Махам се от ДСК

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от devilx, Дек 5, 2017.

1. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,806
    Харесвания:
    117
    Точки:
    63
    Смятам да се махна от Банка ДСК.. клиент съм им от 10 години.. но те всяка година дигат таксите за обслужване.. вече взимат по 2 лв.. на месец..

та препоръчайте ми банка която е без автоматична такса за обслужване или поне да е нещо по евтино.. но да се приемат картите им навсякъде..

2. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    159
    Харесвания:
    87
    Точки:
    28
    :D Procredit ги вдигат на 8 лв, до сега бяха 4. И не, нямаш безплатно теглене от всички банкомати, ако не се лъжа дори от техните ( които се броят на пръсти така или иначе ) имаш такса.

3. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,806
    Харесвания:
    117
    Точки:
    63
    Не ми е проблем таксата при теглене .. а че всеки месец взимат отделно по 2 лв такса за подръжка..

4. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,317
    Харесвания:
    785
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia
    24.00 лв на година са сериозен разход, добре си го решил.

glndrk, white_pawn, TheEntrepreneur и 2 други харесват това.
  5. VMiloykov

VMiloykov Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 20, 2012
    Съобщения:
    1,867
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Societe Generale Експресбанк ми взимат 10лв месечна такса. Не знам дали има банка без такса, нали все пак трябва да печелят, не са благотворителни дружества.

6. xainov

xainov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2013
    Съобщения:
    1,211
    Харесвания:
    122
    Точки:
    63
    Аз съм на Експресбанк и таксата въобще не е толкова. Смарт пакета им е 24 лв на година мисля.

7. Kortes

Kortes Active Member

Рег.:
    Юли 13, 2011
    Съобщения:
    347
    Харесвания:
    62
    Точки:
    28
    Няма да намериш по-евтино. Дори и да намериш ще те дерат от другаде. Ако ще се местиш препоръчвам ти Уникредит Булбанк, при тях преди беше 1,50 на месец и ако три медеца има приход над 10 лв към сметката ти падаше на левче. Но последо май и те бяха вдигнали на 2 лв. Трябва да оривериш.

8. VMiloykov

Рег.:
    Ноем 20, 2012
    Съобщения:
    1,867
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    От година и половина съм техен клиент и това ми е общата месечната такса(включва смс известия(пакет), пакета + определен брой операции + такса обслужване на карта + т.н.). Сега си погледнах банкирането за да видя за всеки случай и сами одържали 9 .60лв за Ноември. Говоря за разплащателна сметка + дебитна карта.

9. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,865
    Харесвания:
    697
    Точки:
    113
    Живи- ожалени - "Банките спечелиха 488 млн. от такси"

nandibandi харесва това.
  10. Kortes

Kortes Active Member

Рег.:
    Юли 13, 2011
    Съобщения:
    347
    Харесвания:
    62
    Точки:
    28
    То май само българските банки имат такива такси. Моят опит е с Британия, няма такси за управление и лихвите по кредитите на Barclays бяха на половина, с приложението Pingit на същата банка можеш всеки ден да пращаш по 2000£ до Бг без такса до 50к паунда за година. Само че другата банка в България където пращаш парите те таксува 20 лв.

Абсолютна глупост са тези такси и много се ядосвах преди като им ползвах опърдяните услуги на тия мутренски структури.

Последно редактирано: Дек 6, 2017
  11. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83
    От др. тема:

• Никой не кара никого да си открива бизнес или физ. сметка в BG;
    • Никой не спира никого да си закупи самолет, да отиде до летището да отиде до дестинация в ЕС + CA + някоя др. държава, където да си открие bank acc, вкл. дори и US;
    • Никой не кара „на сила“ да се регистрира BG Company (с всичките негативи, където най-големият „УЖ“ позитив – ефективни 14.5% Corp. Tax rate – се обезсмислят след купищата такси, бюрокрации и измишльотини от купища агенции, фирми и пр., най-вече услуги тип 19XXг.);
    • Никой не кара „на сила“ да се живее/стои в BG.
    upload_2017-12-6_2-43-38.png

Link #1 / Link #2.

По-бетонен довод, едва ли може да съществува. Който желае да „живее“ повече, да се насочи към държава от Top 5. Особено при мъжете.

V.Andreev харесва това.
  12. iliqnktz

iliqnktz Active Member

Рег.:
    Юли 7, 2010
    Съобщения:
    295
    Харесвания:
    84
    Точки:
    28
    Аз използвам същата банка, ами 2 лева и там някакви стотинки за смс, ама от техен банкомат при теглене пари не ми взима. ЦКБ също е 2 лева някъде и ми взима пари при теглене, проверки и всякакви операции на ТЕХЕН банкомат. Като включиш останалите банки споменати от колегите 8 лева и 10 лева, та ти си на най-тънката оферта. 24 лева на година, ако не можеш да прежалиш е не знам. Разбирам, ако живееш от социални помощи..

13. xainov

xainov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2013
    Съобщения:
    1,211
    Харесвания:
    122
    Точки:
    63
    За да не говоря голословно, ето линк към тарифата на Социете Женерал Експресбанк за индивидуални клиенти, валидна от 01.07.2017: http://www.sgeb.bg/web/files/riched...sg-individual-bulg-tarifs2017-am-20170626.pdf
    Смарт пакетите са на цена от 2.30 лв на месец и стига до 7.90 лв на месец при Mastercard GOLD. Ако някой от вас плаща по-големи суми като индивидуален клиент, може би е крайно време да им обърне внимание. А ако от доста време плащате суми от рода на 20 лв на месец за обслужване, то тогава вие не можете да си организирате разходите според мен.

14. Luke

Luke Member

Рег.:
    Юли 26, 2012
    Съобщения:
    52
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    За какава карта на ДСК става дума? Вчера им гледах тарифата. Пише за Maestro/VISA Electron/ Debit MasterCard PayPass/ Visa Debit payWave(дебитни карти)- без такса. Тъкмо се канех да минавам към тях, защото ЦКБ са вдигнали таксата на 1.70 лв./мес.
    Тарифи на ДСК: https://dskbank.bg/docs/default-source/bank-tarrif/тарифа-за-физически-лица.pdf

Последно редактирано: Дек 6, 2017
  15. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,806
    Харесвания:
    117
    Точки:
    63
  16. zzxxcc

zzxxcc New Member

Рег.:
    Юни 14, 2017
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    3
    Точки:
    3
    Таксата е за разплащателната сметка към която е картата:
    3.1.1. Стандартна разплащателна сметка с издадена дебитна карта - месечна такса 2.00 лв. / EUR 1.00 / USD 1.20

Luke харесва това.
  17. bgseoeu

bgseoeu Active Member

Рег.:
    Май 5, 2012
    Съобщения:
    330
    Харесвания:
    56
    Точки:
    28
    8 лева, ама пропускаш всички бонуси ;)

Активна разплащателна сметка, със следните параметри:

[​IMG] Минимално салдо – не се изисква
    [​IMG] Месечна такса за обслужване - BGN 8, включва:

Дебитна карта Visa
    Спестовна сметка FlexSave
    Интернет банкиране
    Безплатен и неограничен брой:

- вътрешно банкови преводи през Интернет банкиране
    - междубанкови преводи в национална валута през Интернет банкиране
    - фиксирани преводи и преводи за битови сметки
    - вноски и тегления на АТМ на ПроКредит до BGN 2 000
    - плащания на ПОС в страната и чужбина и в интернет
    - СМС известия

Безплатни тегления на АТМ на друга банка – до 3 броя месечно

И прибави факта, че нямат никакви такси при преводи от чужбина, за разлика от останалите...

18. TheEntrepreneur

TheEntrepreneur Active Member

Рег.:
    Дек 2, 2012
    Съобщения:
    372
    Харесвания:
    48
    Точки:
    28
    ProCreditBank му е майката... Бях им клиент за известно време преди да закрият клона си в малкото ни градче. Истината е при тях.

19. emi4a

emi4a Active Member

Рег.:
    Окт 17, 2009
    Съобщения:
    967
    Харесвания:
    54
    Точки:
    28
    Професия:
    Уеб девелопър и Форекс трейдър
    Място:
    България
    ЦКБ таксата е 1.70лв на месец, а теглене от ЦКБ банкомат е 0.20лв. Иначе чужд банкомат си взимат по 1лв. Едно време месечната такса беше само 0.80лв.

20. VMiloykov

Рег.:
    Ноем 20, 2012
    Съобщения:
    1,867
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Понеже и аз не говоря ей така - да кажем, че имаш карта Смарт Пакет VISA - 4.9лв на меесц ти е пакета, защото не вярвам някой да ползава най-ниският пакет където всяко едно нещо ти се заплаща. Имаш около 1лв такса на картата за обслужване, която според тарифите които даде не се покрива в цената на пакета. Това са ти 6лв общо или приблизително 72лв на година. Това не е 24лв на година. Аз имам и допълнителна услуга, която струва 4лв. Което за мен прави 10лв, но за другите 6лв.

Направи ми впечатление от тарифите им, че са увеличили таксата за теглене на гише. Когато последно теглих на гише преди около година беше 1лв, сега е 2лв таксата за суми до 3 000лв.

xainov харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice