Мисля да се отказвам от tyxo

Valentinn

Active Member
Здравейте,
преди време приятел ми каза, че посещенията които показва tyxo брояча за 1 ден скочили двойно на 2-та му сайта. Вчера обаче, пуснах 1 мой сайт(пуснах имам предвид само го качих на хостинга), сложих му tyxo, analytics и т.н. Влизам по едно време у tyxo-то, и какво да видя 100 посещения. А няма от къде да са дошли. Гледам социални морежи, реферации по сайтове и ключови думи - нищо. Гледам градовете - показва ми "Palo Alto" и толкоз. Викам има нещо гнило тука - гледам у analytics - показва ми, че само 10 души и то от България.

Вие имате ли проблеми с това tyxo, ако въобще го ползвате ? Аз го ползвам по принцип, защото дава резултата за деня, а analytic-а е с 1 ден назад, пък и съм му свикнал, но мисля да се отказвам от него.
 
От: Мисля да се отказвам от tyxo

Със сигурност има леко разминаване , но не чак толкова. Дори при мен аналика показва повече посещения от тиксото. Ето пример с дата 06.11.2012
Тиксото го сложих само заради последните 100 референции да мога да си следя трафика в реално време ,но тази функция от доста време не работи.

tyxo.jpg

analytics.png
 
От: Мисля да се отказвам от tyxo

...а analytic-а е с 1 ден назад, пък и съм му свикнал, но мисля да се отказвам от него.

Това не е вярно! Аналитикса не само дава резултати за деня, но може да си следиш посещенията в реално време в сайта.
 
От: Мисля да се отказвам от tyxo

Отдавна ползвам само AWstats от хостинга ми.
 
От: Мисля да се отказвам от tyxo

Аз ползвам около 4 статистики и взимам средната между тях.

Имам една от хостинга - там ми се виждат супер преувеличени
Имам една от самата система на която е сайта - там е малко по - високо от последните две статистики.
В Тухо е горе долу реално
Аналитика също съм го сложил, няма как без него - показва много важна информация - той е горе долу колкото тухото.

Нямам еднаква статистика, но поне горе долу знам средно колко имам.
 
От: Мисля да се отказвам от tyxo

От около месец махнах Tyxo-то защото ми писна да я няма статистиката с последните 100 думи и референции. Преминах на histats.com и отделно имам аналитикс. Двата брояча почти не се разминават. histats имат същите функции като tyxo, та даже и в повече и следят в реално време всичко. Доволен съм.
 
От: Мисля да се отказвам от tyxo

При мен данните от тиксото и аналитикса се разминават с 30-40, но винаги са по-малко в аналитикса, което ме навежда на мисълта, че нещо куца в тиксото, но все още си го ползвам.
 
Не знам защо при мене е толкова голямо разминаването. За първи път ми се случва. Днеска пак ми показва 300 посещения и 30 онлайн, пък в аналитика гледам ми пише има 1 потребител онлайн :D
 
От: Re: Мисля да се отказвам от tyxo

Не знам защо при мене е толкова голямо разминаването. За първи път ми се случва. Днеска пак ми показва 300 посещения и 30 онлайн, пък в аналитика гледам ми пише има 1 потребител онлайн :D

Едно време имаше някакъв скрипт за тиксо, с който се правеха фалшиви посещения. Не знам дали още работи, но може пък някой да ти прави мръсно, не се знае.
 
Разбрах какво става. Направих на всяка импресия в сайта да се записва в html документ ип-то на потребителя, и се оказа че всичките тези посещения са от роботите на гугъл и фейсбук(може да има и някои други) :D Обаче нямам идея фейсбук какво прави в сайта ми :D
 
От: Re: Мисля да се отказвам от tyxo

Разбрах какво става. Направих на всяка импресия в сайта да се записва в html документ ип-то на потребителя, и се оказа че всичките тези посещения са от роботите на гугъл и фейсбук(може да има и някои други) :D Обаче нямам идея фейсбук какво прави в сайта ми :D

Аз ползвам едновременно и аналистика, и тиксото, има разлика, но предпочитам да си сверявам часовника на няколко места, а и чесно тиксото ми е доста по-удобно. На анатитика като му пусна реалното време направо ми лудва пц. :)

Все пак всеки сам решава за себе си.
 
Re: От: Re: Мисля да се отказвам от tyxo

Аз ползвам едновременно и аналистика, и тиксото, има разлика, но предпочитам да си сверявам часовника на няколко места, а и чесно тиксото ми е доста по-удобно. На анатитика като му пусна реалното време направо ми лудва пц. :)

Все пак всеки сам решава за себе си.

И аз ползвам по принцип и 2-те, и на мен тиксото ми е по-удобно. Ще го държа за сега, пък ще видим занапред :)
 
В тиксото ме дразни, че няма никаква поддръжка ! В момента сайта е на произвола на съдбата. Забравената им парола не работи, даже емайл им пратих преди 1 седмица - никакъв отговор. Също така има 1-2 бъга по системата, които цяла България знае за тях, но пичовете нищо не барат.
 

Горе