Младеж нуждаещ се от насока :)

Proffesora

New Member
Здравейте :) аз съм един обикновен 16 годишен младеж , който напоследък доста размишлява относно някоя друга инвестиция , да се изкара някой друг лев :) обаче за тая работа трябва да има кеш , тоест трябва да се започне от някъде , та питам как един младеж като мене може да изкара някой друг лев във виртуалният свят. Искам само да добавя , че имам First Certificate in English и Certificate in Advanced English , тоест поназнайвам английски език дет има дума :D та моля ви ако имате предложения , идеи аз съм отворен за тях :)
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Хммм никът ми изглежда познат :D Кръчмаря ли е това или се бъркам :) Ще видим как ще се развие темата.
 
Много е късно, пък и няма какво толкова да се каже по темата. Пиша ти го в стъпки:

1. Правиш нещо, което можеш - например, превеждаш или пишеш статии на английски.
2. Скъсваш си гъза от четене кое какво е в Интернет.
3. Събираш някой лев.
4. Продължаваш да си скъсваш гъза от четене.
5. Инвестираш лева.
6. Продължаваш да четеш.
7. След известно време си изкарал още някой лев + този който си инвестирал ти е донесъл нещо. Инвестираш повече.

И така нататък... Sky is the limit.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Сега ти е времето да учиш, махни го изкарването на пари. Това ще дойде в последствие. :) В онлайн бизнеса има пари, но да знаеш къде са. Въпреки, че ако разбираш от някои езици, като PHP, HTML, CSS и т.н. не ти пречи да почнеш с изработването на уеб сайтове и съответно да изкарваш някой друг лев. Успех. :)
 
Re: От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Сега ти е времето да учиш, махни го изкарването на пари. Това ще дойде в последствие. :) В онлайн бизнеса има пари, но да знаеш къде са. Въпреки, че ако разбираш от някои езици, като PHP, HTML, CSS и т.н. не ти пречи да почнеш с изработването на уеб сайтове и съответно да изкарваш някой друг лев. Успех. :)

Ти на колко години беше :lol:
 
От: Re: От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Ти на колко години беше :lol:
95 набор,а в раздел пазар си доста активен, а там не се учи там се въртят пари :D
Fozzy ти е дал много добра насока :)
http://profit.bg/news/9-godishno-kanadche-na-put-da-napravi-purviya-si-milion/nid-71811.html 9 годинки е момчето пък какво прави :)
 
Re: От: Re: От: Младеж нуждаещ се от насока :)

На 17 години съм и в момента съм се насочил повече към ученето. :) Какъв е проблемът?

Тъй като нямаш достатъчен житейски опит да определиш в един бъдещ период (след 20-ина години да речем) кое би било по-добре - да учиш и да бачкаш за някого като роб или да изградиш някаква основа за самостоятелно развитие... та като нямаш опита по-добре не давай насоки.
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

@Proffesora да изкарваш пари от интернет не е лесна работа. Да говорим за инвестиции на този етап е много рано но тъй като виждам, че си добър по Английски то може да се опиташ в преводите както те посъветва и колегата по-горе. Има вариант да пишеш статии на английски но пък за това се изисква нещо повече от език, а именно талант да създаваш добри текстове, които впечатляват. Аз така и не разбрах от въпроса ти с какво точно искаш да се занимаваш. В случай, че решиш да правиш сайтове и да "разцъкаш" някоя аффилиейт програма трябва да имаш много сериозна подготовка и да знаеш къде и как да предлагаш. Този форум съдържа богата информация относно това как се вадят пари от интернет и не е зле първо да поразгледаш темите след което да зададеш някакви по конкретни въпроси. Самият факт, че търсиш съдействие е похвален защото всеки от нас го прави дори и хората, които са напред с материала. Желая ти успех!
 
От: Re: От: Re: От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Не съм казал, че като учи ще се хване за работа някъде баш като роб. Но друго си е да учиш и след това, вече да знаеш как да изградиш нещо голямо и съответно как да го развиеш за в бъдеще. Въпреки, че и от малък може да го осъществи, зависи от това дали има желание и съответно идея. Повече няма да коментирам, надявам се ме разбра. :)
Тъй като нямаш достатъчен житейски опит да определиш в един бъдещ период (след 20-ина години да речем) кое би било по-добре - да учиш и да бачкаш за някого като роб или да изградиш някаква основа за самостоятелно развитие... та като нямаш опита по-добре не давай насоки.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Не съм казал, че като учи ще се хване за работа някъде баш като роб. Но друго си е да учиш и след това, вече да знаеш как да изградиш нещо голямо и съответно как да го развиеш за в бъдеще. Въпреки, че и от малък може да го осъществи, зависи от това дали има желание и съответно идея. Повече няма да коментирам, надявам се ме разбра. :)

Като завърши и на 25-30 години се чуе бебешки плач около него ли? Ще тръгне да върти тепърва бизнес?

Айде стига вече. Човекът пита нещо конкретно, отговори му се. Животът си е негов.
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Мерси за съветите , но нека да ви обясня по - точно :) . Аз принципно съм се насочил отдавна и бих казал , че моята сфера е далче от тази , но ето какво точно става. С няколко мои приятели ни дойде на ум една интересна схема , която много лесно можеме да развиеме и да припечелиме добри пари. Нямаме някаква цел или нещо засега просто от тази инвестиция ще изкараме пари ще ги вложиме пак ще изкараме още и тн. :D . Обаче за да я разработиме трябва да започнеме да вадиме някакви приходи от някъде :) обаче проблемът е че в нашия град просто няма как , по - точно няма къде да се хванем на работа. Така просто вчера реших да поразцъкам малко из нета да видя дали крие нещо интересно това чудо и прегелждайги редици сайтове , статий и тн. попаднах тука. А вчера попаднах и на това ( тука принципно сложих линк обаче трябвало да имам 10 поста за да слагам линкове за да видите линка влезте в jobs.bg , цъкнете Дистанционна , категория Образование , Курсове , Преводи , и цъкате Freelance Content Writer по някакво странно чудо точно вчера са пуснали обявата :D)
чудех се дали някой може да ме светне още малко за тази обява да ми каже дали има изглед да ме приемат , сещате се :) . Благодаря на всички за вниманието :)
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

чудех се дали някой може да ме светне още малко за тази обява да ми каже дали има изглед да ме приемат , сещате се :)

Има да... големи изгледи. Ох ще ме уморите от смях... а не е още петък. Абе ти това като го написа изобщо прочете ли го? Всеки ден си пием кафенца с тебе и знам колко ти е умствения багаж, как се справяш с поставени задачи, какво образование и умения имаш. Познавам работодателя лично и знам бъдещите му планове. Така, че сигурно мога и да преценя дали ще те вземат :twisted:
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Има да... големи изгледи. Ох ще ме уморите от смях... а не е още петък. Абе ти това като го написа изобщо прочете ли го? Всеки ден си пием кафенца с тебе и знам колко ти е умствения багаж, как се справяш с поставени задачи, какво образование и умения имаш. Познавам работодателя лично и знам бъдещите му планове. Така, че сигурно мога и да преценя дали ще те вземат :twisted:

Имах предвид от гледна точка на това , че нямам 18 години нито завършено средно образование -_-
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Лица, които нямат навършени 18 години нямат право да подписват договори (освен ако нямат сключен граждански брак), т.е. към момента единствено родителите ти или законни настойници могат да те представляват, ако не си женен. Когато става дума за трудов договор - щом си над 16 можеш да бъдеш нает по такъв, отново с разрешение на родителите ти и с разрешение от Агенция по заетостта. Ако решиш да работиш "на ръка" - може да си на всякакви години, но си поемаш както позитивите, така и негативите. Горе-долу това са опциите ти по отношение на обяви за работа.
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

@Proffesora добре де защо не поработиш малко онлайн и да натрупаш опит. Примерно това, което си видял като обява да го правиш същото но като Freelance например. Пак ще вземеш някой лев и ако си убедителен ще си направиш добро портфолио, което един ден да добавиш към автобиографията ти и да кандидатстваш за работа ?

Запомни от мен, че покрай Freelance дейността ще натрупаш много приятели и позитиви. Може дори да намериш и потенциалния работодател за да сключиш договор ако толкова дършиж на него. Всичко е възможно просто сядаш цъкаш статиики, превеждаш, публикуваш следиш си рейтинга, правиш срещи с клиенти оговаряш дългосрочни ангажименти и айде, че се отнесах а трябва да ставам. Жив и здрав да си и всичките ти желания да се сбъднат!
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Хубаво е, че знаеш английски. Да вземем за пример Google AdSense. С англоезичен сайт много по-бързо и лесно се правят пари с AdSense отколкото с български. Дори не е задължително да разбираш от програмиране, хората си правят блогове в Tumblr или Blogspot например (със или без собствен домейн) или ползват CMS (content management systems), слагат малко реклами и ако успеят да популяризират печелят. Може да си рекламираш сайта в социалните мрежи. Някои хора, които нямат 18 години карат някой родител да се регистрира в AdSense вместо тях, но ако решиш да се занимаваш с AdSense може би е най-добре да изчакаш да навършиш 18 години, хем ще имаш опит и ще е по-малко вероятно да нарушиш някое правило, заради което да ти спрат акаунта, хем ще си натрупал полезни знания и неща като например профили и страници в социалните мрежи с по десетки или стотици хиляди последователи, които ще ти донесат пари когато му дойде времето. Много е кофти поради неопитност например да пишеш на хората да ти кликат на рекламите и после след като ти блокират акаунта заедно с всички натрупани пари да се опитваш да правиш нови акаутни и винаги да ти отказват.
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Хубаво е/Задължително е да се научи, преди да започне със статиите, че пред препинателните знаци НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ИНТЕРВАЛ!
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

Първите пари които изкарах от интернет бяха от Google Adsens на 17 години с на брат ми данните :). Естествено не ги изкарах за месец или два, но това по-скоро ми беше нужно за да се уверя че и в интернет има пари. Аз лично ти препоръчвам да стартираш без никаква инвестиция от твоя страна (освен труд де), успеха ще дойде много бавно, но пък не поемаш никакъв риск, пък и още си на 16 за къде бързаш ;>. Аз стартирах без инвестиция и изчаках доста докато видя някакви пари, но пък през това време научих доста работи и поправих доста грешки, които щяха да ми излязат през г*з*, ако бях вкарал някакви пари, пък и кой ти разполага с пари на 16-17 години ;). Общо взето моят съвет е прави един 1-2 блога и чети как се докарва качествен трафик, след година, може да си изкарал първият си чек.
 
От: Младеж нуждаещ се от насока :)

По-добре послушай windboy. Аз също започнах без никаква инвестиция. Вярно всичко става много бавно, но се научават много нови неща.
 

Горе