Малко тъпи въпрос за blogger

kanadeca

Member
Имам 3 въпроса:

1.Искам да направя няколко допълнителни страници в blogger с различно съдържание като се показва линк към тях в дясното меню, но нещо не мога да се светна как... прерових всичките настройки няколко пъти и не можах. Виждам, че тук един потребител го е направил: http://getecstasy.blogspot.com/. Знаете ли как?

2.Има ли смисъл в да слагам мета тагове в темплейта?

3.Като отидеш в Settings/Publishing ти излиза едно поле за смяна на името... какво е това поле? Къде да публикува статиите или сменя името например от www.ime.blogspot.com на www.ime2.blogspot.com?
 
1. еми даваш линк към самата статия...няма нищо сложно, помисли малко и ще се сетиш как става...

2. незнам дали има смисъл, аз съм си сложил за всеки случай... :D

3. от там май се сменяше домейна т.е. от ime.blogspot.com на ime2.blogspot.com
 
И аз така мислих, с линк, но от никъде не видях как мога да я махна да не се показва в началната страница, в началната искам да има само една статия!
 
iNDESiGN каза:
от настройките правиш така че да ти се показва по един пост на страница...така се показва само последната написана... :)

Естествено, мерси!
 
kanadeca каза:
2.Има ли смисъл в да слагам мета тагове в темплейта?
Има абсолютна нужда от META DESCRIPTION таг за всеки блог. Защото когато посетител намери блога ти като резултат от търсачка, точно този таг ще бъде обяснението; рецензията под заглавието, което ще го привлече и накара да го посети.

WGq79234.gif
 
Ами всъщност от блогър автоматично ти се дават title and description въпроса е дали има нужда от добавяне на други мета тагове?
 
kanadeca каза:
Ами всъщност от блогър автоматично ти се дават title and description въпроса е дали има нужда от добавяне на други мета тагове?
само title-а си го слага автоматично без description
 

Горе