точно това им е метода, направили са 4 сайта за авточасти и главната им линк маса е към URL...Не знам кой от България ги оптимизира, но това им е похвата в момента....нали имат и анкор текстове, но главно са URL...
 
Според мен би имало ефект ако е с анкър кв, но не в подписа, а в някоя подходяща тема вътре в поста.
 
В подписа също става, но е по-скоро за линк маса, докато ако е в тема насочена е много по-полезен. Полезен е и ако форума предлага потребителско описание и се напише резюме с ключ думи и линк
 
Наскоро Google обяви разграничаване на линковете от форуми с тага UGS (User Generated Content)
с официалното становище, че може да ги вземе предвид за тежест...

Това добави още един тип връзки след nofollow и рекламен (спонсориран)

Типовете линкове от един сайт към друг са разписасни тук

Съветът ми е
не гледайте на линковете като количество връзки- ефект ще имате ако постигнете голяма кликаемост към сайта си от релевантна тема в известен форум.
 
Съветът ми е
не гледайте на линковете като количество връзки- ефект ще имате ако постигнете голяма кликаемост към сайта си от релевантна тема в известен форум.

И как ще постигнат тази кликваемост посредством ботове и "бот-инструменти" (понеже знам, че ще изкарате некой туул-инструмент в полза на това)
Яко връзки да има.. тоя форум бъка от връзки :) Е, Блинки, поздравления - яко се борят за връзки при теб.. признавам си - никак не е малко да се докопапа човек до такива ЕСТЕСТВЕНИ дерзания :D
Анчори манчори, е, не е истина просто, аз да бех - вече да имаше твърди тарифи ахахаха
 

Горе