Маркетплейс въпрос

Mladtehnik

Active Member
Здравейте,

Пища във връзка с един сайт който ми предлага да продавам на неговата платформа.
сайта е chopni.com - интересно ми е имате ли наблюдения, отзиви и т.н ...
И според вас практика ли е такъв тип маркетплейсове да прибират парите от продажбите към клиентите и да изплащат след 14 дневния срок от датата на продажбата?
 
Аз се регистрирах преди 3 месеца в платформата и до сега съм нямал проблеми с тех. Точни са. Всичко обещано в началото, до сега са изпълнили.
Имам и поръчки от чужбина вече, които минаха нормално. Последното плащане получих миналата седмица точно на 14-ия ден след поръчката.
В началото ме беше страх, че са нови и никой нямаше мнение за тях никъде когато ги търсих в нета.
 
Аз се регистрирах преди 3 месеца в платформата и до сега съм нямал проблеми с тех. Точни са. Всичко обещано в началото, до сега са изпълнили.
Имам и поръчки от чужбина вече, които минаха нормално. Последното плащане получих миналата седмица точно на 14-ия ден след поръчката.
В началото ме беше страх, че са нови и никой нямаше мнение за тях никъде когато ги търсих в нета.

Е, как очаквате новосъздаден бизнес да има някви ебати отзивите за дейността си от самото начало, освен, ако не са фейк или платени PR публикации? То в БГ без това всеки е недоверчив за всичко, но на мен лично ми изглежда читава платформата. Не знам за предимствата й от гледна точка на търговците, но като потребител е добре. В момента създавам подобна платформа, но на малко по-различно ниво и се поставих на тяхно място.

Приемете, че има и хора, които искат да работят коректно с клиентите, а не да дерат кожи и да лъжат постоянно :)
 
Здравейте,

Всяка платформа осигуряваща услугата да се продава през нея има определен срок за изплащане към продавачите. Прави се с оглед на това, че стоката може да бъде върната, загубена или заменена от купувачите. Не е нещо ново тъй като във всички случаи, ако плащането се извършва онлайн, се прилагат банкови такси, комисионни и т.н. Повечето маркетплейс платформи имат срок на изплащане към продавачите заради срока, в който купувача е в правото си да върне стоката. Можете да се запознаете на този адрес: https://www.chopni.com/bg/razplashtane
 
Изобщо не е вярно! Нито една маркетплейс платформа не задържа парите на продавача!
Всяка подобна платформа има договор с някаква онлайн платежна система (например като PayPal ) , която гарантира плащанията.
Навсякъде парите постъпват по сметката на продавача в избраната платежна система!
Като някои платформи използват своя регистрирана платежна система, което е доста различно от политиката на Chopni.com!
Защото освен че платформи със своя платежна система влагат пари в нея и в гаранции за разплащанията, то парите пак постъпват по сметката на продавача във въпросната система.
Единствено подобна легитимно регистрирана платежна система може да задържа парите,
но те са пак по сметката на продавача, той просто не може да ги изтегли от нея към банковата си сметка
и то за определен период по избор от 2 до 10 дни, като самия продавач избира опцията за броя дни!
И това с банковите такси и комисионни е доста смешно оправдание, та някаква маркетплейс платформа да задържа чужди пари по своите сметки
 
@Kali6 Бихте ли уточнили за "marketplace" платформи в България ли говорите или за такива в чужбина, тъй като твърдението Ви че в никъде няма подобна практика е невярно. Аз лично вече знам за няколко подобни системи.
 

Горе