Масоните

Cassiopeia

Active Member
Какво мислите и знаете за масоните? Какво ви е отношението като цяло към тях и организацията им?

Днес случайно ми се отдаде възможност да се срещна с един на живо 8)
Направи ми много добро впечатление.

После пак случайно се оказа, че някои хора от тук са "френдове" с него и се замислих- добри ли са или лоши? :twisted:

А отварям темата в самия форум, защото ми се струва, че са в достатъчна степен и предприемачи.
 
От: Масоните

Всичките до един са лоши. А какво мислите за илюминатите? Те от добрите ли са?
 
От: Масоните

Всичките до един са лоши. А какво мислите за илюминатите? Те от добрите ли са?

Защо? Обясни де :rolleyes:
Първо да разберем за масоните, после или ако се запозная с илюминат и тях ще ги видим 8)
 
От: Масоните

Защо? Обясни де :rolleyes:
Първо да разберем за масоните, после или ако се запозная с илюминат и тях ще ги видим 8)

Кво да обясня то има сумати масонски клубове, това, че някой бизнесмен членува в някои от тях не го прави добър или лош, все едно да кажеш, че всички шофьори са добри, ми разбира се, че има и кофти хора :D
 
От: Масоните

Ама чакай де, ти си този, който написа "Всички (че и) до един са лоши"- попитах какво е твоето основание да смяташ така, дори за един или десет. Откраднали ли са, убили ли са ... има вероятност да са в разни бизнеси с наркотици, но това не ги прави непременно лоши.
Самата организация като общност и идея около което се обединява или на каквото служи, лошо ли е?

Преди време, в едни друг форум бяха показали една снимка на английската кралица и целия персонал на една болница, как "репликират" символът им от тока на колан до брошки различни.
Този конкретния човек, когото срещнах беше с много красив пръстен! За първи път виждам такъв. Някак величествено е. 8)
 
От: Масоните

"Това е истинската и чиста философска религия - да се вярва в Луцифер."
"Всички ние, заемащи високи степени, трябва да съхраним масонската религия в светлината на луциферианската доктрина."
Албърт Пайк - "Морал и догма", 1871 г. Книгата и до днес е "библията" на световното масонство.
 
От: Масоните

Masonic Ring.jpg
Величествено е, няма спор. :)
Идеята, която е събрала това общество далеч не е лоша. Сама си се убедила, че повечето са хора с високо обществено/социално положение. Това, че имат възможността да правят безнаказано, в колосални размери зло е друга тема.
 
От: Масоните

Убеди ме!

тцъ! сетих се сега пък за един спор Луцифер какво/кой е всъщност. Че е светлина и то божествена. Че е по-добрия брат от Ицо ... :-o

Мразя да съм разколебана.

Виж файлът 10197
Величествено е, няма спор. :)
Идеята, която е събрала това общество далеч не е лоша. Сама си се убедила, че повечето са хора с високо обществено/социално положение. Това, че имат възможността да правят безнаказано, в колосални размери зло е друга тема.

Неговият отвътре беше с черен камък като основа/фон и на него със златно знака!

Разгледах да видя дали има нещо съмнително около името му, но няма.
След това пък другите предполагаеми членове са ... всякакви- има и актьори и писатели и добри и не толкова, но като цяло дори обединени не знам какво зло точно биха искали да извършат ... :) Не ги защитавам, само си мисля на клавиатура и екран :)
 
От: Масоните

http://novred.narod.ru/Ludi.htm
Ето ти малко инфо.Само да добавя,че Илюминати са пак масони.За последните 100 години масоните са виновни на смъртта на стотици милиони хора,дори и в момента са виновни за смъртта на хиляди мъже,жени и деца в Афганистан,Ирак,Сирия,от скоро Украйна,и много други-ЕЖЕДНЕВНО.
 
От: Масоните

Ама чакай де, ти си този, който написа "Всички (че и) до един са лоши"- попитах какво е твоето основание да смяташ така, дори за един или десет. Откраднали ли са, убили ли са ... има вероятност да са в разни бизнеси с наркотици, но това не ги прави непременно лоши.
Самата организация като общност и идея около което се обединява или на каквото служи, лошо ли е?

Преди време, в едни друг форум бяха показали една снимка на английската кралица и целия персонал на една болница, как "репликират" символът им от тока на колан до брошки различни.
Този конкретния човек, когото срещнах беше с много красив пръстен! За първи път виждам такъв. Някак величествено е. 8)

Казах го с ирония, по отдолу ти написах защо ... мислех, че си ме разбрала...
 
От: Масоните

Казах го с ирония, по отдолу ти написах защо ... мислех, че си ме разбрала...

Сравнението ти с шофьори не е коректно, защото "шофьор" е професия/квалификация. А членуването в подобна общност е вид религиозност.
Та би трябвало да напишеш, все едно да кажеш, че всички християни са добри или лоши, с което съм съгласна, че не е възможно да се унифицира.
Приемам, че е просто ... религия тогава и всичко е наред. Както някои си носят гимнастика на синджирче, така други използват техен си символ и спазват съответни ритуали и доктрина.

Но мисля, че ... паралелът със сатанизма не е съвсем удачен. От Сатана до Луцифер има доста светлинни години и галактики разстояния, преносно и буквално.

В този ред на мисли и предвид насочеността на форума, мислите ли, че са добри предприемачи масоните?
 
От: Масоните

идиотите които членуват в тази организация са жалки
ако нямаше "тайнственост" около тази организация - нямаше да членуват в нея

това е като футболните фенове - друго си е да си от "левски" или "цска" някак си звучи много голямо 8)

Направи ми много добро впечатление.

Щеше да ти направи същото впечатление дори да не беше масон
нали вече писах - членуват там за да се чувстват част от нещо голямо (и съответно да се чувстват такива), нещо недостъпно за другите и най-вече - тайно
 
От: Масоните

Сещам се за една позната - беше обсебена от масонството и май се подмокряше всеки път като й се удадеше възможност да ти разказва за масони в продължение на повече от 4 минути.
 
От: Масоните

И те не падат по-долу.
Щом да познаваш масон е повод за гордост и дори хвалене :lol:

Няма да се похвали, че се е запознала (тя и не познава) някой човек който ще остави отпечатък (хубаво ще е да е положителен) в историята.
Все пак прекалено елементарно е за разбиране и влизам в положението.
 

Горе