Конкурс за: Лого за новинарски сайт

xvi_

Active Member
Рейтинг - 100%
5   0   0
Здравете,

Начало на конкурса: 29.07.2018

Краен срок на конкурса: 06.08.2018

Дата за обявяване на победител: 08.08.2018

Награда: 50лв.

Насоки към дизайнерите:

Домейнът ще бъде - itworld.bg
Сайтът ще бъде 'новинарски сайт' с новини от сферата на IT. В последствие е възможно да бъде направена секция за it обяви за работа. Общо взето всичко свързано с 'it света'. :)

Запознат съм с правилата на форума за организиране на конкурс.
 
Последно редактирано:
Красноречиво:
news.png
 
Друг вариант.
ITVARIANT.png

opsala.png
 
Последно редактирано:
Това сме го разисквали безброй пъти и стигнахме до извода който не му изнася да не участва.
Аз затова участвам рядко.
 
Не искам да звуча prejudicial (не знам как е думата на български), но ние си даваме дизайните, хубаво, до морал е някой дали ще плати.

Какво спира даден юзър да обере дизайните, то идеите са достатъчни, и после да си ги ползва/продаде?

Не знам...

Нямаме никаква защита. Ама и аз съм глупав че ги поставям с такава голяма резолюция.

А колкото по дискусията на джентълмените и дамите над мен, юзъра-автор хзиви е бил онлайн вчера следобяд. Доста след крайния срок като дата -- не е отговорил. Дано си е подготвил добро извинение, макар че няма да извини нищо реално, това извинение.

Директен бан и това е. Или поне предупреждение. Не знам...
 
Последно редактирано:
Аз за това и писах, защото го видях че е бил онлайн. /Даже от няколко дни си се подвизава тук, без да сметне за необходимо да отговори/приключи започнатия от него конкурс/. Което смятам за крайно некоректно. Относно защитата, няма такава. Освен воден знак, но всеки с дори малки познания би могъл да си го прекопира. Да не кажа,че от известно време имам бегли съмнения,че има хора, които го играят като трети лица. Пускат тук конкурс за лого за 50 лв. а те го препродават на реалния клиент за 200 - 300 например. Колко му е...

Вероятно и много други машинации са възможни след като е уредено по този начин. Могат да се правят дори фейк конкурси. Не е изключено нали? И не само за лого.

Най-малкото преди време казах, парите предварително да се депозират към админа или някой определен човек.
 
Аз за това и писах, защото го видях че е бил онлайн. /Даже от няколко дни си се подвизава тук, без да сметне за необходимо да отговори/приключи започнатия от него конкурс/. Което смятам за крайно некоректно. Относно защитата, няма такава. Освен воден знак, но всеки с дори малки познания би могъл да си го прекопира. Да не кажа,че от известно време имам бегли съмнения,че има хора, които го играят като трети лица. Пускат тук конкурс за лого за 50 лв. а те го препродават на реалния клиент за 200 - 300 например. Колко му е...
Има сървъс, който може да обърне чист jpeg като моя като вектор, но няма да споделям линкове да не давам идеи в главите на недоброжелателите.

И си права много за третите лица, но това няма как да се изконтролира. Това се случва масово в Upwork, Fiverr и особено Freelancer. Група тарикати пускат конкурси за по $10, бедните глупави индийци наддават като луди, после тоя тарикат продава на $500 на друг балък от Испания. Имам личен опит с това. Не съм го правил, но мой близък познат-хърватин въртеше подобни далавери. Кара чисто ново BMW 3er от 2016-та само от такива схеми и по цял ден пие Кока-Кола и пуши цигари по кафетата в Загреб.

Вероятно и много други машинации са възможни след като е уредено по този начин. Могат да се правят дори фейк конкурси. Не е изключено нали? И не само за лого.

Най-малкото преди време казах, парите предварително да се депозират към админа или някой определен човек.

И това го мислех. Забелязах странно поведение на даден юзър и се усъмних, че може да агитира други хора да пускат конкурси, той да ги печели, и после да вдига рейтинг и точки и по този начин да има по-голям шанс от останалите. Дизайните му честно казано са некадърни и смешни, и всеки нормален дизайнер ще разбере за какво говоря. Още повече сме в 2018-та, всичко е много по-променено от това, което той показва, което е типично за 90-те. Както и да е. Няма да визирам никого и да поствам имена, ще съм коректен, но надявам се този фарс да приключи, иначе тук ще остане един човек да конкурсва.
 
Извинявам се за забавянето. Наясно съм, че всички са си патили от тези конкурси, понеже авторите не обявават победители в срок или изобщо не се обявават. Няма нужда да давам оправдания, факт е, че не съм спазил срока. Искам да се извиня на всеки, който е очаквал да обява победител и да благодаря на всеки участвал.

Логото, което най-много ми допадна е това на @Victor Tsenov. Ще се свържа с него, за да се разберем.

Извинявам се на всички, че не отговорих на време!
 
Извинявам се за забавянето. Наясно съм, че всички са си патили от тези конкурси, понеже авторите не обявават победители в срок или изобщо не се обявават. Няма нужда да давам оправдания, факт е, че не съм спазил срока. Искам да се извиня на всеки, който е очаквал да обява победител и да благодаря на всеки участвал.

Логото, което най-много ми допадна е това на @Victor Tsenov. Ще се свържа с него, за да се разберем.

Извинявам се на всички, че не отговорих на време!

И аз се извинявам но доста намирисва на схема. Не просто защото принципно с тоя хал тука са потенциални, а защото ти си беше онлайн в сайта през тези дни, а отговаряш едва след като се вдигна шум.

Нека да чуем и мнения на незасегнати, и нека и други си кажат мнението и риск да засегна някой ще кажа, че изборът ти е доста странен.
Искам да чуя други мнения.

И искам да чуя какво мислят хората, също и Блинки, и каква е пречката да се сложи минимален праг и ковчежник?

А иначе схемата която е обяснил Неромаре не виждам как може да се избегне. Това съм го чувал и аз. Дори може да се прави от фирми. Който получават поръчки за много повече пари, да ходят да пускат конкурси за по 50 лв. и да си избират дизайн после на нас балъците. Какво стана с оня конкурс за биткойните ? Сайта май след колко месеца не е сложил логото "победител".
 
Последно редактирано:
Не искам да звуча prejudicial (не знам как е думата на български), но ние си даваме дизайните, хубаво, до морал е някой дали ще плати.

Какво спира даден юзър да обере дизайните, то идеите са достатъчни, и после да си ги ползва/продаде?

Не знам...

Нямаме никаква защита. Ама и аз съм глупав че ги поставям с такава голяма резолюция.

А колкото по дискусията на джентълмените и дамите над мен, юзъра-автор хзиви е бил онлайн вчера следобяд. Доста след крайния срок като дата -- не е отговорил. Дано си е подготвил добро извинение, макар че няма да извини нищо реално, това извинение.

Директен бан и това е. Или поне предупреждение. Не знам...
Той си беше онлайн много пъти след края на обявения от него срок... дори му писах да го питам ще обявява ли победител, онзи ден май, но отговор не получих. Е как може човек да не си помисли, че става въпрос за схема? Нормално нали? У нас тарикати с лопата да ги ринеш.
 

Горе