МУЗИКАУТОР Иска Пари

TouchDown

Member
Здравейте,
имам онлайн радио за бг рап музика и днес получих писмо от МУЗИКАУТОР в което пише, че трябва да им плащам за авторски права.Какво ще ме посъветвате да правя?
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Плати им. Виж колко би ти струвало. Другия вариант е махай радиото.

Що се отнася до български филми и музика - сети се, засягаш бг интереси на големи фирми. Не те съветвам да им удариш игнор.
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Първо изясни кои изпълнители представят и ги махни от плейлиста. Мюзикаутор не представляват автоматично всички изпълнители ( да ме говорим , че Сигнал водехадело срещу тях).
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Как да им плати, при положение че искат ебати наглите суми, а на човека радиото да не мислиш че печели пари?
 
Re: От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Първо изясни кои изпълнители представят и ги махни от плейлиста. Мюзикаутор не представляват автоматично всички изпълнители ( да ме говорим , че Сигнал водехадело срещу тях).
Да, определено провери кои автори представляваш и им тегли една майна или заваряй радиото. Има и шанс ад а го оставиш, но доколкото знам не искам малки суми за музиката си.
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

В писмото пише, че сумата се определя от това колко слушатели има и се плаща всяка година, грлобата била от 2000 до 20 000лв.
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

ІІ. РАЗМЕР НА ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯТА

Тарифа за авторски възнаграждения, дължими от оператори на Web радио
Брой ползватели Фиксирана сума (без ДДС)
до 10 000 посещения месечно 502 лв. / година
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Или пък го "продай" в чужбина и могат да те фанат за долуподписаният
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

А тъй като в писмото, което са ми изпратили започва така: "На вниманието на радио „EILO“" явно при копирането са забравили да променят името на радиото и мисълта ми е при евентуални санкции мога ли да използвам това, че пише друго име на радио, и поради тази причина съм не съм и отговорил.
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Да, ако се стигне до съдебни искове би могло да се използва в твоя полза, но по-вероятно е да не се стигне до там. Им али начин да видим снимка на писмото ? Просто от любопитство.
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Това е писмото:
На вниманието на радио „EILO“<br />
Уважаеми г-не/г-жо,<br />
С настоящото бихме искаме да Ви информираме, че използвайки музикални произведения във своята дейност, съгласно разпоредбите на Закона за авторското право и сродните му права, Вие следва да уредите авторските права върху излъчваните музикалните произведения.<br />
Носители на авторски права върху едно музикално произведение са авторите на музиката, текста и аранжимента, както и музикалните издатели. Световна практика е договарянето при този тип използване да се осъществява от сдружения за колективно управление на права, каквото се явява Музикаутор за територията на България. МУЗИКАУТОР е единствената организация за колективно управление на авторски права върху музикални произведения и свързаните с тях литературни произведения, която има лиценз от Министерство на културата. Наши директни членове са над 2500 български автори, като имаме сключени над 60 договора за взаимно представителство с чуждестранни сдружения за колективно управление на авторски права. На тази база Музикаутор представлява авторите от близо 100 страни в света и над 95% от световния репертоар, който се използва в България. МУЗИКАУТОР е единственото дружество, оторизирано да защитава правата на авторите, членове напосочените дружества от съответните държави и да отчислява възнаграждения към тях. Музикаутор осигурява справедливо възнаграждение за труда на авторите и предоставя лесна и бърза лицензионна услуга на своите клиенти (ползватели на музикално съдържание).<br />
Подписването на договор с МУЗИКАУТОР Ви гарантира легално използване на музикални произведения. Той е на бланкетна основа - т.е. ние ви отстъпваме авторски права за целия репертоар, който управляваме, като изборът каква музика да излъчвате по уеб-радиото е Ваш. Възнаграждението, което следва да бъде заплатено, се определя на база на тарифа, одобрена от Министъра на културата, представлява годишна сума и зависи от броя посещения на уеб радиото. <br />
Моля, имайте предвид че в случаите на използване на музикални произведения без уредени авторски права, законът предвижда санкции в размер между две и двадесет хиляди лева, които биват налагани от органите на Министерство на културата. <br />
<br />
Приложени, Ви изпращаме правилата за определяне на дължимото възнаграждение и договор. <br />
Оставаме на Ваше разположение за всички въпроси, които Ви интересуват относно легалното ползване на музикални произведенияи подписването на договор с МУЗИКАУТОР.<br />
<br />
Моля да ни предоставите Ваш актуален e-mail адрес, на който да Ви изпратим тарифата за уеб радио, както и договора, за ваша информация.<br />
<br />
Поздрави,<br />
<br />
Светослав Станоев<br />
<br />
<br />
******************************<br />
<br />
ул. \"Будапеща\" 17, ет. 4<br />
гр. София 1000, България<br />
<br />
тел.: 0700 10 350 <br />
(+359) 2 980 10 35; 989 02 64; 989 02 97<br />
факс: (+359) 2 9800253<br />
www.musicautor.org
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Продай домейна в чужбина и прехвърли хоста в чужбина, ако имаш възможност и им го подай
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Музикаутор не са единственните! Другите са Профон и има още едни нови...
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Ето и още една. Гледай и господари на ефира - там се споменава за фирмата. Уж били измамници, после се оказа, че не са... такива работи ЦЪК

Само не мога да си обясня защо всяка от фирмите твърди, че е единствената като дотук стана ясно, че има поне 3.

Да, за Профон и аз знам, така че музикаутор не са единствените...
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Ето и още една. Гледай и господари на ефира - там се споменава за фирмата. Уж били измамници, после се оказа, че не са... такива работи ЦЪК

Само не мога да си обясня защо всяка от фирмите твърди, че е единствената като дотук стана ясно, че има поне 3.

Да, за Профон и аз знам, така че музикаутор не са единствените...

Днес гледах видео по Нова Тв точно с ЕАЗИПА и се оказа, че в техните правомощия не влиза моя проблем.
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Аха, еми остава Профон, тогава. И може би някоя друга фирмица, ако изобщо има такава...
 
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

нормално е да ти искат пари...
ако изкарваш пари - плати си и се развивай легално

ако не - нямаш друг вариант освен да затвориш радиото
щом са те набелязали, въпрос на време е да предприемат нещо ако не получат отговор
 
  • Like
Реакции: veda
От: МУЗИКАУТОР Иска Пари

Защо да няма избор ако го прехвърли на холандски хостинг и домейна го премести в някоя читава фирма не могат да го барнат
 

Горе