Медийна олигофрения

InvestSolution

Active Member
http://www.dnes.bg/televizia/2012/04/12/halvadjiian-vyrni-ni-milionite-zovat-ot-btv.156425

Днес от медията призоваха продуцента "да прекрати всички свои взаимоотношения с медията, като се откаже от възложените му проекти "България търси талант" и "Седем часа разлика" и да възстанови предплатените му милиони" - едно хубаво нещо да има по родната телевизия, което да гледам и сега се прави всичко възможно и то да бъде сасипано... ( Имам предвид Талантите...)
 
Последно редактирано:
Кво ти пука, аз тези не ги гледам, нищо от програмата им не става. Нито новините, нито предаванията. Сега е момента NTV да се засилят и да им вземат по-голям дял. Да ти кажа, че темата се дискутира тук: Пресконференцията на Господари На Ефира
 
И като стана дума за бг медии с премиум реклама и тяхната олигофрения, може ще искате да видите колко стил Ройтерс новина имат: novini.bg/news/60418-лекари-от-вма-шиха-ануса-на-гард-от-нсо.html или заглавие "Лекари от ВМА шиха ануса на гард от НСО" , баси буклуците човек. И кой нормален бг рекламодател ще иска реклама на брандо му до такава новина? Може би Шервролет и Адидас. Това засякох като банери там, в този момент на преглда и. Жалка работа. :) Та и другите медии не са много по-различни. Даже вече спрях да се надявам за каквото и да е било. :)
 
От: Медийна олигофрения

Рекламата в новинарски медии чрез банери е едно от най-неразумните решения дори и от психологическа гледна точка. Човек влиза там, за да чете новини. Значи рекламата трябва да е в новините. Спецификата на интернет медиите трябва да бъде отчитана, а много агенции и рекламодатели пропускат да го направят.
 
novinibg.png

Аз си9 умирам от кеф бранда да ми е до такива новини. И ако видите новината, тя е точно 3 изречения. Тази рекламна кампания е общо взето в стила "Да го духат рекламодателите". Поне аз така го виждам. Дано да съм в грешка. Но се съмнявам да съм. :)

За това се прави банер + PR новини и се измисля така, че да протече като нормална кампания. А не да претупваш всеки и те мазохистите прости пак да се връщат при теб. Реално това заслужават и те, като са такива калъфи. И хората имат доверие на сайтове, които имат изградена репутация в областта, в която оперират. Тази медия не знам да се е отвърдила с това. Но за сметка на това поне кълве яко пари, спор да няма.

Кофти работа батета....:D :D :D
 

Горе