Министъра на културата ли?

dalasweb

Well-Known Member
Прочети в България как се процедира, когато полицейски служители отидат да закарат осъден в затвора, той започва да стреля с незаконно оръжие, барикадира се, мята димки, гранати...
Полицаите е трябвало само да го арестуват, закарат до затвора.
След това промяната в обстановката е само и изцяло в ръцете на загиналия!
Чети, премисляй и тогава спори.
Било е с добро, после друг полицейски екип идва, мегафони, подканяния да се предаде доброволно...
И, изведнъж - автоматичен откос с Калашников по полицейските коли и полицаи!!!
Кой трябваше да дойде след този категоричен отговор на приканването за предаване?
Министъра на културата ли?

Що за глупаци сте бе? В желанието си да плюете по Борисов сте готови да изопачите не само сегашната, ами и преди 100 години историята, макар да не е бил роден!
Жалки, червени бацили!


Бойко Борисов за случая с Тодор Димов - Чакъра
 
От: Министъра на културата ли?

18405_3423660248648_1988641929_n.jpg
 
От: Министъра на културата ли?

Делото "Димов и други срещу България" е първото, в което премиерът Бойко Борисов е поименно споменат - не като участник, а като ръководител и идеолог на полицейска операция, окачествена от Европейския съд като нарушение на най-основното човешко право - правото на живот. Съдът постанови България да плати обезщетение от 50 хил. евро на съпругата и синовете на Димов.

В жалбата пред Европейския съд е цитирано интервю на Бойко Борисов пред в. "24 часа" от 19 май 2004 г., в което той заявява: Потвърдих, че аз съм дал заповедта за стрелбата. Според мен сме действали абсолютно правилно и ако отново се наложи такава ситуация, ще действаме по същия начин. Ако има някой виновен, това съм аз.


Източник
 
От: Министъра на културата ли?

Халка му намерили на пръста .... :) Тоя случай малко ми напомня на случката с оня самоубилият се убиец с пистолет на полиците, дето го водиха на възстановка.
 
От: От: Министъра на културата ли?

В контекста на провеждана мащабна полицейска операция за издирване и залавяне на лица, срещу които има влезли в сила осъдителни присъди, в негова вила край Харманли е обкръжен г-н Тодоров. Има престрелка с първите полицаи, които отиват там да го арестуват. Полицаите, които отиват да го предупредят, се свързват с управлението в град Хасково, оттам те със специалните части. Идват маскираните полицаи от БОП. В един момент около 100 полицаи се оказват там, започват да стрелят. За съжаление не се правят опити за установяване на контакт с Тодоров, въпреки че там са неговите синове, които сами предлагат да им бъде даден мобилен телефон или мегафон, с който те да отидат до къщата, в която той се е барикадирал, и да му дадат възможност за връзка с полицейските ръководители, психолозите. В един момент започва да се стъмва. Към 20 ч. пристига ген. Бойко Борисов, който разпорежда да се използват взривни вещества за масово поразяване – това са противотанкови гранати, с които буквално къщата е изпепелена. На следващата сутрин, когато полицаите влизат по светло в къщата, се установява, че Тодоров е загинал, с разчленено тяло. Има някаква халка от ръчна граната на дясната му ръка, което според полицията е доказателство, че той се е самовзривил. Но това не звучи убедително в Страсбург.


Източник
Че се е барикадирал е очевидно. Доколкото разбирам от написаното, няма пострадали полицаи, което води до съмнение доколко е вярна теорията за открития огън от негова страна. Дори аз, дето не мога да стрелям, съм сигурен, че в неговата ситуация ще раня поне един, ако говорим за използване на изненадата. Противотанкови гранати не могат да се ползват срещу цивилен. В такива случаи спецчастите би трябвало да използват приспивен газ (сещам се за такъв случай в Русия и случаят дори е бил със заложници).
Въпросният престъпник най-вероятно е бил убит още от първия огън и затова не е отговарял. Тежката артилерия е с цел заличаване на уликите. Гранатата вероятно е подхвърлена. Няма логика човек да се самовзвривява след като и да стои пак го чака същото.
Така аз виждам ситуацията.
 
От: Министъра на културата ли?

Да уцелиш човек от 10м. с пистолет не толкова лесно колкото изглежда. А по темата - на Боко не му се е занимавало да преговаря и е избрал по-бързият и лесен вариант.
 
От: Министъра на културата ли?

Да уцелиш човек от 10м. с пистолет не толкова лесно колкото изглежда. А по темата - на Боко не му се е занимавало да преговаря и е избрал по-бързият и лесен вариант.

Опитен стрелец вкарва 10 от 10 от 10 метра с макаров. Просто ще е случайност да пропусне. Тука говорим за полицаи и човек въоръжен с калашник. Най близката мишена при стрелба с такова оръжие е 200 метра, а най далечната 800. Даже в казармата новобранците стрелят по мишени на дистанция 400 м. Който е ходил, знае че тази мишена е задължителна, ако пропуснеш бой по канчето:). Сам прецени дали човек, който има такова оръжие в къщи ще пропусне. Няма начин да сбърка от такава дистанция просто.
 
От: Министъра на културата ли?

На стрелбище е едно, на живо съвсем друго. Да не говорим, че на изпитни стрелби редовно ни взимаха от попаденията в повече и ги приписваха на слабаците, за да има по-висока средна оценка на уцелили.
Най сватбарската стрелба, която съм виждал, я направиха командира на заставата и двама стари войници, с иначе добри качества на стрелба. От стадо 80-ина диви прасета добиха едно 80 килограмово "чудовище" с помощта на 75 патрона. :lol:
Представям си в бойна обстановка каква ще е попадаемостта в целите.
Психонагласите за стрелба по мишена и за стрелба по жива цел са много различни.
 
От: От: Министъра на културата ли?

На стрелбище е едно, на живо съвсем друго. Да не говорим, че на изпитни стрелби редовно ни взимаха от попаденията в повече и ги приписваха на слабаците, за да има по-висока средна оценка на уцелили.
Най сватбарската стрелба, която съм виждал, я направиха командира на заставата и двама стари войници, с иначе добри качества на стрелба. От стадо 80-ина диви прасета добиха едно 80 килограмово "чудовище" с помощта на 75 патрона. :lol:
Представям си в бойна обстановка каква ще е попадаемостта в целите.
Психонагласите за стрелба по мишена и за стрелба по жива цел са много различни.

Така е ама в случая и двете страни са се готвели да стрелят по живи цели явно. Става въпрос, че ако искаш да уцелиш нещо от 10-20 метра ще го уцелиш, даже и с елементарна подготовка.
 
От: Министъра на културата ли?

Щом за някакъв си един човек идва главният на МВР-то, ми намирисва на разчистване на сметки, тъй като главният бос идва за да се подсигури, че "работата" е свършена добре.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Министъра на културата ли?

Абе оставете това кой какво може да уцели, с кво оръжие, на кво разстояние е тн
За един престъпник отиват 200 полицая, повечето от БОП, баси полицейската държава.
Също е много интересно, защо такава акция не направиха за Галевите, ами ги пуснаха да си одят
И бат Бойко, който е наредил тази акция, сега казва, че не се чувства отговорен, а 2004г поемаше цялата отговорност.
 
От: От: Министъра на културата ли?

Ако има някой виновен, това съм аз.


Признат грях - половин грях. :wink: Хитрец е Бойко, явно така го е посъветвал адвоката му да каже. :)

Щом за някакъв си един човек идва главният на МВР-то, ми намирисва на разчистване на сметки, тъй като главният бос идва за да се подсигури, че "работата" е свършена добре.

Най точно казано - разчистване на сметки. Значи заговори се за оръжия - аз в казармата освен Калашник имах зачислен и РПГ и съм стрелял с него и знам много добре какви са пораженията. Самия снаряд отпред главата му е пълна с обеднен уран, за да може при удар да се получи гореща температура и да стане по сигурен пробив във съответната преграда, и чак когато влезе в помещението тогава гърми. Нас РПГ-истите ни караха задължително да стреляме с тампони в ушите, ако не си запушил ушите - задължително стреляш с отворена уста, защото ще оглушееш, а соплото на РПГ-то изхвъля 10 м. огнена струя назад. Пораженията от такъв снаряд са опустошителни! Това не е против леки коли, а против танкове и всякаква бронирана машина.

Самият Борисов тогава обяснява действията си по следния начин: „Беше много студено, бяхме се много изнервили, но го обстрелвахме с РПГ-7 не за да го убием, а за да го сплашим”.

Да го сплашиш с РПГ :?: Тоз на кой ги разправя тия ? Това може да го говори на някой който не е докосвал РПГ или си няма понятие от оръжия. Да го сплашели. Целта е твърдо убийство! Друго заключение няма!
 
От: Министъра на културата ли?

Само за разни заблудени не ясно, че този човек е знаел неща дето не трябва да се знаят. И Супер Боко му е намерил цаката. При условие че 6 месеца затвор за рецидивист са като летен лагер едва ли го е тревожело точно това стрелеца....
 
От: От: От: Министъра на културата ли?

но го обстрелвахме с РПГ-7 не за да го убием, а за да го сплашим”

:lol: :D
Явно не са били достатъчно убедителни в сплашването...
Ба си! Да стреляш по човек с РПГ7 - тоя им е взел яко страха!
 
От: Министъра на културата ли?

Само за разни заблудени не ясно, че този човек е знаел неща дето не трябва да се знаят. И Супер Боко му е намерил цаката. При условие че 6 месеца затвор за рецидивист са като летен лагер едва ли го е тревожело точно това стрелеца....
Шестте месеца са наистина малко за да бягаш от затвора. Ако е бягал от нещо, то не е било затворът.
 
От: Министъра на културата ли?

Като оня виц малко:

- Искам да стана министър на океаните.
- Ама господине, ние нямаме океани?
- А тогава защо имаме министър на културата?
 

Горе