Лист с бизнес ангели, инкубатори и фондове за дялови инвестиции в България!

AngelList

New Member
Здравейте,

Имаме нужда от помощ. Разработихме много голям сайт, включващ апликации за Android, iOS и Win 8, но ни трябва финансиране за развитието му. Не искаме да кандидатстваме през Eleven и LaunchHub, нито през Earlybird. Трябва ни среща със сериозен Бизнес ангел, инвестиращ в технологични проекти или човек с фонд за дялови инвестиции.

Проблемът е, че в България няма информация за такива хора. Трябва да ходим от врата на врата на различни бизнесмени, с надежда да попаднем на такъв, който иска да инвестира в тази сфера.

Мрежата на бизнес ангелите е прекалено усложнена и с прекалено неподходящи условия, че да търсим бизнес ангел през нея.

Бихте ли ни помогнали с имена на хора и фирми, които се интересуват от инвестиции в тази област и с които можем да говорим и да се случат нещата малко по-бързичко, отколкото се случват през инкубаторите?
 
От: Лист с бизнес ангели, инкубатори и фондове за дялови инвестиции в България!

Здравейте,

Имаме нужда от помощ. Разработихме много голям сайт, включващ апликации за Android, iOS и Win 8, но ни трябва финансиране за развитието му. Не искаме да кандидатстваме през Eleven и LaunchHub, нито през Earlybird. Трябва ни среща със сериозен Бизнес ангел, инвестиращ в технологични проекти или човек с фонд за дялови инвестиции.

Проблемът е, че в България няма информация за такива хора. Трябва да ходим от врата на врата на различни бизнесмени, с надежда да попаднем на такъв, който иска да инвестира в тази сфера.

Мрежата на бизнес ангелите е прекалено усложнена и с прекалено неподходящи условия, че да търсим бизнес ангел през нея.

Бихте ли ни помогнали с имена на хора и фирми, които се интересуват от инвестиции в тази област и с които можем да говорим и да се случат нещата малко по-бързичко, отколкото се случват през инкубаторите?


Разгласете на всички възможни места, където евентуално се навъртат хора с инвеститорски интерес, включително пуснете обяви, че търсите финансиране срещу дял или каквото там предлагате.

Преди време експериментирах малко да видя дали мога да намеря такъв човек, като не съм имал намерение да му взема парите и да реализирам нещо. Просто исках да проуча възможностите...:) Измислих някаква комбинирана схема офлайн+онлайн търговия, написах един бизнес план и почнах да търся човека с кинтити:)

През мрежата на бизнес ангелите нищо не стана, много бъгава и никой не се свърза. Най много хора се свързаха с мене през форума на инвестор.бг. 3-ма. Там бях пуснал една тема, че търся финансиране и доста хора писаха в темата да се поинтересуват. С някой минахме на мейл, а с трима си разменихме телефоните за евентуални срещи. Но до там приключвах, щото нямаше за къде вече да продължаваме. Отделно две госпожи се свързаха с мене по телефона, но то беше вече след като ми омръзна и ги отрязах веднага. Тях не ги знам от къде дойдоха, предполагам, че от някои от обявите са ме намерили. И още някакви имейли имаше, но тях ги хващах, че просто любопитстваха... Това всичко го направих за 30 дена от началото до края, без да бързам, помеждудругото, леко, леко...:) Търсих 30 000 лв срещо 20% дял и мога да кажа, че щях да намеря, но както казах, не исках.:)
 
От: Лист с бизнес ангели, инкубатори и фондове за дялови инвестиции в България!

Опитайте и чрез мрежата на kpd.bg - масово се постват оферти, идеи, както и търсене за финансиране на идеи и бизнес проекти (за реализиране). Също имат ИТ сектор за целта. Надявам се и тук във форума да отриете подходящите за вас инвеститори.

@biaaro - поздравления за успешния експеримент :D
 
От: Лист с бизнес ангели, инкубатори и фондове за дялови инвестиции в България!

Опитайте и чрез мрежата на kpd.bg - масово се постват оферти, идеи, както и търсене за финансиране на идеи и бизнес проекти (за реализиране). Също имат ИТ сектор за целта. Надявам се и тук във форума да отриете подходящите за вас инвеститори.

@biaaro - поздравления за успешния експеримент :D

Мерси, преди обичах да си губя времето с такива работи.:) kpd.bg е задължителен за такива инициативи, през цялото време се мъчих да се сетя как беше, ама нещо ми убягна. Добро е допълнението!
 

Горе