Вчера с приятел бяхме тръгнали по работа, газта му свърши, и понеже ни бе по път, решихме да пробваме новата бензиностанция "Марешки -Люлин". Никога вече!
Бензиностанция "Марешки -Люлин" е достъпна само ако идвате от юг. Ако пътувате на юг, трябва да се помотаете по обръщане на Околовръстното. Дори да пътувате в правилната посока, бензиностанция "Марешки -Люлин" е трудно забележима и спокойно може да я подминете.
Има пробив и достъп откъм жк Люлин, но той е блокиран:

watermarked-20170317_122904 1.jpg

Газ има на почти всички редици, но само на колонките от далечната страна спрямо пристигането. За да стигнете до газта, трябва да изчакате зареждащите бензин или нафта на близките колонки. Две колонки за пропан-бутан не работеха.
За 20 тонните камиони (тирове) са предвидени най-далечните и неудобни колони. Не висях никакъв камион, за двайсетте минути, които прекарахме там.
Касата е до изхода, едва ли не във Филиповци (мъничкото, сивичкото в далечината):

watermarked-20170317_122858 1.jpg

Ако искате да заредите и бензин с газта, трябва първо да идете и да си платите газта, а после да се върнете и налеете бензин, и да идете и платите и него.
Внимание!
На бензиностанция "Марешки -Люлин" се плаща само в брой!

watermarked-20170317_122834 1.jpg

Ако нямате кеш, ПИБ и бензиностанция "Марешки -Люлин" са се погрижили - има банкомат в касата, със съответните такси при теглене, трудно откриваем:

watermarked-20170317_122408 1.jpg

Докато чаках, не забелязах някой да го ползва. Явно българина е предвидлив човек и винаги има сто-двеста лева в джоба.
Ефекта от зареждането на 30 литровата газова бутилка не си струваше въртенето по пътя и чакането в бензиностанцията.
Ако карате много и имате поне 100 литров резервоар, или минавате от там, може да има някаква сметка да се ходи специално за зареждане.
Лично аз повече не бих зареждал на бензиностанция "Марешки -Люлин". Махленската ми бензиностанция предлага сходни цени и не се чака.
 
Банани по шест цента килото знам къде има.
Но дали е смислено да ида до там и да купя толкова много?
 
Бензиностанция на Марешки влияе на цените в целия район около нея, така че пак е добре за теб да я има, Чиче! Така че няма защо да му се сърдиш чак толкова...

Ти да не се влязал в някоя политическа схема !? Гледам последно време много подобни новини ....
 
На 49 колонки очакваш по гише за всяка? Все на някой ще му е далеч. По бензиностанции масово се плаща в брой. Обърни внимание.
Не знам с тая газ, но на мен на всеки 50лв заредени на 1.84,колкото е в Пловдив при него и околните, ми идват едни 100-120км бонус спрямо останалите, които продават на 2.12лв. Що да бягам от 3 дни безплатно градско?
 
Много отдавна се научих да продавам скъпо. И не ми е проблем да купувам по-скъпо.
В живота има по-важни неща от цените.
Концепцията на бензиностанцията е ниска цена. Въобще не е мислено за удобство и практичност. А когато един бизнес не е удобен и практичен, то той в крайна сметка е скъп.
Още помня приказките на Марешки, когато купуваше една аптека на мой близък познат.
Според Марешки, за оборота и печалбите, които реализираше аптеката на "Иван", били нужни още две гишета и четири човека персонал!
Въпреки, че "Иван" го правеше без тези 4 човека.
Имам лични впечатления за уменията на Марешки, които се потвърждават с тази бензиностанция.
 
Ти да не се влязал в някоя политическа схема !?
Много отдавна. Нарича се политическа схема на Вискяр. ;)
 
Поредната "предриемаческа" тема пълна с позитивизъм и попръжни към някой печелещ пари. :) Неудобната и гадна бензиностанция гледам дори от тези снимки е пълна с народ.
 
Да няма плащане с карта си е чист мазохизъм - дори в изостанала България. В крайна сметка самото присъствие на бензиностанцията ще свали цените на останалите кожодери.
 
Иначе като гледам има доста наплив към тази бензиностанция :D
Някой да има впечатления от качеството на горивата който предлага Марешки?
 
За пореден път в "предприемаческа" тема хора се връзват на ченгесарски похвати за купуване на гласове. Днес утре и в други ден ще си купиш евтино бензинче, а след това Марешки и ГЕРБ в коалиция ще ти източват държавата (твоите пари) за десетки милиони. Кебапчетата ги сменихме с евтин бензин.
 
И аз съм зарежда няколко пъти до горе бензин и не съм имал проблеми, разхода е същия. И дизел съм сипвал, според мен си е тегав по default тъй че отново няма разлика.

Попаднах на статия където се обясняваше че са били по евтини горивата, защото били мешани с някви масла и не се плащал акциза. Така или иначе не виждам разлика в разхода
 
На мен зиматА ми замразена колата с дизел от там. Ама то май никой дизал нямаше да издържи на този студ. Беше си обикновен. За сега ми е малко на ръба мнението за тези бензиностанции. Иначе колони до не знам си къде по тия колонки. :) Нормално, с тези цени. За 100 лева пълня на обикновените бензиностанции, а на Марешки - за 90 прелива резервоара. Дизел пълня. Но то навсякъде е шит горивото ни, така че за качество не смея да говоря.
 
При минус 20 обикновенната нафта замръзва от където и да я сложиш. На мен ми е замръзвала нафта и от ОМВ и от Шел. От тогава, дойде зимата, слагам само от ОМВ скъпата.

На мен зиматА ми замразена колата с дизел от там. Ама то май никой дизал нямаше да издържи на този студ. Беше си обикновен. За сега ми е малко на ръба мнението за тези бензиностанции. Иначе колони до не знам си къде по тия колонки. :) Нормално, с тези цени. За 100 лева пълня на обикновените бензиностанции, а на Марешки - за 90 прелива резервоара. Дизел пълня. Но то навсякъде е шит горивото ни, така че за качество не смея да говоря.
 
При минус 20 обикновенната нафта замръзва от където и да я сложиш. На мен ми е замръзвала нафта и от ОМВ и от Шел. От тогава, дойде зимата, слагам само от ОМВ скъпата.
Да. За това не си правя крайни негативни заключения. Явно и другите щяха да ме издънят така. :)
 
С по хубава кола дизел не си правете експерименти, само от скъпата нафта и това е. Нито ще замръзне, нито ще ви запуши филтъра за твърди частици.
 
За пореден път в "предприемаческа" тема хора се връзват на ченгесарски похвати за купуване на гласове. Днес утре и в други ден ще си купиш евтино бензинче, а след това Марешки и ГЕРБ в коалиция ще ти източват държавата (твоите пари) за десетки милиони. Кебапчетата ги сменихме с евтин бензин.
ДПС + БСП са по правилната коалиция , нали ?
 
При минус 20 обикновенната нафта замръзва от където и да я сложиш. На мен ми е замръзвала нафта и от ОМВ и от Шел. От тогава, дойде зимата, слагам само от ОМВ скъпата.
От две години зареждам само обикновена нафта от Шел или Лукойл, оставял съм по 2-3 дни колата в най-студените дни да стои отвън, че не ми се стърже леда като само я припалвам за 10 минути, но не знам какво е чувството да замръзне. Пали ли въобще или ако запали, не иска да се движи ли колата? Какво означава този термин :D Че масло и филтри не съм сменял две години, май му е време..
 
Последно редактирано:

Горе