Малко помощ за транспорта

Viko

Well-Known Member
Здравейте,

Ще се наложи да пътувам по-често от бул. Рожен (ОМВ) до студентски. Варианта с колата го изключих, много солено ще ми дойде.
Гледам има маршрутки точно по този път - http://www.sfok.mikc.bg/node/34 ( 7 и 8 ) Цената в момента колко е и Студентски град/здс/ (зимен дворец предполагам) далеч ли е от УНСС ? Опитах се да видя горе долу къде се намира, но не ми го показва в гугъл мапс

тенкс предварително
 
От: Малко помощ за транспорта

От зимния дворец до УНСС обаче си е разстояние. Зависи дали ти се ходи пеш :) 15 тина мин е някъде но ако има сняг става оле мале. Вариант с кола особено в делничен ден си е кофти работа, трябват много здрави нерви за да не пребиеш някой :D . Всъщност тая маршрутката от къде минава, понеже повечето за да стигнат до зимния дворец минава ако не през, то доста близо до УНСС.
 
  • Like
Реакции: Viko
Не е малко 15 мин .. Не се бях замислял че може да минава през унсс
Едната минава през :
Обеля /бл.212/ - ул.115 - ул.102 - ул. "Илия Георгов" - бул. "Ломско шосе" - бул. "Рожен" - бул. "Княгиня М.Луиза" - бул. "Ал.Стамбулийски" - бул. "Хр.Ботев" - бул. "Прага" - бул. "Пенчо Славейков" - бул. "България" - бул. "Черни връх" - бул. "Св.Наум" - ул. "Ст.Михайловски" - бул. "Симеоновско шосе" - ул. "Н.Габровски" - ул. "Акад.Ст.Младенов" - ул. "Йордан Йосифов" - ул. "Акад.Борис Стефанов" - Студентски град/здс/

другата пак горе долу така :
Връбница 2/църква/ - ул. "Тричко Велев" - ул. "Златен клас" - ул. "Бели Дунав" - ул. "Ген.Н.Жеков" - бул. "Рожен" - бул. "Княгиня М. Луиза" - бул. "Ал.Княз Дондуков" - ул. "Г.Раковски" - бул. "Патриарх Евтимий" /обратно ул. "Любен Каравелов"/ - ул. "Фр.Нансен" - бул. "Черни връх" - бул. "Св.Наум" - ул. "Ст.Михайловски" - бул. "Симеоновско шосе" - ул. "Н.Габровски" - ул. "Акад.Ст.Младенов" - ул. "Йордан Йосифов" - ул. "Акад.Б.Стефанов" - Студентски град/здс/


ул. "Йордан Йосифов" ли е най-близо ?
 
От: Малко помощ за транспорта

да, тя минава по акад. Младенов и веднага като завие надясно по Й.Йосифов, слизаш. От там до УНСС са ти 3 мин или според зависи колко бързо ходиш.
 
От: Малко помощ за транспорта

Пък ти препоръчвам да вървиш пеша.
15 мин. са ебахти кратката разходка. 2 х 15 = 30 едва ти дава минимума необходимо движение на ден.
Считай го за фрий фитнес.
 
От: Малко помощ за транспорта

Ако OMW се намира на кръстовището на Жеков и Рожен (ще ме извиняваш, но не съм ходил в Надежда никога, не съм запознат с района, на гмапс рачитам) от бензиностанцията хващаш трамвай 6 посока център, после слизаш на Хилтън и там хващаш 94 за Студентски ;) Не знам с кое от двете (маршрутка или градски транспорт) е по-бързо, но все пак го обмисли и това.

И като говорим за маршрутки - те нямаше ли да ги махат сега октомври месец някъде?

*едит - http://www.sofiatraffic.bg/routes ползвай това да си навигираш от точка до точка, много работа ми върши на мен. Даже и някакви варианти с метро излязоха, ама 2 прекачвания някак си не си е оферта, ддз.
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Малко помощ за транспорта

е защо не минеш до метрото на обеля (даже с колата си за 5 мин, оставяш я там) хващаш метрото, слизаш на г. димитров и за 4 спирки с 280 или оня новия автобус дето не го знам. на връщане пак така и си слизаш на обеля и с колата се прибираш.
аз така правих, само че си оставях колата на руското посолство и слизах на жолио кюри. понеже метрото ми е на 3 крачки в единия край, а в другия се стига с кола за 5 минути до унсс
 
  • Like
Реакции: Viko
Re: От: Малко помощ за транспорта

Ако OMW се намира на кръстовището на Жеков и Рожен (ще ме извиняваш, но не съм ходил в Надежда никога, не съм запознат с района, на гмапс рачитам) от бензиностанцията хващаш трамвай 6 посока център, после слизаш на Хилтън и там хващаш 94 за Студентски ;) Не знам с кое от двете (маршрутка или градски транспорт) е по-бързо, но все пак го обмисли и това.

И като говорим за маршрутки - те нямаше ли да ги махат сега октомври месец някъде?

*едит - http://www.sofiatraffic.bg/routes ползвай това да си навигираш от точка до точка, много работа ми върши на мен. Даже и някакви варианти с метро излязоха, ама 2 прекачвания някак си не си е оферта, ддз.

Доколкото знам няма да ги махат преди да се довърши метрото. Мерси за сайта, там препоръчителния маршрут излиза споделения от теб

И метрото е оферта, май ще се пробват всички предложения и ще избера най-бързото

П.П. Идеята ми беше да е директно - без прекачване, затова се загледах по маршрутките
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за транспорта

*************************
 
От: Малко помощ за транспорта

Слизаш от 7 или 8 на зала Христо Ботев и от там за 5 минути си до УНСС. Може да слезеш и на предната спирка преди залата и от там да стигнеш. Виж в google maps кое къде се намира.
 
От: От: Малко помощ за транспорта

От зимния дворец до УНСС обаче си е разстояние. Зависи дали ти се ходи пеш :) 15 тина мин е някъде но ако има сняг става оле мале.


От Зимния до УНСС е не повече от 5 мин,(през блоковете) дори да се влачиш...Да не си ги засичал пиян(от тротоар до тротоар:))
 
От: Re: Малко помощ за транспорта

Старичка е темата, обаче ме подсети, че според Иво Сиромахов маршрутките са най-вълнуващото транспортно средство. "Само срещу лев и петдесет човек получава уникалното преживяване да приюти в скута си 130-килограмов потен чичо и да се бори за всяка глътка въздух."
 

Горе