Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

skypurple

New Member
Здравейте,предварително се извинявам,ако това не е правилната секция за темата.Аз искам да се развивам в бизнес областта/предприемачеството,търся човек,който може да ми помогне да ускоря този процес,а именно човек,който се занимава с това.Аз съм на 18 години,11 клас и имам огромно желание да придобия нужните знания и опит.Ако някой реши да ми помогне на добра воля ще му бъда истински признателен!Благодаря за отделеното време.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Браво! Похвално! Много е рядко в днешно време някой да търси менторство, коучинг и знания. Вместо това всеки си мисли, че знае всичко и повтаря "Ти на мен акъл не ми давай, пари ми трябват!"

С тази тема ти ясно показваш, че имаш правилната нагласа необходима за да постигнеш дългосрочен успех!

Получаваш и реп от мен.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Благодаря,аз наистина имам огромно желание да се развия в тази област и знам,че това става с много четене,опит,постоянство и да не се отказваш от целите си!Тъй като за съжаление нямам познати предприемачи,реших да пусна тема в сайта с най-много такива.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

А какво си учил? Какви умения имаш? Какво обичаш да правиш? Какво ти е хобито?
Почни от там...
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Най-добре побачкай малко да видиш кое, как и защо, а после няма да ти трябва ментор ;) в смисъл 11ти клас тепърва трябва да фелнеш 10 пъти поне докато намериш нещо което си струва.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Има една много интересна и полезна според мен книга в два тома- Бизнес предприемачество на Кирил Тодоров. На първо време я прочети нея, смятам че ще ти е от полза. Той е ръководител на катедра Предприемачество в УНСС и преди ако не се лъжа и организираше някакви курсове . Ако си решил да се развиваш в тази област, може и да се запишеш това да учиш
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Има една много интересна и полезна според мен книга в два тома- Бизнес предприемачество на Кирил Тодоров. На първо време я прочети нея, смятам че ще ти е от полза. Той е ръководител на катедра Предприемачество в УНСС и преди ако не се лъжа и организираше някакви курсове . Ако си решил да се развиваш в тази област, може и да се запишеш това да учиш

Не го обърквайте ... Ако ще чете литература, по-добре е да прочете "Богат татко, беден татко" на Робърт Кийосаки
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Защо да го обърквам. Книгата, която посочвам може да го научи на конкретни неща от реалния бизнес и практика. Що се отнася до Богат татко беден татко, не съм я чел и нямам намерение. Лично според мен много прехвалена. От коментарите и ревютата, които съм виждал, оставам с впечатлението, че само пълни главите на хората с глупости и нищо полезно за практиката не можеш да извлечеш от нея
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

От коментарите и ревютата, които съм виждал, оставам с впечатлението, че само пълни главите на хората с глупости и нищо полезно за практиката не можеш да извлечеш от нея


Как можа да напишеш такава глупост...
Как може да имаш мнение за книга, която не си чел ...
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Добре дошъл във форума! :) И аз като теб, със същата цел се регистрирах в него. В момента съм 10 клас и се радвам, че има хора като теб, заинтересовани в това. Занимавал ли се с нещо подобно преди ? Влече ли те нещо конкретно ? Бих се радвал да помогна.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Как можа да напишеш такава глупост...
Как може да имаш мнение за книга, която не си чел ...

Ок, като си я прочел, кажи ми какво научи от нея, допринесе ли с нещо за успеха ти, промени ли по някакъв начин живота ти
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

По-лесно е когато имаш учител/ментор, но такъв трудно се намира по принцип. Ето защо, най-добрият вариант остава да попрочетеш повечко неща (повечето няма да струва, но няма начин) и да почнеш да експериментираш. Без много труд и с най-големия талант нищо не се постига.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Ако те мързи да я прочетеш, не мисли, че ще ти я разкажа.
Просто е много глупаво да даваш мнение за книга, която не си чел.
Пък и дали на теб ти е харесала или не, това е много субективно мнение.
просто е написана на лек и разбираем език, кара те да мислиш, а не ти налива готови решения.

Но както и да е ...
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Здравейте,предварително се извинявам,ако това не е правилната секция за темата.Аз искам да се развивам в бизнес областта/предприемачеството,търся човек,който може да ми помогне да ускоря този процес,а именно човек,който се занимава с това.Аз съм на 18 години,11 клас и имам огромно желание да придобия нужните знания и опит.Ако някой реши да ми помогне на добра воля ще му бъда истински признателен!Благодаря за отделеното време.

Браво и от мен. Аз ще ти дам няколко препоръки тук и сега, общи са, НО СА ВАЖНИ за всеки предприемач.

1. Предприемачеството не е лесно - има маса ядове. Няма да изброявам, просто да не си мислиш, че ставаш предприемач, после шеф и бичиш айляка. Забрави за тия филми. Разбира се успехите ти носят много радост и гордост!

2. За да си успешен, трябва да си амбициран.

3. Трябва много жертви на време и енергия - ще бачкаш много, ама наистина много. Особено в началото.

4. Трябват ти цели - без цели не става. Не може само да работиш, като хамалин - гони си някакви цели. След постгането им, си поставяй нови.

5. Приготви се за неуспехи.

6. Опитай да започнеш дейност в сфера, която ти е интересна. Няма как да бъдеш успешен предприемач, ако се занимаваш със строителство, ама хич не обичаш да се цапаш с гипс, теракол и прочие.

7. Чети и питай, чети и питай, чети и питай. Постоянно.

8. В началото ще трябва да отговаряш за самата си дейност - примерно да поправяш коли (на толкова години едва ли си усвоил кой знае какъв занаят, но не се знае), да се грижиш за бумащината (има я във всеки бизнес), да се грижиш за рекламата, за намирането на клиенти, за наеми, машини и прочие и прочие.

9. Какъвто и да е бизнес, все има нужда от някакъв капитал. Помисли колко можеш да намериш и това ще ти е отправна точка. Да не си мислиш как ще направиш магазин на бул. Витоша в София за маркови маратонки, а имаш капитал от 1200 (спестени по някакъв начин) пари. Само наема на месец ще ти е 10-20 пъти повече.

Естествено има и още и бих добавил по натам, а и колегите с опит също ще дават съвети.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Благодаря на всички за полезните коментари.Прочел съм книги като: "Богат татко,беден татко" "Как да управляваме умно парите си" „Финансовата грамотност – умението на XXI век“ , „Мисли и забогатявай“, „Наръчник по инвестиране“.Също така имам интерес да се уча и в инвестирането на акции,ценни книжа ,но доколкото разбрах от тези книги е най-добре да си вътрешен инвеститор,отколкото външен.Може ли други предложения за книги,които мислите,че са фундаментални в тези сфери.

В момента уча в Математическа гимназия и се надявам висшето ми образование да е със специалност - бизнес и икономика или нещо подобно.
 
Последно редактирано:
Здравейте,предварително се извинявам,ако това не е правилната секция за темата.Аз искам да се развивам в бизнес областта/предприемачеството,търся човек,който може да ми помогне да ускоря този процес,а именно човек,който се занимава с това.Аз съм на 18 години,11 клас и имам огромно желание да придобия нужните знания и опит.Ако някой реши да ми помогне на добра воля ще му бъда истински признателен!Благодаря за отделеното време.

Здравей и добре дошъл при нас. Попаднал си на правилното място. Тук ще успееш да научиш много от хора, които врят и кипят в бизнеса. Казвам го, защото и хората тук са предимно практици, което е много голям плюс, вместо някой зазубкал учебник от преди 100 години да ти го говори, тук реално ще е от първо лице така както е. А и всички тук, или поне доста голяма част са фалирали поне веднъж. :) Това се случва често, но пък е сигнал, че си на прав път. Само да ти го кажа, в случай, че някой тръгне да те обезкуражава с това.

Иначе с какво искаш да се занимаваш? Имаш ли идея? Или просто искаш да знаеш кое как става в процеса, а после след като ти дойде идеята, ще действаш с наученото. Влез преди това някъде да побачкаш и виж как е устроен на практика един бизнес процес. Само така ще имаш и преки наблюдения и се зареди с много литература. ;)

Успехи и респект за това. ;)
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Точно това е че искам да работя при някаква бизнес компания,безплатно,ако трябва.Искам да видя модела на работа,да видя как стават нещата.През това време ще чета и литература.Идея конкретна-нямам.Искам да вляза в тези среди и знам,че няма да е лесно,амбициозен съм,готов съм да се уча и изобщо да не спирам да се уча,да не се отказвам и
да се развивам.Едно нещо знам и това е че не искам да работя цял живот за някой друг,колкото и трудно да е това!
 
Ама то на практика всяка компания е вид бизнес, може би различни системи и отдели, но принципа е същия навсякъде. Да, ще е готино да влезеш в компания с повече процеси и отдели, за да видиш всичко, но не е лошо и да видиш минимума, защото 100% няма как да не минеш от там, освен ако не вземеш някакво брутално финансиране и другите шерхлдъри да ти изградят всичко като система, но малко е вероятно това. По-скоро ще тръгнеш стъпка по стъпка - малък-малък и после ще растеж. За това мисля, че и малките компании не са ти никак зле като опция. ;)

Книжки. Започни с някакви мотивационни - Киосаки, после виж по-специализирани - имаше много, не мога да се сетя в момента. Имаше една Всичко може да се договори...някакви съвети за брандовете, Как се прави бизнес план също трябва да ти е от задължителните четива...ох, позабвавил съм имената, но поне съдържанието още ми седи в главата. Има една тема тук с книжки, дори и линкове към тях има. ;)
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Пиши ми на имейла [email protected] ще се видим а,ако си от Сф и ще ти разкажа много неща
 

Горе