Мистерия около изтичащ .bg домейн

Welder

Active Member
Дебна един .bg домейн който е изтекъл преди 2 седмици. Статуса му в момента е "Requested for 30 days, registrant identified". Преди няколко дена обаче, справката в register.bg ми покза че датата на изтичане на домейна е след 2 месеца. Статуса му е без промяна. Как така се промени датата на изтичане, премествайки се с 2 месеца напред?!
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

Е щом става въпрос за .bg нищо неможе да ме учуди. То си е мафия там. Ако домейна е апетитен забрави да се докопаш до него по нормалния начин.
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

И на мен ми намирисва на "вътрешна афера". Домейна е хубав с голям потенциал за развитие.
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

И на мен ми намирисва на "вътрешна афера". Домейна е хубав с голям потенциал за развитие.
Забрави да го вземеш.
А ти звъня ли им да питаш? Все пак сме в БГ,
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

Това е много подло, ако е вярно.
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

@Welder, ти искаш да се възползваш от чуждо нещо. Самия домейн няма потенциал, ако проекта на него не е толкова добър. Ако толкова вярваш, че проекта ти ще просперира - свържи се със собственика и го купи. Той ако не го ползва - най-вероятно ще ти го продаде, но ако го ползва - защо искаш да го откраднеш? Може да е забравил да го поднови.

Аз не виждам проблем в случая... не винаги нещата са честни и почти винаги всичко опира до създадени контакти, възможности, финанси и т.н. Направи си проекта с друг домейн, ще стане проспериращ и тогава и ти ще имаш нужните контакти, финансови средства и т.н. които да използваш когато е необходимо.

с мрънкане по форумите нищо няма да постигнеш
 
От: От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

@Welder, ти искаш да се възползваш от чуждо нещо. Самия домейн няма потенциал, ако проекта на него не е толкова добър. Ако толкова вярваш, че проекта ти ще просперира - свържи се със собственика и го купи. Той ако не го ползва - най-вероятно ще ти го продаде, но ако го ползва - защо искаш да го откраднеш? Може да е забравил да го поднови.

Аз не виждам проблем в случая... не винаги нещата са честни и почти винаги всичко опира до създадени контакти, възможности, финанси и т.н. Направи си проекта с друг домейн, ще стане проспериращ и тогава и ти ще имаш нужните контакти, финансови средства и т.н. които да използваш когато е необходимо.

с мрънкане по форумите нищо няма да постигнеш
Домейна не се използва. Нищо не крада. Тук въпросът е за евентуалните игрички, които си въртят в монополиста Регистър.бг. За мрънкане, не мрънкам. Зададох въпрос дали това е нормално. Нямам опит с .бг домейните. Може да е бъг, може да е нормална процедура, може да е курвенски номер от регистратора, всичко може.
 
От: От: От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

Домейна не се използва. Нищо не крада. Тук въпросът е за евентуалните игрички, които си въртят в монополиста Регистър.бг. За мрънкане, не мрънкам. Зададох въпрос дали това е нормално. Нямам опит с .бг домейните. Може да е бъг, може да е нормална процедура, може да е курвенски номер от регистратора, всичко може.

е как да не се използва след като някой ще го подновява?

няма значение дали е бъг, нормална процедура или курвенски номера - ако някой от регистър.бг го иска, ти няма да го вземеш.
Ако е бъг (мн малко вероятно), то ще го вземеш там след два месеца или когато изтича
 
От: От: От: От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

е как да не се използва след като някой ще го подновява?
Домейна е регистриран, но на него няма качен сайт. Това имах предвид, че "не се използва". Няка как да открадна проект/сайт, ако такъв не съществува.
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

Щом е изтекъл преди 2 седмици, значи има още поне 16 дни период, в който не може да се купи (пази се за собственика). Това си го пише в условията - не съм сигурен само дали беше 30 или 40 дни.
Ако им звъннеш по телефона ще ти кажат.
 
От: От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

Щом е изтекъл преди 2 седмици, значи има още поне 16 дни период, в който не може да се купи (пази се за собственика). Това си го пише в условията - не съм сигурен само дали беше 30 или 40 дни.
Ако им звъннеш по телефона ще ти кажат.
Ясно ми е, че има технологично време, преди реално да бъде освободен за регистрация от друг. Не ми е ясно защо датата на изтичане се премести с 2 месеца напред.
 
От: Мистерия около изтичащ .bg домейн

Къде го проверява?
Например при who.is като отвориш домейна, не винаги показва актуалния whois, трябва му около 15-20 секунди да се опресни, а доста често дава грешка при обновяването и си седи стара информация.
 

Горе