Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

SixZeros

New Member
здравейте,

преди да мина към adsense имах реклами на няколко букмейкърски къщи, следях статистиката към едната от тях, средно 100-120 клика на ден към нейните реклами, какво е положението сега с реклами на гугъл се вижда в прикачената снимка (1 банер 468х60 топ позиция до логото на сайта и 2 банера 160х600 един под друг отново топ позиции)

как ви се струва?
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    127.7 KB · Преглеждания: 126
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

е те адсенс ако не те работят кой да го направи, лъжат
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

А дали ще се разсърдят ако нацвъкам в сайта и 1-2 реклами на adnow примерно или на друга рекл. програма ? :)
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

А дали ще се разсърдят ако нацвъкам в сайта и 1-2 реклами на adnow примерно или на друга рекл. програма ? :)

Припомни си договора с AdNow за да не те "нацвъкат" те и после пак да се жалваш тук :) !
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Голямата разлика на кликанията се дължат на друго, а не, че Адсенс лъжат!
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Ако това ще Ви успокои:
1. Лично аз съм имал случаи на един клик от около 800 показвания (на широк банер на прилично централно място в екрана както на настолен компютър, така и на мобилно устройство). Вашата драма е голяма, но не е най-голямата!
2. Когато започнах с тази програма, задавах същите въпроси. Дали не мамят? И... направих проверка, генерирайки си сам кликове. Разбира се, в рамките на разумното като обем. Системата ги отчиташе безпогрешно! Е, няма как да знам дали цената е такава или инаква и кой кому колко е платил за нещо, но бройката се отчиташе перфектно.

Ако говорим по принцип:
1. Трябва да се направи разликата между удобно (евтино, достъпно) и качествено (доходоносно).
2. Трябва да се работи в посока към изграждане на дългосрочна връзка с определени рекламодатели. Имам предвид да се прескочат всички посредници. Така имаме перфектния контрол върху показваните реклами и максималното заплащане. Но това е най-трудното за реализиране.

Възможните причини за малкия обем кликове в конкретния случай може да са много:
- да има силен контраст между рекламата и оформлението на страниците и това да отблъсква потребителите (някои не са съгласни с подобно твърдение, но за мен то е категоричен факт);
- да има несъответствие между съдържанието на сайта и темата на рекламите (това е доста по-сложно като зависимост, но образно казано е така);
- или друго...

Не съм сигурен дали мога да помогна, но ако дадете линк към сайта, със сигурност ще "съветвам" в условия на по-малка неопределеност :)
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Bobkata - най-лесно е когато от адсенса не спечелиш хиляди евро, да кажеш че лъжат.
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Припомни си договора с AdNow за да не те "нацвъкат" те и после пак да се жалваш тук :) !

сега погледнах и съм "Rejected by moderator"
без обеснение защо, без нищо... несериозна работа, отсвирвам ги и тия :)

ще си кютам само с адсенс, колкото толкова, все файда :)
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Да, разбира се. Затова споделям, че съм го преживял лично. Иначе при тесни (строго специфични) теми тази схема за реклами може да е доста прилична.
 
От: От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Ако това ще Ви успокои:
1. Лично аз съм имал случаи на един клик от около 800 показвания (на широк банер на прилично централно място в екрана както на настолен компютър, така и на мобилно устройство). Вашата драма е голяма, но не е най-голямата!
2. Когато започнах с тази програма, задавах същите въпроси. Дали не мамят? И... направих проверка, генерирайки си сам кликове. Разбира се, в рамките на разумното като обем. Системата ги отчиташе безпогрешно! Е, няма как да знам дали цената е такава или инаква и кой кому колко е платил за нещо, но бройката се отчиташе перфектно.

Ако говорим по принцип:
1. Трябва да се направи разликата между удобно (евтино, достъпно) и качествено (доходоносно).
2. Трябва да се работи в посока към изграждане на дългосрочна връзка с определени рекламодатели. Имам предвид да се прескочат всички посредници. Така имаме перфектния контрол върху показваните реклами и максималното заплащане. Но това е най-трудното за реализиране.

Възможните причини за малкия обем кликове в конкретния случай може да са много:
- да има силен контраст между рекламата и оформлението на страниците и това да отблъсква потребителите (някои не са съгласни с подобно твърдение, но за мен то е категоричен факт);
- да има несъответствие между съдържанието на сайта и темата на рекламите (това е доста по-сложно като зависимост, но образно казано е така);
- или друго...

Не съм сигурен дали мога да помогна, но ако дадете линк към сайта, със сигурност ще "съветвам" в условия на по-малка неопределеност :)

нещо против на лично съобщение да ти пратя линка?
 
От: От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

нещо против на лично съобщение да ти пратя линка?

Не, разбира се. Пратете ми го на лично съобщение, ще го погледна, ще го помисля и ако случайно измисля нещо, ще го споделя :)
 
От: Лъжат ли ме с кликовете AdSense?

Адсенс винаги е била и си остава най-коравата ппц мрежа. Другите дори не се и доближават до тях, за съжаление. Истината е , че за измама не може да се говори, всичко си зависи колко ти е качествен трафика и от товс цената на кликовете. А че връщат кликове като невалидни да това се случва постоянно. Имай впредвид, че адсенс не обичат много трафика изцяло от фейсбук и цената на клик там доста падна да не говорим, че на мен ми гръмнаха няколко акаунта за 1 година без причина много ясно, всичко е наред от моя страна, но идва даден момент, когато рекламодателите правят някаква равносметка от кои сайтове им е кликано и съответно каква е конверсията и като видят, че имаш по 20-30 евро от твоят сайт на ден и никакви продажби и почват да флагват и се стига до момент, когато банана си идва.
 
Пробвай да си смениш позицийте на банерите. При поглед на скрийншота ти се вужда че банерите ти не са на добра видима позиция. Измести всичко абов дъ фолд и високо белоу дъ фолд.
И когато се вдигнат процентите на видими импресии ще се вдигнат и прходите. Не не те лъжат от адсенс :)
 

Горе