Лихвите на банковите депозити

mvmrik

Well-Known Member
Имам една универсална сметка в ЦКБ (поне така се казва) и не я бях отварял отдавна, защото нямам много пари в нея, но просто ги държа там, колкото да не са под дюшека и да имат някаква лихва. Като открих сметката, годишната лихва беше 4% и можеше да се тегли по всяко време от сметката, без да отпада лихвата. Днес установих, че лихвата вече е 0.5%, което е направо смешно. По-добре наистина да си държа парите вкъщи, отколкото в банката.

Скоро не съм се интересувал от тези неща, но искам да си вкарам парите някъде, където поне да се борят по някакъв начин с инфлацията, докато не измисля в какво да ги вложа. Не съм гледал още другите банки, но всички ли вече са с такива лихви, защото според мен това не е нормално. Гледах им и другите оферти на ЦКБ, все някакви лихви под 1% и евентуално може да се стигне до 1% след година и повече :)
 
С тия лихви от по 0.5% на депозити ще почакаш да пребориш годишната инфлация. Слагай УМЕРЕНО в злато и сребро :)
 
Имам една универсална сметка в ЦКБ (поне така се казва) и не я бях отварял отдавна, защото нямам много пари в нея, но просто ги държа там, колкото да не са под дюшека и да имат някаква лихва. Като открих сметката, годишната лихва беше 4% и можеше да се тегли по всяко време от сметката, без да отпада лихвата. Днес установих, че лихвата вече е 0.5%, което е направо смешно. По-добре наистина да си държа парите вкъщи, отколкото в банката.

Скоро не съм се интересувал от тези неща, но искам да си вкарам парите някъде, където поне да се борят по някакъв начин с инфлацията, докато не измисля в какво да ги вложа. Не съм гледал още другите банки, но всички ли вече са с такива лихви, защото според мен това не е нормално. Гледах им и другите оферти на ЦКБ, все някакви лихви под 1% и евентуално може да се стигне до 1% след година и повече :)
Реинвестираш в бизнеса, купуваш активи, влагаш в нови начинания, или инвестираш в реални активи с пасивен доход + злато.
 
Днес установих, че лихвата вече е 0.5%, което е направо смешно. По-добре наистина да си държа парите вкъщи, отколкото в банката. :)

То това 0.5% е супер лихва за момента.:)

Аз съм на:
0.01% в Сосиете Женерал
0.01% в Райфайзен
0.01% в ДСК
0.05% в ПроКредит
 
Въобще не знаех, че са такива лихвите, не ги бях гледал от няколко години :) Педи имаше по 3-5, че даже и по 7-8%. Явно въобще не си заслужава да се държат пари в банка.
 
Последният ми разговор със служителка при откриване на нова сметка:

Аз: Добър ден! Искам да си открия сметка в евро, но не желая да плащам разни месечни такси.
Тя: Има такива сметки, но годишния лихвен процент е много нисък.
Аз: Нали не е отрицателен?
Тя: Не, не е! ( и се усмихва)

И бам на 0.01%
 
Въобще не знаех, че са такива лихвите, не ги бях гледал от няколко години :) Педи имаше* по 3-5, че даже и по 7-8%. Явно въобще не си заслужава да се държат пари в банка.

* - бел.ред. да се чете "преди да откраднат КТБ от Ц.В."
 

Горе