Материали за счетоводство

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от mazoku, Дек 11, 2017.

1. mazoku

mazoku Member

Рег.:
    Ноем 27, 2014
    Съобщения:
    106
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18
    Първо ще кажа, че имам счетоводител, не ми скачайте. Просто искам да се ограмотя малко. Някой може ли да препоръча материали по счетоводство като за несчетоводители, какво е необходимо да знам.

2. Attacker

Attacker Active Member

Рег.:
    Септ 7, 2008
    Съобщения:
    732
    Харесвания:
    193
    Точки:
    43
    Счетоводната теория едва ли би ти била много полезна, освен ако нямаш амбиции да ставаш счетоводител. От теорията може би единствено би ти било полезно като собственик на бизнес да се запознаеш с различните видове финансови отчети. Друг важен аспект от работата на счетоводителя, с който може да се запознаеш, е данъчното, осигурителното и трудовото законодателство. Може също да погледнеш и управленското счетоводство - може да ти е полезно (а може и да не е), но имай предвид, че е доста по-различна материя от "стандартното" финансово счетоводство.

mazoku харесва това.
  3. jkminkov

jkminkov Active Member

Рег.:
    Март 10, 2010
    Съобщения:
    740
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Място:
    Haskovo
    прочети нормативната база - закони, наредби и тнт..

mazoku харесва това.
  4. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Запиши направо един курс. Мисля, че ще ти е най-полезен. Там ще те научат на бейсик нещата и вече ще прецениш дали искаш да задълбочиш. Аз така бих направил. каквато и литература да прочетеш, все тази, ще е само суха теория, но ако преподавателя е читав и с опит, ще разкаже и много неща от практиката си, което е много по-ценно от това да четеш суха теория. Практика създава казуси, а казусите - решения, които са доста приложими в повечето случаи. ;)

sstankov и mazoku харесват това.
  5. mazoku

mazoku Member

Рег.:
    Ноем 27, 2014
    Съобщения:
    106
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18
    Благодаря на всички за съветите! Дали някой ще може да пусне линкчета към подходящи курсове или материали? Законите мога да ги намеря, но другото дори не знам дали е актуално. Има наистина много материали, обаче някои са от доста години назад и не съм сигурна дали ми вършат работа.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice