Линк с анкор във FB коментар?

toniintro

Active Member
Здравейте,
до сега не съм се замислял, дали е възможно да се сложи линк с анкор в коментар във FB коментар? В пост е ясно, че може да сложиш, но в коментара как да се сложи анкор?
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

А някой ще ме светне ли какво е анкор коментар ? :D
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Незнам на какво ръкопляскаш ама да си от една година във форума и още да не знаеш какво е анкор не е за адмирации
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Не рекопляскам, просто сложих емотиконката с усмивка, тоест я написах, но се появи тази. И като от една година съм във форума, това да не би да трябва да значи, че трябва да знам всичко. Това, не мисля че трябва да е някакъв критерии, аз може да съм се регистрирал и от преди 5 години да речем, и пак да не знам някои неща или да не ми трябва да ги знам.
Всеки гледа с нещо да се заяде...аман
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Не е необходимо да знаеш всичко ама анкор да не знаеш е срамота
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Добре, два коментара му написа и така и не каза какво е анкор. И аз не знам, може ли да обясниш?
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Честно не мислех че верно има хора в този форум дето ептен да не знаят по каква работа са тук - Момчета освен офтопик секцията четете и по другите.

И за да не пиша трети празен коментар - anchor - Или както ние му викаме анкор - е думата или думите който потребителят вижда в даден текст - но зад тези думи е скрит линк и ако кликнете на тези думи ще ви прехвърли където е зададено на линка.

Толкова е елементарно че даже се чудя как да го обясня - Това е като да караш някой да ти обяснява какво е вода или възудх
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

За питащите какво е анкор:

Линк с анкор

Код:
<a href="http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=57722#2">Линк с анкор</a>

Във Фейсбук анкор текст (освен в пост) може да се изпише и в коментар, като започнете да пишете име на фб потребител или наименование на фб страница. Системата на фейса автоматично ги превръща в анкор линк, като ви отваря прозорче със сходни имена и съответно да изберете това, което искате да се покаже в коментара ви. Има и още една опция за име на фб потребител, като непосредствено пред името му поставите символчето @Име на потребител и чукнете на него. Ще ви се покаже прозорче с името - кликнете на него и то автоматично ще се превърне в анкор линк.


Друг вариант е хаштаг-ът (на английски: hashtag). Примерно, думичката отслабване, ако я изпишете със символчето #, залепено пред нея - #Отслабване - автоматично се превръща в линк, който при кликване ще ви препрати към всички постове във Фейсбук, съдържащи хаштага #Отслабване.

Анкор линк с текст и препращащ url адрес по ваш избор, можете да изписвате само в "Бележки". Бележките във фейсбук страниците се идексират от таткото, докато тези в личния профил - не.

Ето пример: https://www.facebook.com/notes/524545650892194/

Редакторът в бележките позволява да използвате HTML код. Просто изписвате по този начин текста, който искате да се визуализира като анкор линк, а не като обикновен url адрес:

Код:
<a href="url link" target="_blank">Анкор линк във Фейсбук бележка</a>
 
Последно редактирано:
От: Линк с анкор във FB коментар?

Мерси за отговора Петя! Беше ми интересно дали, когато пишеш коментар към нещо във ФБ, можеш да използваш анкор за линка в коментара, но чвно не може.
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Аз лично съм виждал изписан сайт в коментар да е линк, но при мои опити не е ставало. :) Не знам как му се беше получило на онзи.

Ако е изписан с префиксите www - да, но име на сайт едва ли... Интересно. Помниш ли точно как е изписан?
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Тест в мой пост като коментар. Изтрих го, но винаги се получава, независимо в пост или коментар е.

attachment.php


Виж файлът 11603

Директен пример в пост в групичката на форума: https://www.facebook.com/groups/44767532545/permalink/10152605540032546/
На втория ред - дори и без префиксите се е линкнал домейна. Като тогава нарочно го изписах така (мислех, че ще си остане като текст), а едва сега забелязах, че е като линк.
 
Последно редактирано:
От: Линк с анкор във FB коментар?

Няма ограничение до "админ". Освен от настройките за достъпността на профила ти, друго не ми идва наум. Нека и други колеги споделят как е при тях.
 
От: Линк с анкор във FB коментар?

Няма ограничение до "админ". Освен от настройките за достъпността на профила ти, друго не ми идва наум. Нека и други колеги споделят как е при тях.


При мен не се получава анкор изобщо - нито в профилна страница, нито фирмена :(
Ще опитам пак и ще споделя, ако успея. За сега не ми отчиташе кода - вижда само името на страницата, например http://site.com , но останалата част от кода увисва и седи като текст.
 

Горе