Махнали са старата версия на Аналитикса

mantaman

Well-Known Member
Отдавна очаквах да се случи но все си мислех че преди това ще оправят новата версия която е пълна скръб
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

На мен новата версия ми е много по-удобна , след като свикнах ...
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Отдавна очаквах да се случи но все си мислех че преди това ще оправят новата версия която е пълна скръб

Вярно си е, много неприятно се изненадах и аз....
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Аз съм с новата, не че толкова го използвам - гледам само колко посещения има и от къде идват, с друго не се занимавам :)
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

да, забелязах го тази сутрин :(
ще трябва да свикваме с новата, явно няма друг начин...лично аз досега винаги превключвах на старата, че с един поглед можеше да се видят посещенията на всички сайтове...
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

да, забелязах го тази сутрин :(
ще трябва да свикваме с новата, явно няма друг начин...лично аз досега винаги превключвах на старата, че с един поглед можеше да се видят посещенията на всички сайтове...

То и сега може, аз ползвам това за chrome https://chrome.google.com/webstore/detail/dffeijhaaammdmbblopohafcfcjebjeh и е доста удобно - само натискаш иконката и гледаш всички сайтове. Вече ако искаш по-подробно даваш на някой и ти зарежда самия аналитикс.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Мисля, че вече не може да ползваме старата - да ли може да се върне - 100% чичо ако реши.
И аз вчера късно разглеждах и обикновенно щракам на бутончето към старата версия ама... уви
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Супер ми е неудобна новата версия, що така все си опропастяват интерфейсите не знам, то и на Адсенса е по-зле новия, ама се свиква с всичко
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Ми то аз и без това старата не можех да я ползвам. Всеки път като я задам да е по подразбиране старата и следващия път пак беше новата. Баси майтапа.
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

На старата версия като влезеш в някой сайт и после много лесно се преминаваше на друг от падащото меню - сега трябва половин час да кликаш докато си отвориш сайта който ти трябва - В старата като отидеш на източници на трафик - кликнеш на ключови думи и ти ги изкара - сега още не мога да ги намеря къде са на новата
На новата имаше една готина графика как ти се движат посетителите из сайта - веднъж случайно попаднах на нея - сега махнали ли са я незнам но немога да я намеря
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

И новата версия на блогспот е кофти. Аз съм още със старата, но пише, че до края на месеца ще я сменят окончателно. Тъпото тук е, че има хиляди уроци от уебмастъри обяснени на стария дизайн и на новобранците ще им е по-трудно да се ориентират. Да не говорим, че на новия дизайн му липсва всякакъв контраст и трудно се вижда кое къде се намира.
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Пълна трагедия е и блогспота - Аз не мога да разбера - хубаво добавяш нови функции и тн ама защо трябва да размешаш менютата и зорлем да мъчиш хората - Явно бая народ се мъчат да си оправдаят заплатите и в Г.
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Да използвам случая да попитам нещо: на старата версия можеше да се видят посещенията на всички сайтове (под-профили) по ден още в началната страница. Обаче, на новата не мога да разбера как става това? има ли изобщо начин за това или трябва да отварям всеки под-профил по отделно?
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Сега реших да изпробвам пак новия интерфейс на блогспот докато още мога да се върна към стария и какво се оказа - най-важната функция е бъгава, а именно публикуването на нов пост. Пробвах при три блога и менюто с което се добавят разни екстри го няма. Ето снимка:

14nk8zm.jpg

Някой друг има ли същия проблем?
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

чудех се за каква нова версия говорите.
на мен ми я натресоха много отдавна
оклепаха мейла, сега блогър и аналитикс

аз мигрирах към thunderbird и piwik...
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Аз пък се чудя какво не ви харесва? На мен новите версии са ми по-удобни и ми изглеждат по-добре. Винаги е така, като се промени нещо всички са против, но след това свикват явно и вече не им прави впечатление.
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

мвмрк - Не ми харесва това че е необходимо да направиш повече кликове за да постигнеш същият резултат както при старата версия - Вчера например ми се наложи да слагам тракинг код на един сайт - тази операция ми отне сигурно поне три клика повече от колкото при старата версия - превключването между сайтовете също е с повече кликове.
Със сигурност имат данни какво е нормалното поведение на потребителят във техният сайт - кои статистики най често гледа и в каква последователност се разхожда из сайта им и трябва да извадят най често ползваните функции най отгоре - На база на тези неща трябва и да се правят промените - а не просто да сменим дизайна та да си оправдаем заплатите
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Супер ме изнервя този нов дизайн, тия дето мислят дизайна са пълни кретени.
Тръгвам днес да си добавям Keywords статистиката към dashboarda , за да може като си цъкна на всеки сайт да ми показва по обстойна картинка, без да губя време за да влизам по всички подменюта

иии Изненада

Добави се тази таблица с кийуордите, ама само на 1 сайт , на следващия я няма ...
И какво сега трябва за десетки сайтове да добавям на всеки по отделно таблицата в дашборда ли


Пълна кретения!

толкова са го омазали този интерфейс, че няма на къде повече
 
От: Махнали са старата версия на Аналитикса

Нали всеки може да си направи собствено табло за управление - аз така съм си направил и съм си конфигурирал какво да излиза и всичко най-важно го виждам на едно място. За отделните сайтове както казах съм с тоя плъгин за chrome и от него си цъкам на който сайт искам.
 

Горе