Магазин от freelancer или opencart theme

Здравейте, за направата на онлайн магазин съм избрал opencart, но има два варианта.
1 - Да си купя някоя готова тема за по 50-60$ и да дам на някой да ми я сложи и да се направят някой леки промени.
2 - Изцяло да бъде направен сайта от freelancer-a .

Кой вариант е по-добър ? Интересува ме при кой SEO-то ще бъде по-добро и индексирането на първи места. Кой сайт има по-голяма вероятност да се чупи и всякакви предимства и недостатъци при двата варианта. Като голямо внимание обръщам на SEO.

Като за изработка от freelancer - не мога да отделя повече пари от 800-1000лв

Знам, че може би втория вариант ще бъде по-добър най-малкото от цената виждам разликата, но все пак искам да знам недостатъците и предимствата в единия и другия вариант (разликата в цената е ясна).
 
А каква е разликата от това Вие да си купите темата или да кажете на фрийлансера коя тема сте избрали, и той да я калкулира в цената?
"индексирането на първи места" няма никакво значение от това кой ще купи темата, след като и в двата случая сайта ще се изработва от freelanser, а не от Вас.
 
Добре аз ще си я купя. Но ако той изгражда целия сайт, а не я купува ? Няма ли когато я изработва от начало, а не е купена да има по-добро SEO. Аз няма как да я разработя, защото не разбирам от програмиране.
 

Горе