Малко помощ за натоварването на хоста

vladinc

New Member
Привет..
Имам сайт който е на Уордпресс.. с няколко хиляди поста и средно по 400 посещения на ден с около 2000 импресии и 10-20 човека онлайн едновременно..
Значи преди беше на шаред хостинг с 1 гб рам и като се завъдят малко повече хора и рам-а умираше заедно с процесорното натоварване..
след това го преместих на VPS с 1 Г рам понеже си мислех че ще се държи по-добре.. сега рам-а средно държи около 500 МБ но в последните 3 дни отново е тука има тука няма..
дали просто имам лош късмет или е нещо друго..
VPS-а е апаче + mysql + phpmyadmin инсталирано .. уордпресс-а е с аскимет, wassup и още един плъгин да дърпа рсс , което фактически пълни сайта със съдържание..
някой ще може ли да помогне с troubleshooting защото аз просто се изчерпах от към идеи..
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

Каквото и да го правиш това е WP ;), софтуер за малки неща.
Разкарай WassUp не ти е нужен и би трябвало натоварването да ти падне.
Кой е този плъгин за RSS-ите, че може и от него да имаш проблеми. Все пак си виж в логовете.
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

А със VPS с повечко RAM пробвал ли си, или това не се брои откъм изчерпаните идеи?
 
Re: От: Малко помощ за натоварването на хоста

http://feedwordpress.radgeek.com/ това е рсс-а ..
за кеширането - не знам дали ще има смисъл при положение че ping <ime_na_saita> ми дава request timed out.. от самия хост..
Контрол панела на ВПС-а дава че е онлайн ..

Ако е претоварено CPU-то може да не ти връща пинг! Кеша ще ти помогне за да не достигаш до толкова високо натоварване на процесора.

Колко е голяма базата ти данни?
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

А със VPS с повечко RAM пробвал ли си, или това не се брои откъм изчерпаните идеи?
ами 1ГБ малко ли е на VPS.. все още не изкарвам нищо от сайта за да си позволя да инвестирам в по-скъпи сървъри..

Колко е голяма базата ти данни?
20 МБ за 2-та сайта които хоствам там...
16 единия и 4 другия ..

Ако е претоварено CPU-то може да не ти връща пинг!
това не го знаех.. това е резултат от top :
top - 07:01:25 up 7 days, 17:47, 1 user, load average: 0.04, 0.06, 0.02
Tasks: 103 total, 1 running, 102 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
Cpu(s): 10.7%us, 0.7%sy, 0.0%ni, 85.4%id, 3.0%wa, 0.2%hi, 0.0%si, 0.0%st
Mem: 1034672k total, 863268k used, 171404k free, 28380k buffers
Swap: 3064k total, 80k used, 2984k free, 177660k cached
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

ами 1ГБ малко ли е на VPS.. все още не изкарвам нищо от сайта за да си позволя да инвестирам в по-скъпи сървъри..

Ами очевидно е малко.
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

Колко плащаш за сървър с 1GB? Видя ли офертата на Giga International? За 9,99 ЕВРО на месец ти дават сървър с 2GB RAM! Ако ти е проблем германския IP адрес може да сложиш CloudFlare - така IP адреса ще изглежда американски, ако се достъпва от бота на Google в САЩ.
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

за сървъра плащам 6 GBP / месец - http://www.putthosting.net/Q113/linuxvps.php
1024 VPS.. намерих си код за отстъпка и падна до 6 паунда ;)
Гледам на OVH офертите за mKS 2G .. но пък си и мисля.. деди за само 2 сайта.. малко става като да стреляш патки с гаубица :(
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

Сложих си Hyper Cache Extended на един WordPress, но не ми стана ясно нещо.

Мартин Лазаров каза:
Max server load average от друга страна е стойност, която можете да конфигурирате в своя Hyper Cache Extended плугин. Тази конфигурация ви дава възможност да окажете на Hyper Cache Extended кое натоварване (load average) на сървъра според вас е твърде голямо и плугина да мине в специален режим в който щади максимално ресурсите на машината. В този режим кеш не се регенерира, а единствено се създава, ако липсва такъв за изискваната страница. Когато натоварването падне под стойността на Max server load average кеша отново започва безопасно да се регенерира при нужда.

Този плъгин регенерира ли автоматично кеша за страници, които не се посещават? След като го инсталирах минаха може би десетина минути и Files in cache си стои 1. В директорията cache има само някакъв файл _test.dat с размер нула и това е.

До сега бях на Quick Cache и за него се твърди, че това нещо го може - периодично регенерира кеша, независимо дали страниците се посещават - т.е. не е нужно да се посети дадена страница за да се генерира кеш за нея. Това е полезно в случай, че сайта е посетен от Google - не се налага търсачката да чака при всяка заявка да се сглобява html кода - страницата се взима от кеша, защото предварително е готова.

Сайтовете, които имам се посещават главно от Google и е важно кешът да е готов когато търсачката започне да бълва заявки.

Посетих сайта си като нелогнат потребител и не се е генерирал никакъв кеш. Нещо настройките ли съм объркал?
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

.. малко става като да стреляш патки с гаубица :(

:) твоята работа е не точно патки с гаубица, а тир в гараж за трабант. btw на VPS-а част от рама отива в обслужването на услуги, които на shared hosting-а не ти се калкулират в memory limit-а. Т.е. ако на споделен си ползвал 1 GB (каквото и да значи това, но ми се въртят един ulimits или cloudlinux в главата), на VPS трябва да гледаш поне 100-150 МБ повече.
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

Представителите на хостинг бизнеса очевидно не са фенове на оптимизацията :) .

1ГБ РАМ трябва да държи доста повече 400 посетителя/ден.
Примерно на един 512 МБ-ов ВПС ме посещават няколко пъти (3-4-5 пъти) повече народ (вордпрески сайт естествено). Че и доволно разцъкват извътре. Свободния рам май не съм го виждал да пада под 150-200 МБ (там с буфер-муфери). Забавяне нихт.

ПС: Оптимизирано и кеширано лично от моя милост - любител-мазач на сървъри (не разбирам всичко дет го прая, ама върви пущината му :) ).
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

Untitled-2.jpg
това имам предвид за 1 Г на шаринг хоста.. докато сайта беше там , където в момента е 1.6 .. обикновено беше 500 и нагоре.. редовно се прецакваше като стигне 1 Г..
къде мога да погледна на ВПС-а логове за мемори .. аз това не съм се сетил да направя ..
 
От: От: Малко помощ за натоварването на хоста

Представителите на хостинг бизнеса очевидно не са фенове на оптимизацията :) .

Напротив, те са най-големите фенове на оптимизацията, но webmaster-ите започват да оптимизират, чак когато минат на VPS и реално осъзнаят факта, че когато от хостинга са им пращали писма за resource abusing не е било случайно :) . Иначе проблема много прилича на fastcgi php handler. Потребителите, които го ползват обикновено оставят настройките на apache и fcgid -то по подразбиране, само защото са чували, че така сайта ще се зарежда по-бързо, но без настройка си е нож с две остриета.
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

Виж файлът 5166
това имам предвид за 1 Г на шаринг хоста.. докато сайта беше там , където в момента е 1.6 .. обикновено беше 500 и нагоре.. редовно се прецакваше като стигне 1 Г..
къде мога да погледна на ВПС-а логове за мемори .. аз това не съм се сетил да направя ..

За VPS, ако искаш някаква форма на сттаистически графики е добра да се инсталира MUNIN : http://munin-monitoring.org/ . Ако не можеш да се справиш драсни едно лично съобщение.
 
От: Малко помощ за натоварването на хоста

това е тул за текущото състояние на сървъра с натрупване в графиките, а не анализатор на логовете :) нека поработи 72 часа за да събереш обективни данни. А като го инсталира добавили допълнителни графики или само тези, които са по подразбиране?
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за натоварването на хоста

ми следвах този туториал http://www.howtoforge.com/server-monitoring-with-munin-and-monit-on-centos-5.2
инсталирах и двете неща.. мунин и монит.. заедно с опцията ако има таймаут да рестартира серивса ..
изключително полезна добавка е тази джоджавка :)

Благодаря .. +реп
 

Горе