Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Radost

Active Member
Фактът е следният - влизам в сайта на Търговския регистър да науча повече за фирма, която ме интересува.
Оказва се, че в един от публичните документи са видими ЕГН, лична карта, адрес по л.к., кога е издадена на управителя.

Често казано това не ми се вижда нормално.
Или е можело този документ да бъде вписан без личните данни на управителя? Документът е Актуален дружествен договор.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

В дружественния договор това са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ реквизити. Не може без тях. Това че са публично достъпни е колизия между няколко законови акта в държавата. Може и да не ти харесва но е факт. Не знам каква е тази параноя последно време и мания по защита на личните данни в интернет потребителите ?!? Айде да Ви видя след април като въведат пръстовите отпечатъци в болниците как ще ходите да се лекувате на държавно като сте такива параноици.

Тъжен факт е, че частните фирми се трепят да изготвят и внедряват системни за сигурност при управление на инфомрацията само и само да достигнат признанието на ISO, а всички държавни агенции, които боряват с чувствителна информация, я имат я нямат такъв сертификат, а дори и да го имат толкова и спазват изискванията му. Само от одит на одит.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Затова посочих документът, който случайно отворих.
Все пак става дума за нещо уж елементарно - мисля, че всеки има право да не му е публично ЕГН-то и номера на л.к.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Мисля, че се възхищаваш на тема, която е дъвкана по всички форуми, вкл. lex.bg и даже в Парламента от 2009-та насам. Учудвам се, че все още има хора, които се изненадват на този факт почти 7 години по-късно.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

В дружественния договор това са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ реквизити. Не може без тях.

Личните данни на учредителите и управителите не са задължителни реквизити за дружествения договор. Името е напълно достатъчно. Ето ги задължителните:

СЪДЪРЖАНИЕ НА ДРУЖЕСТВЕНИЯ ДОГОВОР

Чл. 115. Дружественият договор трябва да съдържа:
1. (изм. и доп. - ДВ, бр. 124 от 1997 г.) фирмата, седалището и адреса на управление на дружеството;
2. предмета на дейност и срока на договора;
3. (доп. - ДВ, бр. 38 от 2006 г., в сила от 01.07.2007 г. - изм. относно влизането в сила, бр. 80 от 2006 г.) името, съответно фирмата и единния идентификационен код на съдружниците;
4. (доп. - ДВ, бр. 84 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г., доп. - ДВ, бр. 34 от 2011 г., в сила от 03.05.2011 г.) размера на капитала, когато при учредяването не е внесен целият размер на капитала, в договора се определят сроковете и условията за внасянето му; срокът за довнасяне на целия размер на капитала не може да бъде по-дълъг от две години от вписване на дружеството, съответно от увеличаване на капитала;
5. размера на дяловете, с които съдружникът участвува в капитала;
6. управлението и начина на представителство;
7. предимствата на съдружниците, ако са уговорени;
8. други права и задължения на съдружниците.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

...Не знам каква е тази параноя последно време и мания по защита на личните данни в интернет потребителите ?!? Айде да Ви видя след април като въведат пръстовите отпечатъци в болниците как ще ходите да се лекувате на държавно като сте такива параноици.
...
Като ти дойдат удръжки по заплатата, и видиш, че изплащаш кредит, който не си теглил... ще се сетиш! Не са един и два случая, ами ежедневие.
Един колега изгоря с 5 цифрена сума с подобна схема, без да е виновен или правил каквото и да е.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

В дружественния договор това са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ реквизити. Не може без тях. Това че са публично достъпни е колизия между няколко законови акта в държавата. Може и да не ти харесва но е факт. Не знам каква е тази параноя последно време и мания по защита на личните данни в интернет потребителите ?!? Айде да Ви видя след април като въведат пръстовите отпечатъци в болниците как ще ходите да се лекувате на държавно като сте такива параноици.

Тъжен факт е, че частните фирми се трепят да изготвят и внедряват системни за сигурност при управление на инфомрацията само и само да достигнат признанието на ISO, а всички държавни агенции, които боряват с чувствителна информация, я имат я нямат такъв сертификат, а дори и да го имат толкова и спазват изискванията му. Само от одит на одит.

Няма пръстови отпечатъци. И не са лични данни.
 
От: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Като ти дойдат удръжки по заплатата, и видиш, че изплащаш кредит, който не си теглил... ще се сетиш! Не са един и два случая, ами ежедневие.
Един колега изгоря с 5 цифрена сума с подобна схема, без да е виновен или правил каквото и да е.

Има си начин да се избегне и това. Който има желание да се осведоми и прочете ще намери и начин. Айде стига с тези псевдоконспиративни теории.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Няма пръстови отпечатъци. И не са лични данни.

Ами за сега няма да има, ще позабавят малко процедурите, поркета, бюджетирането, реализацията и т.н.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Като стартирате фирма, отивате и си сменяте личната карта, като заплатите една глоба от 20лв. за изгубена карта и ще Ви е мирна главата, когато номерата на старата и новата не съвпадат.
 
От: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Като стартирате фирма, отивате и си сменяте личната карта, като заплатите една глоба от 20лв. за изгубена карта и ще Ви е мирна главата, когато номерата на старата и новата не съвпадат.

Това е хитро :) Но както казах, достатъчно е да се посочат три имена в учредителния акт без никакви допълнителни лични данни. Това е единственият документ по партидата на фирмта, който може да се види в ТР без ел. подпис.
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Ами за сега няма да има, ще позабавят малко процедурите, поркета, бюджетирането, реализацията и т.н.

Да кажем, че системата е внедрена и работи. Какви ще са личните данни и къде ще е проблема?
 
От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Това за търговският регистър е така за да с вижда кой е собственикът кой управлява и финансовото състояние на фирмите.
Това е нужно на инвеститорите и партньорите на фирмата за да се запознат с нея преди да предприемат някакво действие.
Това не е форум къде то всеки се прави на велик под чуждо име.
 
Re: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Айде да Ви видя след април като въведат пръстовите отпечатъци в болниците как ще ходите да се лекувате на държавно като сте такива параноици.

Този болния извоюва ли го това? Мислех, че няма да мине. Супер. А нещо за чипове в мозъка да са казали, че май поискам последно време. :)

@Force, може да си спестиш глобата от 20 лева ако е "открадната". С нашата полиция и съдебна власт, никога не го поставят на въпрос. :)

Не на всички фирми, за които съм се ровил го има, мисля че това с ЕГН-то е в по-частни случаи, не съм запознат да кажа кои точно. Но опитваш ли се да правиш честен бизнес, честно казано трудно ще се скрият доста твои лични данни, особено ако седиш в основата му. ;) За жалост не е нещо ново.
 
От: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Това е хитро :) Но както казах, достатъчно е да се посочат три имена в учредителния акт без никакви допълнителни лични данни. Това е единственият документ по партидата на фирмта, който може да се види в ТР без ел. подпис.

но с електронен подпис могат да се видят всички документи в ТР, което обезсмисля коментара ти като цяло, защото няма как да регистрираш фирма без да впишеш егн-то си в нито един документ...

а електронен подпис струва 30тина лв за фл и 70тина за юл...
 
От: Re: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

Този болния извоюва ли го това? Мислех, че няма да мине. Супер. А нещо за чипове в мозъка да са казали, че май поискам последно време. :)

@Force, може да си спестиш глобата от 20 лева ако е "открадната". С нашата полиция и съдебна власт, никога не го поставят на въпрос. :)

Не на всички фирми, за които съм се ровил го има, мисля че това с ЕГН-то е в по-частни случаи, не съм запознат да кажа кои точно. Но опитваш ли се да правиш честен бизнес, честно казано трудно ще се скрият доста твои лични данни, особено ако седиш в основата му. ;) За жалост не е нещо ново.

Братле... няма как да ти сложат чип в мозъка ако не го ползваш. Кагво ще прави тоя чип..... компания на едноклетъчно ли. Все пак сме в бг.
 
Re: От: Re: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистъ

Братле... няма как да ти сложат чип в мозъка ако не го ползваш. Кагво ще прави тоя чип..... компания на едноклетъчно ли. Все пак сме в бг.

Не е нужно да работи мозъка на 100%, просто да приема информация е напълно достатъчно....те там в кораба майка ще си и обработят к използват както си знаят. :)
 
От: От: Личните данни на управители на фирми са публични в Търговския регистър!

но с електронен подпис могат да се видят всички документи в ТР, което обезсмисля коментара ти като цяло, защото няма как да регистрираш фирма без да впишеш егн-то си в нито един документ...

а електронен подпис струва 30тина лв за фл и 70тина за юл...

Абсолютно нищо не обезсмисля коментара ми, тъй като темата е подхваната, защото момичето се възмущава от факта, че е видяла лични данни в дружествен договор, а той може да се види без ел. подпис. Решението, което съм дал е именно в тази връзка.
 

Горе