Лоши новини за CashBurners

happyslacker

New Member
Important update, about the future of CASHBURNERS

Postby boss » Tue Sep 18, 2012 4:01 pm
Some major changes are comming to CB over the next few months. To support the new MC and Visa regime, and will effect most affiliates

The most important will be the abolition of Templates.

Affiliates linking to our official sites will not need to do anything, however If affiliates want to have their own templates, they will need their own merchant account and go through our dropshipping program.

Effective immediately, we have disabled the template section.


Dont panic, for now we are still accepting orders from your old templates.

Накратко: прекратяват практиката за white label сайтове, направени с безплатни темплейти.

Който иска да продава чрез white label сайтове ще се наложи да има собствен merchant account и по този начин да приема плащания директно от клиентите (и да плаща на CashBurners за стоката на принципа на dropshipping).

Това значи, че всички техни афилиейти ще се наложи или да избират:
- да прекратят дейност,
- да си регистрират фирма (ако нямат) и да продават стоката директно на клиентите чрез собствен merchant account или
- да насочват трафика към сайтовете на CashBurners като отчитането на комисионните ще става по бисквитената технология (клиента щрака на афилиейт линк, записва се бисквитка с информация за лицето, което трябва да получи комисионната).

Интересно е дали други афилиейт програми ще последват същата политика.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Лоши новини за CashBurners

Обърнете внимание, че в случай на собствен merchant account афилиейтите (които вече няма да са афилиейти, а търговци) ще се сблъскат със следните проблеми:
1) Поддръжка на фирма, включително и водене на счетоводство (ако фирмата е регистрирана в държава, където това се изисква - напр. в България).
2) Облагане с ДДС (ако се продава на клиенти от ЕС и фирмата е регистрирана в държава от ЕС).
3) Плащане на солени такси за charback (включително friendly fraud).
4) Скъпи данъчни и правни консултации - ще трябва да си платите за да разберете как точно да си структурирате бизнеса и водите счетоводството за да нямате проблеми.
5) Други проблеми.
 
От: Лоши новини за CashBurners

Май цялата работа е заради 3) Плащане на солени такси за charback (включително friendly fraud). Скоро мярнах тема, че имат проблеми с PayPal и заключени акаунти заради рефънд.
 
От: Лоши новини за CashBurners

водене на счетоводство (ако фирмата е регистрирана в държава, където това се изисква - напр. в България)

Това ме заинтригува - има ли списък някъде с държави, които не държат на счетоводството особено? :oops: 8)
 
От: От: Лоши новини за CashBurners

Това ме заинтригува - има ли списък някъде с държави, които не държат на счетоводството особено? :oops: 8)

провери офшорните зони :beer:
 
  • Like
Реакции: Alf
От: От: Лоши новини за CashBurners

Това ме заинтригува - има ли списък някъде с държави, които не държат на счетоводството особено? :oops: 8)

Виж например Белиз, Доминика (да не се бърка с Доминикана или Доминиканската република), Панама, САЩ (Делауеър). Имай предвид, че изключението за водене на счетоводство важи само ако компанията (почти) няма дейност в страната (освен registered office разбира се, и директорите (формални директори, nominee directors, номинални директори) може да са местни лица без това да доведе до задължение за водене на счетоводство и плащане на данъци като местна компания). Например ако компанията продава на клиенти в САЩ няма как да е регистрирана в САЩ (Делауеър) без да води счетоводство и да плаща съответните данъци като другите американски компании (корпоративните данъци в САЩ са жестоки в сравнение с нашите мижави 10%). Затова е добре да е регистрирана в Белиз или Доминика например, няма проблем компания от Белиз да продава (чрез дропшипинг - стоката се праща от друга държава) на американски клиенти (разбира се фирмата регистрирана в Белиз няма как да има физически магазин в САЩ без да се наложи да води счетоводство и плаща данъци като американска компания). Панама не ти препоръчвам, защото има изискване за трима директори (в Белиз и Доминика е един), което усложнява много неща и излиза по-скъпо подготовката на документите за отваряне на сметки - банкови, merchant account, сметки при инвестиционен посредник и т.н.).

За офшорните фирми бях писал в тази тема и в други теми.

Вижте и Wikipedia: International business company.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Alf
От: Лоши новини за CashBurners

Май цялата работа е заради 3) Плащане на солени такси за charback (включително friendly fraud). Скоро мярнах тема, че имат проблеми с PayPal и заключени акаунти заради рефънд.

Много отдавна не ползват PayPal, даже на афилиейтите не им се иска да плащат с PayPal. Решението няма нищо общо с PayPal, май картела Visa/MasterCard са решили да се преструват, че се борят с прането на пари, финансирането на тероризма и т.н. глупости на търкалета и са написали някакви безумия в договорите си (макар и да е трудно да се нарече договор документ, който няма как да не подпишеш, ако искаш да си в бизнеса - просто няма алтернатива на картела Visa/MasterCard).
 
Лоши, лоши. Колко да са лоши? :)

Реално едно нещо ще е голям минус тук - работа по преправяне и доста бомащина, ако някой реши да си го прави на своя глава. Но алтернатива №1 е добра, защото програмата дава на афилиейтите си да използват и къстамизират собствени сайтове, които да препращат трафик директно на сайта им, или на някоя страница от него, което е и по логичното. Втори, търсачките и в частност Google са станали толкова злонамерени към подобни аф. тамплейти и други такива онлайн шопове, че те предпочитат да лансират нещо къстам или просто добре направен техен тамплейт с информация и ако потребителя реши, че продукта задоволява нуждите - тогава да отиде към такъв шоп.

Не искам да говоря празни приказки, но имам (знам) случай, в който тамплейт на програма, играеш и шоп за обработка на поръчките бе преправен на информационен сайт, който даваше само информация и привличаше със съвети и качество. По този начин трафика му скочи. И колкото и инфо да слагаше в блога си към него и прочие, просто той имаше една цел - да продава от този тип продукти и това не се харесваше особено, както и самата информация качвана там имаше тази цел. Не е голям колапс, а просто политика, която практикуват много програми, като:

- SellHealth
- PillsMoney
- MoreNiche


И доста други. Продажбите се случват там, както е и сега де, но не се позволява от тамплейта да се селектира и начислява сума и т.н.
 
От: Лоши новини за CashBurners

Проблемът е, че "официалните" сайтове на CB са с ниско качество. До сега афилиейтите, които правеха собствени сайтове (или с безплатен темплейт + редакции на текста, или със собствен темплейт и собствен качествен текст) печелеха от това, че имат хубав сайт (по-хубав от "официалния").

Колкото и хубав сайт да имате, ако пратите потребителя на "официалния" сайт и той не изглежда добре (правописни грешки, "печатни" грешки и т.н.) не очаквайте много продажби.
 
От: Лоши новини за CashBurners

В крайна сметка,ако използваме темплейтите готовите от cashburners с наше уникално съдържание(имам впредвид текста),няма да бъдем засегнати от тази промяна,така ли?

Аз това разбрах на сайта на CB.
 
От: Лоши новини за CashBurners

В крайна сметка,ако използваме темплейтите готовите от cashburners с наше уникално съдържание(имам впредвид текста),няма да бъдем засегнати от тази промяна,така ли?

Напротив, точно обратното е. Всеки, който има сайт, който насочва клиентите директно към страницата за billing (вместо към "официалния" сайт на продукта чрез афилиейт линк) ще бъде засегнат. За сега всичко работи както преди, но в бъдеще ще се наложи да приемате плащания директно от клиентите и да плащате на CashBurners за стоките, които те ще изпращат на клиентите (т.е. вие ще станете търговец, който купува от CB и продава на клиента, няма повече да бъдете афилиейти).

Ако не искате да приемате плащания от клиентите (за което се изисква да имате фирма и т.н.) ще се наложи да преработите сайтовете си така, че при натискане на бутона "order now" клиента да посещава "официалния сайт", където се натиска бутона "Add to Cart" и/или "Checkout".

Ако все още не сте разбрали - на вашия сайт няма да има нито бутон "Add to cart", нито бутон "Checkout". Тези бутони ще бъдат на друг сайт, където CB ще продават стоките. Вие ще трябва да пращате клиентите към сайтовете на CB чрез афилиейт линкове:

Код:
www.сайт-където-се-продава-продукта.com/?id=идентификатор-на-лицето-което-ще-прибере-комисионната

Ако искате да запазите тези бутони на вашия сайт ще трябва да имате фирма и да приемате плащания от клиентите.

Разбира се ако сте граждани на държава, където не се изисква да имате фирма за да извършвате търговска дейност, може и да не регистрирате фирма. Обаче вие най-вероятно сте граждани на България, а според българското законодателство вие сте длъжни да имате фирма, ако извършвате търговска дейност (защото сте овце и доброволно сте се отказали от възможността да живеете в държава, където законите са такива, каквито вие искате да бъдат).
 
От: Лоши новини за CashBurners

Самото препращане към друг сайт преди плащане удря по конверсията.

Но втората алтернатива не е особено практична (меко казано), освен ако вече не сте стъпили здраво на пазара и изкарвате прилични 4-цифрени печалби месечно. Как ще се направи тоя merchant account оттук идея си нямам...

Просто ще се препраща на грозните КБ сайтове as it seems.
 
От: Лоши новини за CashBurners

За тези, които правят по-малко от 4 цифрена сума ще им е по-изгодно да минат на друга афилиейт програма (или да пращат към "официалните" сайтове).

За тези, които правят поне 4 цифрена сума дилемата е по-интересна...
 
Мдам, знам и не смея да споря с това. Аз лично не ги харесвам от към дизайнерска гледна точка, да не говоря от информативна. Но е факт, че конвертират, поради другите 2 страни на нещата - елементарни сайтове с добре сбита информация, която не е разпръсната на 100 места, за да обърква потребителя. И този модел работи. Факт.

Това няма как да го избегнеш - ако са бастуни, си остават бастуни, ти само може да им кажеш, че са такива. И реално май на нас се пада честа да им го споменаваме от време на време, защото съм сигурен, че и част от неосъществените продажби ще се дължи и на тях вече. Хубаво е, и аз ще им го кажа при тях, че щом поемат такава насока, е редно да изчистят конверсията на максимум, защото така са го направили и другите. ;)
 
От: Лоши новини за CashBurners

Жалко, хубава програма беше... Пак ще трябва да търсим х'алтернатива. :(
 
От: Лоши новини за CashBurners

Другите афилиейт програми няма да прекратяват практиката с white label сайтове. Ще правят някакви промени, но ще продължи да бъде възможно клиентите да се пращат директно на страницата за плащане (а не към "официален" сайт на продукта, който ще ги води към страницата за плащане).

Може би CB тълкуват нещата грешно и по-късно ще се осъзнаят, в тяхна полза ще е. Защото има конкуренция и някои от важните афилиейти може да ги зарежат.
 
Не знам защо така са решили, но явно и те искат да следват примера на някои големи аф. програми, даващи само материали и ресурси, но не и сайтове, на които да се правят продажби. А си се води към техен продуктов или цял магазин.

Не мисля, че доста големи ще се откажат, по-скоро може да засегне конверсията им и да почнат да мрънкат. Всякакви проблеми засягащи афилиейтите се отразяват по един или друг начин на програмата. Хубавото е тук, че наистина имат силна конверсия и това до една степен ще задържи много хора с тях. ;)
 
От: Лоши новини за CashBurners

Ако не се усетят на време имам лошото предчувствие, че това ще е края на CB колкото и оптимистично да го играе Blinky. Доста народ ще се прехвърлят към други афф. програми за да не губят пари, останалите след известно време на много лоша конверсия и те ще хванат гората.

PS: Линковете генерирани от Hardcode Linking Generator-а и те ще изгорят ако съм разбрал правилно? :)
 
Ако не го отиграят добре, вярвам, че няма да имат много светло бъдеще. Оптимист съм най-вече защото знам, че зад тази програма седят хора с доста голям опит, натрупан през годините и всичко, което правят като генерални промени е редно да ги обмислят преди заставането им зад тях. Но ако не го направят като хората, рискуват да последват съдбата на една от най добрите програми някога за мен - GenBucks.

Вярвам, че е възможно да се препраща и към техните ордър страници, което ще е нещо не толкова по-различно от сега. Говоря за хората, ползващи техните тамплейти. ;)
 
От: Лоши новини за CashBurners

Препращането към "ордър страниците" (страницата, където се намират бутона "Add to cart" или "Checkout") е проблема, защото намалява конверсията (тези страници изглеждат различно от страницата на сайта, който е пратил клиента там и т.н.).
 

Горе