Миграция на сайт към WP

stoineff

Well-Known Member
Здравейте, интересувам се как най - безболезнено и бързо, може да се прехвърли цялата информация от даден сайт към Wordpress. Сайта, от който трябва да се прехвърли базата данни е barequip bg . Очаквам предложения в темата, ако някой иска да се ангажира смиграцията, моля да ми пише и сумата, срещу която ще го направи (ще предпочета, човек, който го е правил т.е портфолиото е предимство пред цената). Благодаря на всички, които ще вземат отношение. Ако не съм описал правилно заданието е защото явно не съм наясно, за детайлите.
 
Така като видях сайта, май не ползва база данни, което ще усложни процеса.
По-скоро варианта е да се направи всичко ръчно - copy-paste, което може би ще ти вдигне цената.
 
Не си дал никаква информация за стария сайт.
Така като видях сайта, май не ползва база данни, което ще усложни процеса.
По-скоро варианта е да се направи всичко ръчно - copy-paste, което може би ще ти вдигне цената.
Как го разбра това?!?
 
Така като видях сайта, май не ползва база данни, което ще усложни процеса.
По-скоро варианта е да се направи всичко ръчно - copy-paste, което може би ще ти вдигне цената.
Мога да дам от CPanel скрииншот (ако ще даде повече яснота) , а също така имам бекъп файл на сайта, ако ще помогне. Пак казвам - не са ми ясни вариантите, затова търся решение.
 
Така като видях сайта, май не ползва база данни, което ще усложни процеса.
По-скоро варианта е да се направи всичко ръчно - copy-paste, което може би ще ти вдигне цената.
Абе има някакво php, ще е тъпо да е за 2 контакт форми само. :) БИ трябвало да има база, ама то няма какво толкова да му се прехвърля. :) Хващай на ръка, и ще стане до по-добре, другото е филм с наливане от база в база с 1-2 куерита(преливане от една в друга таблица), за постовете и за страниците. И пак ще го има момента с оформлението на новия сайт, така че не виждам смисъл честно казано. ;)
 
Абе има някакво php, ще е тъпо да е за 2 контакт форми само. :) БИ трябвало да има база, ама то няма какво толкова да му се прехвърля. :) Хващай на ръка, и ще стане до по-добре, другото е филм с наливане от база в база с 1-2 куерита(преливане от една в друга таблица), за постовете и за страниците. И пак ще го има момента с оформлението на новия сайт, така че не виждам смисъл честно казано. ;)
Друго си е да загубиш половин ден нали? И адресите трябва да се оправят.
 
Абе има някакво php, ще е тъпо да е за 2 контакт форми само. :) БИ трябвало да има база, ама то няма какво толкова да му се прехвърля. :) Хващай на ръка, и ще стане до по-добре, другото е филм с наливане от база в база с 1-2 куерита(преливане от една в друга таблица), за постовете и за страниците. И пак ще го има момента с оформлението на новия сайт, така че не виждам смисъл честно казано. ;)
Щом всички смятат, че така ще е най - безболезнено, може би ще се спра на този вариант.
 
Абе има някакво php, ще е тъпо да е за 2 контакт форми само. :) БИ трябвало да има база, ама то няма какво толкова да му се прехвърля. :) Хващай на ръка, и ще стане до по-добре, другото е филм с наливане от база в база с 1-2 куерита(преливане от една в друга таблица), за постовете и за страниците. И пак ще го има момента с оформлението на новия сайт, така че не виждам смисъл честно казано. ;)
Братле, сигурен ли си, аз разгледах сайта подробно
http://www.barequip.bg/BG_cat_3.html#.V9-P5TVnUaV
http://www.barequip.bg/BG_cat_2.html#.V9-PzTVnUaU

Това са категориите, във всяка от тях хвърчат още 3-4 подкатегории, по-добре с заявки от sql да се прехвърлят, че иначе бая копипействане ще е :D
 
Щом всички смятат, че така ще е най - безболезнено, може би ще се спра на този вариант.
Не ги слушай, много време ще загубиш.
Само снимките да качиш и отиде днес половината ден. Автоматизирай си всичко за час, прехвърли го и ти остава да минеш да прегледаш и подредиш страниците/постовете.
 
Не ги слушай, много време ще загубиш.
Само снимките да качиш и отиде днес половината ден. Автоматизирай си всичко за час, прехвърли го и ти остава да минеш да прегледаш и подредиш страниците/постовете.
Ще ми се да видя как ще подредиш страниците (по-бързо), ако имаш отзад някой визуал комползър. :)
 
Ще ми се да видя как ще подредиш страниците (по-бързо), ако имаш отзад някой визуал комползър. :)
Те страниците ще трябва да се редят и украсяват, въобще сайта ще има доста по - различна визия. Има един момент, който също ми се губи - да речем правя WP - инсталация в подпапка barequip/new и там премествам цялото инфо. като се построява изцяло сайта (дали копи с пейст, дали автоматизирано е въпрос на организация, как после най - правилно огледалния сайт да го преместя на основния домейн и тез урл, които са индексирани сега какво да ги правя?)
 
Именно, новинарските могат да минат е нещо като местена чрез база и снимки, ама фирмен сайт. Там е малко по различно, всяка страница си има дизайн.

Тези урл-та ги редикретни с Redirect 301 плъгина. Но ги виж добре и ги извади 1 по едно. После мини добре от индекса на Google дали си изпуснал някой. ;)
 
Именно, новинарските могат да минат е нещо като местена чрез база и снимки, ама фирмен сайт. Там е малко по различно, всяка страница си има дизайн.

Тези урл-та ги редикретни с Redirect 301 плъгина. Но ги виж добре и ги извади 1 по едно. После мини добре от индекса на Google дали си изпуснал някой. ;)
Няма ли да ти е по-лесно да отвориш страницата и да я оформиш отколкото:
  1. да отвориш стария сайт
  2. Да копираш текста
  3. Да свалиш снимките
  4. Да пейстенщ текста в новия
  5. Да качиш снимките
и чак тогава да оформяш?
И това с адресите ама ти ти сериозно ли? Стига с това хамалстване. Това време за нищо го нямате.
 
Всъщност:
  1. Отварянето на сайта не е много работа, освен ако не браузваш през телефон.
  2. Копирането може да се осъществи както от фронта, така и от бека.
  3. Свалянето не е нужно да е 1 по 1, просто измества в папката upload всичките и си ги търси от библиотеката в админа на WP.
  4. Тук идва драмата, защото текста ще го пейстне, но ако страниците са на секции, няма как да стане да се излее в един елемент целия текст.
  5. Качването не е нужно, може да мине по бързата с копи и пейст от cpanel-а. Мисля, че ще се получи бързичко. :)
Лошото е, поне от моя опит, че оформянето винаги е доближено до създаване на ново, а не донагласяне. Пасването на текста реално създава работа еквивалентна на създаване на нова страница, не толкова до донаместване или леко пипане на стария изглед.

С адресите какво не ти хареса? Питай как местихме един счетоводен сайт....и дори с всичко на WP мръдна нагоре при правилно изпълнение. Кво да го остави да си води към хоума всичко или към 404? :)
 
Не си дал никаква информация за стария сайт.
Как го разбра това?!?
Ми предположих, нищо повече. Имам и вътрешно убеждение, че това е така, стар сайт, php -то му е за формите за контакт.
Иначе до времето, който има знания ще го направи автоматизирано, който няма ще търси помощ, не е безплатно. Който няма и двете, ще си го направи сам, малко по-малко.
 

Горе