Методи за откриване на ключови думи

toretic

Member
Опитвам се тук да си измисля добър начин за намиране на ключови думи чрез аналитика и оптимизирането им.

1. Изваждам си всички ключови думи от последните 30 дена.
2. Вземам всички ключови думи от които съм получил над 10 посещения.
3. Вкарвам ги в Free Google Monitor.
4. Изваждам тези които са на позиции 2 до 5 и им цъкам по 2 връзки. позиции 6 до 10 получават 5 връзки.
5. Резултат след седмица. 14 нови ключови думи за които ще съм вече на 1во място :). Като съм събрал едва 80-85 връзки.

За да не се чудя къде да добавям връзки и кога, съм си направил едно скриптче което ми изкарва случайни сайтове + случайни връзки + случайни дни.
Утре е следващото ми добавяне, имам предвидени 17 нови регистрации. Бачкаме на случаен принцип, бавничко.

С какво бихте ме посъветвали да подобря метода си?

п.п.
Защо "методи за откриване на ключови думи", според мен, като се вдигаш за една дума, ти се вдига рейтинга и на други, евентуално, като имам 100 ключови думи за които съм бил на 5то до 10то място и ги оптимизирам да съм на 1во, думи за които съм бил на 10-20-30то място, които също може да се окаже, че са мазни ще скочат на 5-10то място, след което повтарям същото със тях.

Само ми трябва да разнообразя малко повечко страничките сега за да не се окаже, защото имам някво кофти чувство, че като съм на 1во място за ~50 думи и само един адрес, може да ми направят кофти номер от google-то.
 
От: Методи за откриване на ключови думи

Аз ползвам google keyword tool Пиша ключова дума и той ми изкарва подобните за търсене , проверявам кои са търсени повече и оптимизирам тях :)
 
От: Методи за откриване на ключови думи

Там са малко. Тука говоря за оптимизиране на 500+думи.
Решил съм до края на годината да чукна 500 уникашни ключови думи дневно. В момента съм на 260.
Опитвам се да си открия добър начин за откриване на думи. Много думи.
 
От: Методи за откриване на ключови думи

Там са малко. Тука говоря за оптимизиране на 500+думи.
Решил съм до края на годината да чукна 500 уникашни ключови думи дневно. В момента съм на 260.
Опитвам се да си открия добър начин за откриване на думи. Много думи.

Като тагове ли ги ползваш тези ключови думи? Ако е така то откажи се още докато е време защото да попаднеш в черния списък на пандите не е никак приятно.
Аз ползвах такъв метод за няколко мои сайта и сега си патя от главата не, че не сработи единият ми сайт достигна 38 000 уникални дневно, но ела го виш сега едвам крета с 200-300.
Да не говорим, че не мога да се намеря по бранд име или ключовата на домейна в топ 50.
 
От: Методи за откриване на ключови думи

Не. Почти няма текст на страниците които оптимизирам в момента. Синоними предполагам е едно от обясненията
 
От: Методи за откриване на ключови думи

Какъв е смисъла да да оптимизираш за ключови думи, които никой не търси?
 

Горе