Мито за онлайн покупка

Welder

Active Member
Искам да купя продукт от Китай. Цената му ще е около 150$. Интересува ме дали подлежи на митническо облагане и ако да, колко? Питам защото приетели са купували по- евтни неща и са им правили въртели. Други пък са купували по- скъпи неща и не са ги облагали с мито и ДДС.

Благодаря!
 
От: Мито за онлайн покупка

Мито може да има, може и да няма. То така или иначе е малък процент. Зависи от продукта. Голямата секира е ДДС, което винаги го има за по-скъпи стоки. Можеш да минеш метър ако китаецът обяви ниска себестойност на пакета. Тогава на митницата няма да го отварят и ще дойде направо при теб по пощата. Винаги има опасност въпреки обявената ниска стойност да го отворят и да видят, че е скъпо нещо.
 
От: Мито за онлайн покупка

Мито може да има, може и да няма. То така или иначе е малък процент. Зависи от продукта. Голямата секира е ДДС, което винаги го има за по-скъпи стоки. Можеш да минеш метър ако китаецът обяви ниска себестойност на пакета. Тогава на митницата няма да го отварят и ще дойде направо при теб по пощата. Винаги има опасност въпреки обявената ниска стойност да го отворят и да видят, че е скъпо нещо.

мда може и да минеш метър, но ако не си поръчвал често, 99 % ще минеш метър само дръпнатия да обяви по малка себестойност ;)
 
От: Мито за онлайн покупка

Кажи на продавача да пише на стоката, че струва 20$ и няма да плащаш никакви ддс-та и мита. Аз така правя и досега не съм плащал.
Между другото на мене са ми отваряли продукти, които са били по-скъпи, но пак не съм плащал нищо.
 
От: От: Мито за онлайн покупка

20$ ли е необлагаемия минимум? Ако все пак ми треснат мито, колко е то? ДДС-то предполагам си е 20%.
 
От: Мито за онлайн покупка

Ами не знам колко е минимума за ддс или мито, но досега, всичко което съм поръчвал и е било декларирано за 20$ пристига в пощата. В началото не знаех, че при 20$ няма такси и не предупреждавах продавачите. Един продавач беше декларирал стоката 22$ и ме караха да се занимавам с глупости на митницата и да плащам... Платих им 30 лева такси...
 
От: Мито за онлайн покупка

Друг вариянт е да го помолиш да го декларира като подарък :) Така дори да го отворят, няма да има измама в стойността на пратката :)
 

Горе